Raspberry Pi Zero 5$
1 1

Bu konuda 9 mesaj var

https://www.raspberrypi.org/blog/raspberry-pi-zero/

R-Pi' ın geldiği nokta, 5$' a parmak kadar bilgisayar. Çiftlik kurasım geldi :D.

Bir de son günlerde oldukça popüler olan bir modül var. ESP8266 diye geçiyor, üzerinde Wifi ve mikrodenetleyici var. 1.8$ a bulunabiliyor ve web sunucu olarak basit, temel düzeyde uygulamalar yapılabiliyor. İlgilenen varsa mutlaka göz atsın. Ardu + Wifi modüllerinin yanında bedava gibi bir şey bu.

Trexxx beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

5$'likla ne kadar olur bilmem, Ben Raspberry PI2 yi Kodi'yle kullaniyorum. Benim NAS'daki 1080p (DD, DTS-HD vs. sesli) videolari super bir sekilde stream ediyor.

Bunu da hemen alayim dedim, baktim hicbir yerde stoklarda yok. Bir server kurup evdeki alet edevati Siri'yle kontrol etmek icin homebridge (https://github.com/nfarina/homebridge) calistirmak istiyorum, rahat yeterli olur gibi.

quad beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Raspberry Pi 1'den %40 daha hızlı olduğunu söylemişler, video izleme vb işler için oldukça yeterli olacaktır işlem gücü.

A Broadcom BCM2835 application processor 1GHz ARM11 core (40% faster than Raspberry Pi 1)

Yalnız almak isteyenler üzerinde network ile ilgili bir şey olmadığını bilerek alsınlar, yani wifi ve ethernet yok üzerinde. USB den bağlayabilirsiniz tabi ama o zaman da USB portunu kullanmış oluyorsunuz, oteki de micro usb tipinde olduğundan başka bir USB cihaz bağlamak için OTG kablo almanız gerekecek.

Tam olarak karşılığı değil ama Arduino satışlarını etkileyebilecek düzeyde ucuz 5$. Analog girişi olmaması Arduino karşısında dezavantaj ama onu da yüksek işlem gücü ve çok daha komplike programlar yazabilecek olmanız ile kapatıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Turkiye'ye bir turlu gelemedi. Ocak ayi basinda gelecekti, simdi mail geldi, ocak ayina yetismeyecekmis.

Cok guzel planlarim vardi halbuki, Netflix US izlemek icin dns server'imi kuracaktim =)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok