sCoRPion_tr

CHW
 • Content count

  768
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

sCoRPion_tr last won the day on November 7 2018

sCoRPion_tr had the most liked content!

About sCoRPion_tr

 • Rank
  Cursed Soul

Profile Information

 • Cinsiyet

Recent Profile Visitors

1,507 profile views
 1. Turknet 3 ay içinde 2. defa zam yaparak 100Mbit paketleri 169a çıkarmış...
 2. Geçen yıl 580 olan trafik sigortasına bu sene 1200, geçen yıl 1350 olan kaskoya bu sene 3200 ödedim.
 3. Ben Garanti Bankasında geçiş yaptım ücret alınmadı ama depozitoyu vermezler muhtemelen.
 4. Türk.net zam yapmış Hazirandan itibaren geçerli olmak üzere 139'a çıkarmış fiyatı.
 5. NAS'ın DLNA özelliği açıksa TVnin filmleri görüyor olması lazım.
 6. Epic'in verdiği 60TL kupon ile 65TLye alınabiliyor.
 7. Temmuz ayından beri 360 S10 Vacuum Mop Pro kullanıyorum, alırken Roborock S7 ile bunun arasında kalmıştım fakat aradaki fiyat farkı çok fazla olduğundan bunu tercih etmiştim. Lidar kulesi olmadığından ve lidar sistemi gövde içerisinde bulunduğundan 8.5 cm'den yüksek her yere girebiliyor. Hayatı oldukça kolaylaştırdığını söyleyebilirim. Evde hayvan olmadığından 2 günde bir ben işteyken çalıştırıyorum. Aldığımdam beri evde eşyaların üzerinde biriken toz miktarı belirgin şekilde azaldı. Halıları otomatik olarak tanıyor ve mop yapıyorsa halıların üzerinden geçmiyor, ayrıca halı üzerindeyken emiş gücünü otomatik olarak arttırıyor. Lidar kullanan modeller oldukça düzgün haritalama yapıyor, mümkünse bu modellerden tercih etmekte fayda var. Bunun dışında tozunu otomatik boşaltan robotların boşaltma ünitelerinde genelde toz torbası bulunuyor, alırken bunun maliyetini araştırmakta fayda var. Normal elektrik süpürgelerinin toz torbaları kadar rahat bulunmadığı için maliyeti çok yüksek olabiliyor. Ayrıca süpürgeyi seçerken evdeki eşyalara göre karar vermek gerekiyor. @Atrin evde halı olmadığını söylemiş fakat almayı düşünen diğer arkadaşlara faydalı olması açısından eğer evde çok fazla püsküllü halı varsa büyük ihtimalle püsküllere takılacağını söyleyeyim. Ek olarak mop yaparken halıların üzerinden geçmediği için eğer halının yanında robotun geçeceği kadar yer yoksa o odaya hiç giremiyor. Roborock S7'nin mop kaldırma ünitesi 5mm kadar yükseliyor yerden, kalın halılardan kullanıyorsanız bu mesafe yetersiz kalıyor.
 8. Atom ve Celeron destekleyip 8. nesil altını desteklememek...
 9. Anahtarlar 220V veriyorsa iki adet adaptör bağlamanız gerekir ayrı ayrı çalıştırmak için ama olur.
 10. Önümüzdeki hafta türknete abone olacağım, referans kodu paylaşmak isteyen olursa o kodla üye olup 1 aylık ücretsiz internet kazandırabilirim.
 11. Tam konusu olmasa da yazayım dedim, hepsiburadada kahvelerde "%30'a varan" indirim var. https://www.hepsiburada.com/kampanyalar/kahve-duskunlerine-ozel-indirimler
 12. Yenileme hızını düşürüp denediniz mi?
 13. Genelde sürekli çalışan fanları oluyor o nedenle ev ortamında rahatsız edebiliyor, ama sizin orada sıkıntı olmayacaktır.
 14. Hangi marka/model olduğunu belirtmemişsiniz fakat çoğu NAS cihazı yeni disk taktığınızda formatlıyor. Yani eski diskleri yeni cihaza takarsanız formatlamak isteyecektir büyük ihtimalle.
 15. Dışarıdan evdeki bilgisayara erişiyorsanız sıkıntı oluyor, böyle bir ihtiyaç yoksa genellikle fark edilmeyebilir bile. Dışarıdan erişimde port yönlendirme vb. şeyleri kullanamıyorsunuz.