• Announcements

  • Mr.Crunch

   Hosting değişikliği ve YouTube linki içeren postlar   06/09/2019

   Sitenin sunucusu değişti. Değişiklik sonrası preview linki olan postlar'da hata mesajı olmadan kaydedilmemeye başladı. Bilgimiz dahilinde, inceleyeceğim. O zamana kadar bu postları preview olmadan, doğrudan link şeklinde yapıştırabilirsiniz.   Hosting ile ilgili soru, sorun başlığı    

yıllardıronlineolmayanadam

CHW
 • Content count

  1,336
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

yıllardıronlineolmayanadam last won the day on April 19

yıllardıronlineolmayanadam had the most liked content!

About yıllardıronlineolmayanadam

Contact Methods

 • Website URL
  www.mehmetclk.com

Profile Information

 • Cinsiyet
  Bilinmiyor
 • Yaşadığı yer
  ISTANBUL
 • İlgilendikleri
  Bilişim teknolojileri

Recent Profile Visitors

798 profile views
 1. Bende bu grafik çipinin abisi Rendition Verite 2100 modelini kullanan Diamond Stealth 2 S220 modeli kartı kullanmıştım, Quake1-2-3'ü sıkıntısız oynatıyordu. zaten o dönem 95-2005 arasında yaşanan gelişim rekabetin sonunda ATI-Nvidia hayatta kalabilmişti. Yukarıdaki kartın hem performans sorunları grafik artifact'ları vardı, rakiplerin GPU'larına karşılık olmayınca rekabette geri kaldılar piyasadan alternatif bir üretici daha gitmiş oldu.
 2. Bugün X-Men Dark Phoenix filmine pendoria AVM'de izlemiş bulundum, burada ve birçok yerde filme dair çok kötü yorumlarını okumuştum, gördüğüm durum şu ; jean'in hikayesini anlatmak için öyle bir senaryo yazmışlarki 1. X-men'in ve sonrakilerin hikayesini yıkıyor, 2.si şu çoklu evren safsatasınında mokunu çıkardılar ki yine bu mokuda ona yamayıp yazmış olabilirler yada senaristler uzun süredir üstü açık yatıyorlardır. Endgame'de de aynı haltın cılkını çıkardıklarından artık bu kısımdaki saçmalıkları kaale almamak lazım diyorum. çıktıktan sonraki etkisi tekil bir film olarak değerlendirsem dahi önceki X-men filmlerini düşündüğümde insan ileri geri ters ters bir şeyler demeden edemiyor. izlemeseniz bir şey kaybetmezsiniz. vakit hesabı yapıyorsanız film türü de ilginiz dahilinde değilse pas geçin. filme puan verilirse 10/6.3 rahatlıkla alır. Şahsen senaryoyu çok kötü bir noktadan ve mokunu çıkartarak yazdıklarını düşünüyorum, diğer mantıksızlıklar da işin diğer rezillikleri olmuş ve filmin üzerine tüy dikmiştir. gömün gitsin. Bu arada yukarı JW3 yorumlarını okudum, ben aynı fikirde değilim fakat sadece hikayede biraz daha çalışılsa iyi olurdu diyesim geliyor, unutmadan filmin senaryosu biraz daha uzun süre gerektiriyordu flu kısımlar var sadece merak oluşturmuyor haliyle eksik bana göre çok belli oluyor.
 3. Merak ediyorum seneye çıkacak olan Zen 3 işlemcilerini B450/X470 'e takabilecekmiyiz yada X570'e , şimdi gidip bu anakartları almak kolay olsa da seneye yeni bir soket mevzusumu olacak ona göre komple sistem yükselten kullanıcılarda gider X570 alır kullanır ve eğer anakart değişecekse bu sefer mevcut anakartlardan seçim yapar 50-100$ cebinde kalır yada ekran kartına eklenir.
 4. Yapılan son benchmark'larda Ryzen 3950X mevcut 2950X 'i +%50 kadar geçip 1. olmuş, duruma bakarsak intel'den ciddi bir hamle gelmesinin tam zamanı, yıl sonuna kadar mutlaka bir karşılık vereceklerdir diye düşünüyorum. kaynak; http://www.3dcenter.org/
 5. Tam dengi sayılmasa da 1950X 'in daha ucuza masaüstü sistemlere indirime işlemi gerçekleşti, Ryzen işlemci ailesiyle INTEL'in rekabet etme zoruyla hem anakart hemde işlemci ailesinde artık dopdolu özellikleri sunduğunu görüyoruz, yeni Xeon ailesinde AMD'nin rekabetteki etkisini görmek mümkün. tanıtımdaki işlemcinin eylül'de sunulması herhalde dökümdeki silikonlardan en kalitelilerini 3950X olarak paketleyeceklerini düşündürttü umarım öyle olur. olurmu bilemiyorum fakat OC'la 4.1-4.2ghz hızlarda günlük sıkıntısız çalışırsa harika olur.
 6. GOG sürümünde iş görecek kadar içerik var, isteyen oradan alabilir. ben öyle yapacağım muhtemelen. bu arada oyun detay ve içeriklerinde iyi çalıştıysalar oyun uzun vadede genişletileceği için kafadan 30-40 Milyon kopya satar hatta GTA5'in satış rakamına dahi yaklaşabilir.
 7. @wazzap Bu gibi oyunlar mümkünse özel kutulu pakette alınır, son dönemde dijital'e alışsakta bazı exclusive oyunlara parayı kıyıp kutulu almak lazım, ayrıca fiyatıda gayet uygun oysa 80-90$ deselerde çok satacak bir oyun, umarım fallout gibi feci hataları olmaz ve yamaları 40-50gb olmaz.
 8. Cyberpunk 2077 için çıkış tarihi nihayet verilmiş, oyun 16 nisan 2020'de çıkıyor deniyor. Türkiye fiyatı dahi belliymiş 249TL hemde türkçe altyazı seçeneği ile geliyormuş. (nasıl kesin rakam verildi ilginç) https://www.donanimhaber.com/Cyberpunk-2077-nin-cikis-tarihi-aciklandi-Turkce-altyaziyla-geliyor--111580
 9. Geçtiğimiz ay Stadia hk. haberler okumuştuk şimdide toz bulutunun çoğu kalktı, abonelik fiyatı yüksek olmuş bence, hele ki ayrıca oyun alınması gerekmesi daha da ilginç, çıksın görelim bakalım ne edecek ömrü tutulması ne olacak. Türkiye'ye gelmesi umurumda bile değil. yıllık abonelik TR'ye gelse dahi kur vs derken kabaca 900-1000TL gibi bir etiket benim ilgimi çekmez. PS5 ve XboxNext çıkana kadar konuşuruz sonrada akıbeti belli olur o konuşulur. Ekleme; Ücretsiz sürüm nasıl olur kullanıcıyı nasıl çekecekler merak ediyorum, PS Plus'la her ay sunulan ücretsiz oyunların toplam kalitesini düşününce bedava hizmetin tutulması için daha ciddi şeyler sunması lazım.
 10. AMD'ni yeni kartları tablodaki rakamlara göre ancak %10~15 performans getirir herhalde. Nvidia'nın 2xxx SUPER modelleriyle nasıl baş edecekler merak ediyorum.
 11. Tatil dolayısıyla görmeyip atladığım haberlere bakınca Apple'ın son bombalarından 32" 'lik monitörünü duyurduğunu öğrenmiş bulunduk, 6016x 3384 çözünürlük 1000nit standart 1600nit pik parlaklık değeri of of of hakikaten pahalı ama güzel bir monitör yapmışlar, fiyatıylada segmentine özel bir monitor olmuş. https://www.donanimhaber.com/Mac-Pro-icin-Apple-Pro-Display-XDR-ekrani-duyuruldu--111451
 12. Tatil dolayısıyla gecikmeli takip ettiğim için arka sayfalarda kalmış bir haber, SSD piyasası için yeni oyuncu sayılan Gigabyte'in 5.5gb/sn 'lik SSD modeli haber yapılmış, yukarda da yazmıştım üreticilerde çok daha yüksek hızlara sahip SSD'leri görmeye başlayacağız, ağır toplar muhtemelen yakında ürünlerini çıkarır, haberde geçen gigabyte modeli F/P değeri iyi olursa tercih edilebilir yoksa samsung-sandisk vb üreticilerle rekabet etmeleri zor olabilir.
 13. Rambo 5 : Last Blood en sonunda son baharda sinemalardaymış;
 14. Senaryo olarak absürt bir şeyler yapmazsalar gayet alınır oynanır bir olabilir, ilk COD MW'deki gibi dedicate multiplayer modu olursa harika olur, geçtiğimiz yıl çıkmıştı sanırım Remastered CODMW baya güzeldi, grafikleri adam edildiği hali epey sardı. bayramda tatilde eş dost buluştuğumuzda güzel multi yapılır.
 15. Goolgle geri vites yapmış Mate 20pro Anroid Q beta programına tekrar girmiş, diğer geri vitesçiler SD birliği, Wi-Fi birliği, Bluetooth Sig, Jedec olmuş, SD birliği teknik bir hata yüzünden iş birliği yapılan üyeler listesinden Huawei'nin silindiği gibi komik bir açıklama yapmışlar. arka planda neler dönüyor dedikodusu çok geçmeden çıkar. https://www.donanimhaber.com/Google-dan-geri-adim-Huawei-Mate-20-Pro-yeniden-Android-Q-beta-programinda--111326