yıllardıronlineolmayanadam

CHW
 • Content count

  1,291
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

yıllardıronlineolmayanadam last won the day on April 19

yıllardıronlineolmayanadam had the most liked content!

About yıllardıronlineolmayanadam

 • Rank
  bilinmiyor

Contact Methods

 • Website URL
  www.mehmetclk.com

Profile Information

 • Cinsiyet
  Bilinmiyor
 • Yaşadığı yer
  ISTANBUL
 • İlgilendikleri
  Bilişim teknolojileri

Recent Profile Visitors

733 profile views
 1. RAGE 2 çıkmış geçtiğimiz günlerde, İlk oyunu güzelce oynamaya başlamıştım ki performans sorunları biraz sinir bozucuydu, sonra düzeltmeleri geldi yaptık hatalı save olunca yeniden başladık ortalarına geldik derken bu sefer HDtexture çıktı merak ettim yükledim tabikide yine sıfırdan yeniden başladım fakat bu seferde enerjim bitti bıraktım diye hatırlıyorum çünkü sonuna dair hiçbir şey hatırlamıyorum. Neyse işe çıktığını duyduk hemen inceleme videolarını açtım, Rage2 ilk bakışta dahi daha oturaklı bir altyapısı var çok belli oluyor. grafiklerde bir tokluk görüyorum fakat oyunun hali vaziyeti bana biraz fazla madmax filminin ortamını hatırlattı hevesim kırıldı, şimdilik her zaman yaptığım gibi youtube incelemeleriyle yetinip biraz daha izleyeyim bakayım. şuana kadar pekte çıkış fiyatıyla pek alınacak gibi gelmedi bana. dolar kuru 2-3 lira olsa yinede alma ihtimalim olurdu ama yinede bilemiyorum indirimlerde ne durumda olacak bakacağız.
 2. 12 Core olan Ryzen 3xxx testte ilk jenerasyon Threadripper 1920X 'ten daha hızlı çıkmış, çok daha rafine bir işlemci göreceğimiz inanmaya başladım sadece şu çıkış tarihi konusu eylül-ekim'e sarkmasa bari. Listede dikkatimi çeken iki şey 129$ 12core 3300G/ 199$ 16core 3600G işlemcileri oldu, bir köşede dursun iş görsün deyip MiniPC sistem kuracaklara güzel bir seçenek olmuş dile kolay 16 thread + GPU aynı zarda buluşturulmuş. https://wccftech.com/amd-12-core-zen-2-ryzen-cpu-engineering-sample-benchmark-leaked-higher-ipc-vs-threadripper-1920x/
 3. @mamad VII'i normalde sınırlı sayıda üretildi diye hatırlıyorum, belkid'de bunun elden geçmiş seri üretime hazır halini yeni diye getirecekler masaüstü'ne, NAVI 'nin gecikmesi hoş olmaz yine giydiririz olur biter en nihayetinde.
 4. tanıtım zamanı az kaldıda piyasa için Q3 diyorsa agustosta kısıtlı bulunur eylül gibi türkiye'de görürüz, az sayıda gelen ilk parti malları hariç. işlemci neysede grafik kartı alanında amd'nin bir can suyuna ihtiyacı var.
 5. Tam tersi birde şöyle düşünün, bu açıkla kullanılarak sistemlerde neler yapılabilir hepsi ortaya dökülürse oldukça büyük bir skandal ortaya çıkacaktır, misal geçtiğimiz aylarda SuperMicro 'ya karşı casusluk iddiası vardı yaişte aynısı intel içinde iddia edilebilir hatta bu durumda kanıtlar ayan beyan ortada iken supermicro olayın iddia sahiplerinin bile kanıt gösteremediğini düşünürsek durumun büyüklüğünü siz düşünün, işlemcilerde bulunan açıklar üreticinin güvenirliliğini normal şartlarda ciddi zedelemesi gerekirken dünya öyle bir durumda ki biz hala intel tabanlı sistem almayı düşünebiliyoruz, bu açıkların yer aldığı işlemcileri kullanan sunucular kim bilir nerelerde kullanılıyor ve ekonomik ömrü bitmeden de değişmesi çok zor.
 6. AMD'nin Threadripper'da ucuzlatma yerine bir alt seriye 16c/32t koyması bunuda revize çekirdeklerle olabilecek en üst fiyatta sunacak olması son kullanıcı adına güzel bir hamle, i9.9900K 'ya güzel bir rakip olacak gibi. tüm çekirdekler açıkken günlük 4.3Ghz gibi seviyede çalışma imkanı olursa harika olur. chiplet ayrık çekirdekli yapıda geleceği için 5000mhz DDR4 bellekleri destekleyebilecekmiş miş diyorlar.
 7. İzleyen oldumu bilmiyorum fakat İyi adamlar gayet güzel bir film olmuş, ne çok ciddi nede çok ciddiyetsiz. pasif bir giriş olsada kendisini sıkılmadan izlettiriyor. +18materyaller argolar olduğu için aile içi pek uygun değil, 10/6.8 rahatlıkla alır. görüpte bakmadıysanız kesinlikle izleyin derim. https://www.imdb.com/title/tt3799694/ Asya yapımı klasik aşırı kanlı klişe sahneleri bol fakat nedense kendisini izleten bir film, spoiler olmasın yazmayayım fakat birçok sahnede ne olacağını tahmin ediyorsunuz. çok fazla kan akıtılıyor klasik asya film kafasıyla yapılmış. 10/6.1 puanı haketmiş fazlası abartı olur. bu türü sevenler için güzel bir film fakat asya filmlerini pek tutmuyorsanız geçin gitsin. https://www.imdb.com/title/tt6116856/
 8. @mamad AMD'nin yeni seride en alttaki model'de polaris GPU kullanması mecburiyetten kaynaklanıyor olabilir, Ölçeknemeyen GPU yüzünden geçiştirmek için yeniden isimlendirme ile durumu idare etmek istemiş olabilirler. NAVI umuyorum ki fos olmaz.
 9. Bu incelemeyi gördüm fakat kazın ayağı öyle değil. 2.nesil sistemler cidden eskidi artık hatta 3.nesil sistemler dahi aynı kefede denebilir. fakat zaman içindeki gelişimi göstermesi açısından güzel bir inceleme olmuş. daha öncede buna benzer çok inceleme görmüştük bunuda bir göz atsak fena olmaz.
 10. Humble'da bu hafta Age of wonders 3 oyunu bedava... https://www.donanimhaber.com/Age-of-Wonders-3-oyunu-Humble-Bundle-ile-ucretsiz--110627
 11. Bolca model'in olduğu bir AMD haberi daha.
 12. @infestor Evet her gün böyle. bu sayede film kötü olunca acısı azalıyor gibi
 13. @Narcissus Looney Tunes
 14. Avengers Endgame Dün havanın yağacağını hissettiğim için geziyi kısa kesip sinemaya girdim, tek elle tutulur film olduğundan ve biletin 10TL olmasıda etkisiyle girmiş ve izlemiş bulundum, süper-düper kahramanlara doya doya upuzun bir film izlemiş olduk, işini mokunu çıkartıp her saniyesine bir müzik efekt koymuşlar, genel hatlarıyla önceki filmi tamamlıyor fakat şu zaman evren boyut üçgeninde mantıksal salaklıklarında etkisiyle filmde hayli yüksek noktalara uçuş yaptıklarından ara ara filmden kopuyor gibi oldum. hikayenin bazı noktalarındaki yerler olmasa gerçekten sıkıcı olurdu iyi kurtarmışlar. sonuç film bitti ama herşeyi oyuncak edip bitirdiler. sinemaya biraz yorgun gitmemin yağmurdan kaçışında etkisiyle gitmiş izlemiş olmama rağmen film ne sıkıcıydı nede harika filan dedirtti. kısacası gitmesenizde olur diyeceğiniz türden. Pendoria AVM'de 10TL bilet ücretide muhtemel acıyı azalttığından dert olmadı yoksa bazı yerlerdeki 18TL-22TL bilete hiç değecek film değil. zaten kanun uygulanmadığı için en az 25dk reklam izlettiklerinden insanda sinirsel zıplama yapabiliyor. 10/6.8 alır bir film olsada izlemesenizde olur diyorum o kadar net.
 15. AMD'de birşeyler illaki eksik gelecek fakat Ryzen 3000 serisi sayesinde INTEL'in her jenerasyonda daha performanslı ve biraz yenlikçi ürünler görmemiz muhtemel hale geliyor, ihtimal 3000 serisinin son 2 modeliyle gelecek olan işlemciler TR 2920/2950 muadili sistemi en az 100$ daha ucuz anakart ve en az 300-400$ daha ucuz bir işlemci alıp bir üst segmente geçmeden kullanma ihtimali doğacak, zaten çok çekirdeğin belli uygulamalar dışında performans etkisini ancak testlerde görebiliyoruz, olabilecek ucuz yoldan 24-32 çekirdekli sistem kurmak güzel olacak. Mayıs sonu Haziran başı oldu sonra Temmuz'a sarktı ve piyasada bulunur halde olacağı vakit Ağustosu buldu. İntel'inde bu duruma ne tepki vereceği eylül-ekim gibi dedikodu haberleriyle az çok belli olur. sistem toplamak yada yükseltmek isteyenler çok acil değilse ağustos gibi bu işlere girişebilirler. bende ağustosta bir değişim planlıyorum.