Modem kira süresi ve diğer ayarlar.
1 1

Bu konuda 4 mesaj var

Airties rt 2010 v2 olan modemi rt 2011 ile değiştirdim.
Sorunlar çıktı, ayarları ne yapacağımı bilemedim ppoe mi ppoa mı?

Wep mi wpa mı?
Multi mode

g++

vb... (hiç birini bilmiyorum)

Wpa yaptım. Wpa2 yapmadım, güvenlikte de sadece birini seçtim.

Modemin kira süresi 3600 saniye gibi bir rakam ve dolduğunda resetliyor sanırım.
Bunu 0 yapsam ne olur? ( 0 yaptım güvenlik ya da başka soruna yol açar mı acaba?)

edit:Sakın 0 yapmayın :) sürekli resetleniyor :)

Bir de modem ayarlarlarında şunu şöyle yap diyeceğiniz öneri babında bir şeyler var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Alttaki win 8.1 notebook için bağlantı.

IPv6 network bağlantısı olmaması bir şey ifade ediyor mu acaba?

ZW7j3A.jpg

Bu ise winxp için burada da ipv4 yerine tcp/ip görünüyor . Winxp hatırlamıyorum normali bu muydu acaba? Hatırlayan var mı?

kAnpE9.jpg

Tcp/ip kısmı yoktu ,

Winxp için çalıştır satırına ''netsh interface ipv4 install'' komutunu yazdım , komutu bir forumda buldum. Hatalı bir şey değildir değil mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Wireless güvenlik seviyesi için WPA2 ve AES/TKIP şifrelemeyi seçin. Kira süresi DHCP altında clientlere verilen ip adreslerinin tutulma süresidir. Bir çok modemde 0 denince aslında sınırsız bir kira süresi verilir ama 1 hafta 1 ay gibi süreler verilebilir bir sakıncası yok.

ipv6 protokolü henüz emekleme aşamasında ve bazı sitelerin çalışmadığını göreceksiniz. ipv6 yı iptal edin ipv4 ile kendi ev ağınızı yönetin derim. zaten ipv4 un kapasitesini aşacak bir ev ağına sahip olmanız pek olası değil.

bahsettiğiniz komut ipv4 protokolünü yüklemek için verilir windows işletim sistemleri altında dolayısı ile bir sorun yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok