Lenovo Vibe P1 incelemesi
0

Bu konuda 31 mesaj var

Uygulama sıkıntısı olduğu kesin ama o kadar da değil. Şu anda isteyip de kullanamadığım 1 tane uygulama var mesela...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Uygulama sıkıntısı olduğu kesin ama o kadar da değil. Şu anda isteyip de kullanamadığım 1 tane uygulama var mesela...

Kişiye göre değişir tabi.Yanlız akıllı telefon almaktaki en büyük etken uygulama kullanılabilirliğidir.Tabi pazar lüzumsuz birçok uygulamadan oluşuyor, seçimi dikkatli yapmak lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Karar çok kişisel elbette ama "WP yerine 3310 al" gibi yorumlar görüyorum; bunlar da hiç mantıklı değil zira WP için eposta uygulaması, navigasyon, ofis uygulamaları mükemmel. Bunun dışında bulut uygulamaları benim işimi görüyor, sosyal medya uygulamaları bazı sıkıntıları olsa da (Instagram için 3rd party uygulama kullanmak gerekmesi gibi) temel kullanıcıların işini görür durumda. Bazı banka uygulamaları eksik olsa da bankacılık uygulamaları ve browser da iş görüyor. WP'un önündeki en büyük risk ise Microsoft'un desteği bırakması ki bu gidişle böyle olacak gibi. WP her ne kadar bazen deli etse de ben hala Android'e geçiş için cesaret edemiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

WP düz basite indirgenmiş bir işletim sistemi platformu. Hani çok lüks beklentileriniz olmasın ama yukarda da mevzusu geçtiği gibi maildir, ofis uygulamalarıdır, navigasyondur gibi işlemleri en iyi şekilde başarıyor. Yine ekran kalitelerine bakarsanız misal benim eski L735 telefonum şu an babam kullanıyor adam bile farkedebiliyor amoled ekran olduğundan renk derinliği siyah balansı falan çok iyi ki bunu samsung kullanan arkadaşları falan oooo abi bunun ekranı bi başka gösteriyor ya diyebiliyor. Foto çekimleri desen zaten nokia tabanlı altyapı üzerinde carl zeiss lens olmasa dahi düşük gözüken kameralarıyla çok güzel sonuçlar çıkartabiliyorlar.

Bunun dışında androide geçiş yapmak sağdan soldan duyma söylentilerde ki gibi olmadı benim için. Belkide Xioami' yi tercih edip basite indirgenmiş temiz arayüzüyle alakalıda olabilir. 1 2 gün alışma süreci dışında şu an WP' den çok daha efektif kullanabildiğimi farkettim telefonu. Yine telefonumda kurulu olan uygulamam belli zaten telefonla haşır neşir olan birisi değilim ama android telefonda minimum 2gb bellek olacak bir telefonla geçiş yapılırsa bir sıkıntı yaşancağını sanmıyorum. Benim telefon 3gb zaten hiç bir zaman ağzına kadar dolduğunu görmedim 3 aydır kullanıyorum telefonu ilk gününden aldığım performansından gram bi farkını falanda görmedim. Hatta ve hatta wpde nadiren yaşadığım bugları şu ana kadar hiç yaşamadım, ha bi kaç kere bi acaip misal kulaklık taktığımda ekolayzer ayarlarını falan kurcala dediğimde bilinmeyen bi sebeple uygulama kapandı dedi onda da kendi müzik çalarını kullanmayıp harici programın içinde ki ekolayzerden faydalandığım için falan yapmış olabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vibe P1 biraz ağır. 5.5' , 5000mah pil derken mecburen ağırlaşıyor. 

5' ve üzeri zaten pantolon cebinde rahat taşınmıyor. Ya ceket, palto cebinde taşıyacaksınız, ya da büyük cepleri olan cargo pants giyeceksiniz :) 

Yıllardır android kullanıyorum. Donanım kaliteli olduktan sonra Android den bir şikayetim olmadı . 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Android 6 güncellemesi geldi telefona. 

Diğer markaların üst modellerine de güncelleme bu aralar geliyor.  Güncelleme yönünden sorunu yok diyebiliriz. Zaten Lenovo telefonda iddialı gidiyor. 

Güncelleme ile parmakizi okuyucu daha sorunsuz hale gelmiş. Biraz daha hızlı okuyor, hatalı okuma oranı azaldı belki. touchpad gibi kullanmak için bir ayar gelmiş, o da kullanışlı.

Genel olarak telefonun hızı gayet iyi. 

Kameranın da biraz düzeldiğini söyleyenler var ama bence hala kalitesi kabul edilir değil. Zaten kamera iyi olsa f/p mükemmel olacaktı. 

LG G4 paralel ithalatta 1100-1200 ₺ gibi bulunuyormuş. Adeletli karşılaştırma değil ama paralel ithalatı dert etmeyenler için o daha mantıklı tercih olur. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok