Standart kullanıcıda belirli program için Admin hakları?
0

Bu konuda 6 mesaj var

Soru aslında basit ama ben doğru şekilde aramadığım içindir herhalde, cevabı bulamadım.

Win7 ya da Win8 yüklü bir bilgisayarda, bir şifreli yönetici hesabı, bir de standart kullanıcı (guest yetkisi) var. Standart kullanıcıdaki bazı programları açarken yönetici hesabı şifresi istiyor. Bu şifreyi sormadan, hesabın "Standart Kullanıcı" özelliğini değiştirmeden, istenilen program ya da programları nasıl çalıştırabiliriz? (Sadece istenilen programlarda sormasın, diğer yönetici yetkisi gerekenlerde normalde olduğu gibi şifre sorsun)

Otomatik çalışan programlar için bir çözüm buldum (görev zamanlayıcı) ama benim istediğim sadece kullanıcı istediğinde çalışacak programlarda şifre sormaması.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şifre sormasını istemediğiniz programı "Özellikler" "Ayrıcalık Düzeyi" altından "Bu programı yönetiici olarak çalıştır" dediğinizde gene şifre soruyor mu ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şifre sormasını istemediğiniz programı "Özellikler" "Ayrıcalık Düzeyi" altından "Bu programı yönetiici olarak çalıştır" dediğinizde gene şifre soruyor mu ?

Zaten ilk denediğim oydu, soruyor maalesef.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows privilege management diye arayabilirsiniz.

Kurumsal bilgisayar ağları için çözümler biliyorum ama tek bilgisayar için de muhtemelen daha basit çözümler vardır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İpucu için teşekkürler. Ancak hep program gerektiren ya da karmaşık çözümler çıkıyor.

Eğer basit bir çözümü yoksa çok komik olacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bunu aramıştım yanlış hatırlamıyorsam. Active Directory olmadan veya böyle Windows'un derinliklerindeki yönetim araçlarını kullanmadan olmuyordu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok