• Announcements

  • Mr.Crunch

   Altyapı Değişikliği İhtimali.   10/31/2019

   https://www.cursedhardware.com/topic/3469-lisans-ücreti/ Ücretli altyapıyı, ücretsiz kullanıyorduk, mevzu çıkma ihtimali çıktı.  O yüzden anket açtık.

Mr.Crunch

Admin
 • Content count

  622
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  13

Mr.Crunch last won the day on June 11

Mr.Crunch had the most liked content!

About Mr.Crunch

 • Rank
  Mess with crunchy, you get squashy.
 • Birthday 05/06/1988

Profile Information

 • Yaşadığı yer
  İstanbul

Recent Profile Visitors

840 profile views
 1. Yok sanırım. Yani Google Photos kadar başarılı değil. Bir yerden sonra stack haline geldi. Ayıklamam gereken binlerce resim var.
 2. Resimler için Flickr Premium. Ücretsizken arşivlemeye başladım, sonra taşıyamadım. Otomatik güncelleniyor. Onun dışında kişisel belge doküman arşivim için Google Drive kullanıyorum.
 3. Aşağıdaki firmaların hepsinde hosting ve domain aynı anda var. Sadece 101domain'in hosting'ini kullanmadım. ihs.com.tr - Türk GoDaddy - Türkçe destek var namecheap.com - Türkçe destek yok, live support iyi 101domain.com (farklı ccTLD'ler için otorite hizmetleri var) - sorun çıkartmadılar sh.com.tr - Türk Hosting'i namecheap UK server'ını deneyebilirsiniz bir aylık. Bizimki US server'i taşıyamadım henüz, kıçı başı ayrı oynuyor ara sıra. ihs.com.tr ve sh.com.tr'nin hosting hizmeti var TR içinde bulunan. Sunucu yöneteceğim derseniz DigitalOcean var ama tavsiye etmem çok uğraş. Kişisel bilgisayarı önermiyoruz tabi ki:)) Bunların önüne de CloudFlare koyarsanız, bir yere kadar DDoS ataklarından kurtulur, beleş SSL kullanırsınız.
 4. Bende de bazı yerlere bağlanmakta sorun oldu. Şu anda bir lokasyonda sorun yaşamıyorum. Umarım daha da yaşamam.
 5. Selamlar, Beni yoksayın test ediyorum:))
 6. https://www.youtube.com/watch?v=hurWzo01FpM&list=RDhurWzo01FpM&start_radio=1
 7. Türkiye'de bunun raconu dörtlüler Bazen bazı park lambaları görünmeyebiliyor kaynıyor çevre ışığıyla hatta.
 8. Kağıt değil ücretli bişi olan inoizin kullanılabilir belki. Sharepoint ile veya OneDrive ile takip edilebilir. Anahtarlar bir kişide durur. O kişi işlemeden aracı teslim etmez vb.?
 9. Bende Samsung SL-M2070W var. Çok memnunum, Google Print desteği de var. Tavsiye ederim. https://www.hepsiburada.com/samsung-sl-m2070w-fotokopi-tarayici-wi-fi-airprint-laser-yazici-ss298e-p-BD803094 Network'e kablo ile takarım denirse şu var: https://www.hepsiburada.com/samsung-sl-m2070-fotokopi-tarayici-laser-yazici-ss298e-p-BD801739 "Çıldırdım hepsi olsun, faks bile olsun takacam!" denirse şu: https://www.hepsiburada.com/samsung-sl-m2070fw-wi-fi-faks-fotokopi-tarayici-airprint-laser-yazici-ss296f-p-BD801741 Bu modellerin hepsini araştırdım, fiziksel faks olmasına gerek olmadığına kanaat getirip (soft-fax santralim var) en yukarıdakini aldım.
 10. @Atrin Diğer ekipmanlara da para vermeye değer, şöyle değer. Bir kaza durumunda kask kafayı koruyorsa, ceket, pantolon uzuvları koruyor, sürüklenmeye karşı önlem. Kaliteli olması elzem.
 11. Halen Sygic kullanıyorum, halen bunu tavsiye ediyorum. Lifetime premium ve trafik paketleri de var, internet olsun, olmasın, yurtiçi yurtdışı tüm şerit bildirimleriyle istediğim dilde doğru şekilde navige oluyorum. Google Maps açıyorum bazen, Türkçe Sokak isimlerini Amerikan İngilizcesi ağzıyla söyleyince boka sarıyor her şey.
 12. Bana sağlasın taahhütte yaparım. No problem. Zaten teknoloji anlamında sattım kendimi Google'a (Gerçi OnePlus sayesinde de azcık Çin'e de satmış olabilirim ama) ve aşırı mutluyum. Google handles everything for me.
 13. Google Fiber olsa burada ruhumu satarım. İlk geldiği gün geçerim.
 14. @Atrin ben bir daha asla çene açılır kask almam. Şu andaki kaskım Nolan N44, 3 sene ve 70K küsür km ardından hala mutluyum, en geniş görüş alanı bu kaskta, vizör kocaman! Ancak çenesi çıktığı için tavsiye etmiyorum. Bir kaza ve çene darbesi anında her eklem, kolay kırılabilecek bir nokta demek açılır kaskta. Bir sonraki seçimim muhtemelen bugün denediğim Shoei GT-Air olacak, maddiyatı ayarlayamazsam N64 veya N87 düşünüyorum.
 15. Abi inbox aşırı karmaşık ve itici. Benim e-postalarım birer "task" değil yani. Yaptım ettim, erteledim diyeceğim şeyleri zaten keep'te tutuyorum, hatırlatma yazıyorum. Anlamsız oldu inbox.