Mr.Crunch

Admin
 • Content count

  667
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  15

Mr.Crunch last won the day on July 10

Mr.Crunch had the most liked content!

About Mr.Crunch

 • Rank
  Mess with crunchy, you get squashy.
 • Birthday 05/06/1988

Profile Information

 • Cinsiyet
 • Yaşadığı yer
  Tallinn

Recent Profile Visitors

2,204 profile views
 1. Sunucuların verilerine elektrik kesilince bir şey olmaz ancak doğru şekilde kapatılması gerekiyor sunucuların.
 2. Selamlar, kabinle birlikte değil de, sunucuları söküp ona göre özenle taşınsa daha iyi olur. Kabloları etiketleyip aynı yere geri takmak vb. gerekli normalde Disk falan sökerseniz sırasını kesinlikle karıştırmamanız lazım, aynı yere geri takmanız lazım. Kabin içerisinde olmaz o iş.
 3. CVV kodu para çekmek için muhakkak şart değil. Amazon'da görüldüğü üzere. Bu bilgi olmadan, hatta isim soyisim olmadan da çekilebilir. Çok bir dert değil. Bu arada CVV olmadan para çeken yer "güvenli değil" değildir. Bkz: Yine Amazon. Benim çalıştığım firmadan da değil, insanlar sağda solda bizim de ismimizi zikrediyorlar ancak alakası yok. Amazon bizi kullanıyor. Böyle bir şey olsaydı bu kadar gebeş bir şekilde bunları yazamazdım:) Bir diğer konu da, arkadaşlar, 3DS olmaması sizin lehinize bir konu. 3DS sizi değil, bankayı ve merchant'ı korur. Sizi korumaz. 3DS ile yapılan bir işlemde sizin harcama itirazı yapma ve bankanın bunu kabul etme ihtimali çok düşüktür. Kişisel telefonunuza SMS gelmiştir, ellerinizle girmişsinizdir çünkü. Aynı şekilde Chip&PIN dedikleri zımbırtı da işlemi sizin yaptığınızı kanıtlar. Sizi korumaz. Herhangi bir dolandırıcılık durumunda, bankaya harcama itirazı yaptığınız zaman çatır çatır alırsınız paranızı Visa ve Mastercard ise. Troy'da nasıl yürüyor işler bilmiyorum.
 4. Yok sanırım. Yani Google Photos kadar başarılı değil. Bir yerden sonra stack haline geldi. Ayıklamam gereken binlerce resim var.
 5. Resimler için Flickr Premium. Ücretsizken arşivlemeye başladım, sonra taşıyamadım. Otomatik güncelleniyor. Onun dışında kişisel belge doküman arşivim için Google Drive kullanıyorum.
 6. Aşağıdaki firmaların hepsinde hosting ve domain aynı anda var. Sadece 101domain'in hosting'ini kullanmadım. ihs.com.tr - Türk GoDaddy - Türkçe destek var namecheap.com - Türkçe destek yok, live support iyi 101domain.com (farklı ccTLD'ler için otorite hizmetleri var) - sorun çıkartmadılar sh.com.tr - Türk Hosting'i namecheap UK server'ını deneyebilirsiniz bir aylık. Bizimki US server'i taşıyamadım henüz, kıçı başı ayrı oynuyor ara sıra. ihs.com.tr ve sh.com.tr'nin hosting hizmeti var TR içinde bulunan. Sunucu yöneteceğim derseniz DigitalOcean var ama tavsiye etmem çok uğraş. Kişisel bilgisayarı önermiyoruz tabi ki:)) Bunların önüne de CloudFlare koyarsanız, bir yere kadar DDoS ataklarından kurtulur, beleş SSL kullanırsınız.
 7. Bende de bazı yerlere bağlanmakta sorun oldu. Şu anda bir lokasyonda sorun yaşamıyorum. Umarım daha da yaşamam.
 8. Selamlar, Beni yoksayın test ediyorum:))
 9. https://www.youtube.com/watch?v=hurWzo01FpM&list=RDhurWzo01FpM&start_radio=1
 10. Türkiye'de bunun raconu dörtlüler Bazen bazı park lambaları görünmeyebiliyor kaynıyor çevre ışığıyla hatta.
 11. Kağıt değil ücretli bişi olan inoizin kullanılabilir belki. Sharepoint ile veya OneDrive ile takip edilebilir. Anahtarlar bir kişide durur. O kişi işlemeden aracı teslim etmez vb.?
 12. Bende Samsung SL-M2070W var. Çok memnunum, Google Print desteği de var. Tavsiye ederim. https://www.hepsiburada.com/samsung-sl-m2070w-fotokopi-tarayici-wi-fi-airprint-laser-yazici-ss298e-p-BD803094 Network'e kablo ile takarım denirse şu var: https://www.hepsiburada.com/samsung-sl-m2070-fotokopi-tarayici-laser-yazici-ss298e-p-BD801739 "Çıldırdım hepsi olsun, faks bile olsun takacam!" denirse şu: https://www.hepsiburada.com/samsung-sl-m2070fw-wi-fi-faks-fotokopi-tarayici-airprint-laser-yazici-ss296f-p-BD801741 Bu modellerin hepsini araştırdım, fiziksel faks olmasına gerek olmadığına kanaat getirip (soft-fax santralim var) en yukarıdakini aldım.
 13. @Atrin Diğer ekipmanlara da para vermeye değer, şöyle değer. Bir kaza durumunda kask kafayı koruyorsa, ceket, pantolon uzuvları koruyor, sürüklenmeye karşı önlem. Kaliteli olması elzem.
 14. Halen Sygic kullanıyorum, halen bunu tavsiye ediyorum. Lifetime premium ve trafik paketleri de var, internet olsun, olmasın, yurtiçi yurtdışı tüm şerit bildirimleriyle istediğim dilde doğru şekilde navige oluyorum. Google Maps açıyorum bazen, Türkçe Sokak isimlerini Amerikan İngilizcesi ağzıyla söyleyince boka sarıyor her şey.