Retina MacBook Pro kullananlar için SSD upgrade vakti
0

Bu konuda 9 mesaj var

Bunun değiştirilmesi gerçekten kolay. Tork 5 ve P5 tornavidalar ile alt kapağı söktükten sonra 5 dk içinde yeni pciexpress ssd'yi takabiliyorsunuz. Keşke bellekleri de bu şekilde yükseltebilsek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada teknik özellikler bakıldığında hızı apple in vermiş olduğu SSDlerden düşük görünüyor. En azından benchmarklar olsa alınır veya alınmaz diye karar verilebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bendeki 13" MBP Early 2015 yani halen güncel olan model. SSD'sini alırken 256 gb olarak almıştım, halen de yetmekte. Ancak 128gb olsaydı kesinlikle 512 ye yükseltmeyi düşünürdüm

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

http://eshop.macsales.com/shop/ssd/owc/macbook-pro-retina-display/2013-2015

OWC kitleri satışa çıkartmış nihayet. 128gb SSD si olanlar para varsa kıyıp 480 hatta 1TB yapabilirler SSDlerini. 

Türkiyeye gönderim nasıl bilmiyorum ama bakmak araştırmak lazım. 

OWC ürünlerinin bir kısmı Amazon üzerinden alınabiliyor, ancak satıcı Amazon değil ve alımı zorlaştıran bir etken. Bir de OWC sağolsun belirlediği fiyatlarla en ufak kablodan bile 25-30 $ kazanmayı kafasına koymuş durumda. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Başka dünyada yakalayınca kimseyi tanımıyorlar sanırım :) Şaka bir tarafa iMac üzerindeki 2 SSD'yi söküp eski HDD yerine metal bir adaptör koyarak 2 SSD takılabilmesi için de SATA+Y güç çoklayıcı kablo aldım, gittigidiyor üzerinden toplamda 30 TL'ye mal ettim. OWC aynı parçaları 60 USD civarına mal edebiliyor, üstelik 2 SSD takabilmek için olan adaptör hariç. Yine eski HDD ısı sensör kablosunu bildiğimiz superdrive ısı sensörünü kopyalayarak yapmışlar ve 40 $ istiyorlar. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mecbur kalmadikca degistirilmemeli, macrumors daki yorumlara baktigimda epey bir eksik gozume carpti; apple file vault destegi yok, trim yapmiyor hizlari yariyariya degerlerde

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok