• Announcements

  • Mr.Crunch

   Hosting değişikliği ve YouTube linki içeren postlar   06/09/2019

   Sitenin sunucusu değişti. Değişiklik sonrası preview linki olan postlar'da hata mesajı olmadan kaydedilmemeye başladı. Bilgimiz dahilinde, inceleyeceğim. O zamana kadar bu postları preview olmadan, doğrudan link şeklinde yapıştırabilirsiniz.   Hosting ile ilgili soru, sorun başlığı    

pentaman

CHW
 • Content count

  2,203
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  41

pentaman last won the day on September 27

pentaman had the most liked content!

About pentaman

 • Rank
  Kahrolsun Büdü

Profile Information

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Yaşadığı yer
  Istanbul

Recent Profile Visitors

1,740 profile views
 1. Mutfakta hep beraber oturduğumuzda tv ihtiyacımız oluyordu. 32" smart ve full hd özelliklerini bir arada taşıyan çok az tv var, ben de Philips tercih ettiğim için şunu aldım https://www.hepsiburada.com/philips-32pfs5803-62-32-81-ekran-uydu-alicili-full-hd-smart-led-tv-p-HBV00000GKS80?magaza=Hepsiburada İlk izlenimlerim oldukça başarılı olduğu yönünde. TV kumandasına Duracell pil takmak daha iyi sonuç veriyor. Kanal geçişlerini kontrol edemedim, evde tv yayını açmıyoruz o yüzden bakmadım, biraz yavaş demişler yorumlarda. Netflix ve Youtube uygulamaları en az Android ve 4 çekirdek işlemcili muadilleri kadar hızlı. Küçük alanlar ve yakın mesafeden izlemek için gerçekten çok başarılı, şimdi bir tane de ofiste bir odaya koymak için sipariş ettim.
 2. Evdeki birkaç ahşap masa ve diğer ahşap ürünler için şarjlı zımpara aldım. Akü ve akü şarj cihazı ayrıca satılıyor. Piyasada çok farklı fiyatlar var ancak zımpara aletini 209 TL'ye, şarj cihazıyla beraber 3.0mAh aküyü 190 TL'ye aldım. Bu civarlara N11'de bulabilirsiniz. Aldığım firmalardan biri Kütahya diğeri Denizli'deydi. Bugün deneme fırsatı buldum, ikea'dan aldığım ahşap basamak taşınma esnasında ciddi anlamda kirlenmişti, verniksiz olan bu ürünü 220 kumla zımparaladım, sonuç harika oldu. Zaten normalde bu ürün kendisi çok iyi zımparalanmamış bir ürün olduğundan daha da mükemmel oldu. Performans konusunda direkt elektrikle çalışan muadilleri daha başarılı diye bahsedilmiş internette ancak bu da ciddi anlamda başarılı, etrafa toz bulaştırmıyor, toz tutucu kısmında ciddi olarak talaş biriktiriyor, zımparalanan yüzey üzerindeki de tinerli bir bezle silindiğinde direkt toparlanıyor. Akü konusunda diğer Einhell ürünleriyle de uyumlu olan powerXchange akülerinden kullanıyor, set olarak şarjlı tornavida, matkap vs. alırsanız hepsi uyumlu, o yüzden daha da kullanışlı. Şu an için oldukça memnunum.
 3. Yok hocam rahatsız etmiyor, ofiste olsun evde olsun renk katıyor açıkçası Hayırlı olsun güle güle kullanın. PUS65-71-88-91 şeklinde panel kalitesi, işlemci çekirdek sayısı ve hızı gibi özellikler eklenerek gidiyor. Bizim evdeki 65PUS71 şeklinde olan ofisteki 55PUS63'ten daha iyi hız konusunda, özellikle Netflix-Youtube gibi android uygulamalarını rutin kullanıyorsanız faydasını görürsünüz. Bir de görüntü kalitesi daha farklı oluyor. Ben de mutfak için daha küçük bir panel arıyorum, 42" 4K panel göremedim hiç, hep 43" var. Fiyatları da anlamsız derecede yüksek kalıyor, 55" olanla 42" olan arasında sadece 1000 TL fark kalıyor. Duvar ve masa arası yakın olmasa büyük olanı alacağım ama yakın olduğu için kazık yemiş gibi hissetmek istemiyorum.
 4. Ambilight duvardan 40 cm uzakta daha iyi sonuç veriyor, evde o şekilde kullanıyorum ben bariz daha iyi. Duvarda asılı durunca o kadar etkili değil hocam.
 5. Daha yeni 2 tane amd sempron mobile işlemcili msi vr330x laptop'u çöpe attım satış1, oldukça uzun süre kimse istemedi ben de attım gitti. Evde pek açıkta duran pc parçası kalmadı. Aktif çalışan tek ws bir de laptop dışında bir şey tutmuyorum.
 6. Hocam ben tek kelimeyle söyleyim “almayın”. Ben ix35 2.0 dizel kullandım çok uzun süre, 1.6 benzinli daha yeni çıkmıştı, o dönem donanımhaber forumlarında bu araçları (ix35 ve sportage) 100 km’de 6 lt yakıyor, ben en fazla 7 lt yaktım gibi övenler mi dersin, malzeme kalitesinin müthiş olduğundan bahseden mi dersin, bitmek bilmeyen bir övgü dizesi mevcuttu. Halbuki o araç klasik olarak 1.5-1.6 tonluk 1.6 benzinli bir araç ve 9-10 litre yakıyor şehir içinde. Malzeme kalitesi rezalet, kapı kolunun bozulmasından tut açılır tavanın kafasına göre açılmamasına kadar bin tane problemi vardı. Yine bakımlarının aşırı pahalı olması, lastik ölçülerinin abuk subuk olması nedeniyle bulunamaması gibi saçma problemleri vardı. Kısacası uzak durun hocam.
 7. Koçtaş’ta görmedim ama çeşitleri var bunların. Bauhaus’a da bakmak lazım.
 8. Geçen hafta Philips 55” pus6303 aldım Vatan kampanyasından 4000 TL’ye almış oldum. Tek günlük kampanya sonrası yine 4300-4800 arası değişiyor fiyatı. Bununla beraber ev-ofis arasında 4. Philips tv bu. Yeni philipslerde 3 taraf ambilight standart olmuş, bu açıdan iyi olmuş. Kumanda tasarımı daha güzelleştirilmiş. Yine philips’in 65” led panelleri bir süredir piyasada yok bunu da öğrenmiş oldum. Yeni paneller geliyor, hatta “one” adıyla satışa sunuldu sanırım. Ofis için aldığımızdan daha büyük alamadım, çünkü televizyonun altına koltuk geliyor ve panel sığmıyordu. Daha önce 65” alırken düşündüğüm mümkün olduğunca büyük ekran almak isteği ve duvara-konulacak yere sığma ikilemi konusunda doğru tercih yaptığımı anlamış oldum. Biraz daha büyük olsa sığma ihtimali yokmuş.
 9. Evdeki Vaillant klimalarla ilgili ciddi sıkıntılarımız var, normalde Vaillant'ın kombi servisini ve kombisini çok beğensem de her nedense klima konusunda sorunlar çözülemedi. Evin içine ankastre olarak döşenmiş klima borularıyla beraber gelen klimalarda 2 tanesi maalesef yarım saat çalıştıktan sonra soğutma moduna geçiyor. Yine bir tanesi kış bitiminde ısıtma moduna da yarım saat sonra geçiyordu. Birkaç defa gelip düzelttiler sözde ama sorunlar çözülmedi. Bu nedenle Vaillant klima öneremiyorum, alırken farklı markalara yönelirseniz daha rahat edersiniz.
 10. Özellikle ev-iş arasında malzeme taşırken ciddi zorluk çekiyordum, market-toptancıdan aldığım ne varsa orada arabaya kadar taşımak sorun olmasa da ev-işyerine taşırken zor oluyordu. Ne zamandır aklımdaydı portatif bir taşıma arabası, Koçtaş'ta 170 TL'ye bulduğum bu araba sayesinde çok rahatladım. İkiyi katlanarak bagaja çok rahat sığıyor. Eşyaları taşıyıp üzerine de bunu atıyorum ve sonrasında keyfime bakıyorum. 150 kg taşıma kapasitesi var ama ben şu ana kadar 50-60 kg yük koydum üzerine, genel olarak çok memnunum. Tavsiye ederim.
 11. @Najaz çok pahalı demeden satılmaz bu
 12. Çok mu pahalı ?
 13. @Najaz için acı verici bir deneyim olmuş
 14. Nightbreaker her 3-4 ayda bir patlıyor. Corollada sürekli değiştirmekten sanayide dükkan açacak kadar deneyim kazanmıştım.
 15. Gurbetçi kompleksi olması için öncelikle ulaşamayacağım bir noktada olmaları lazım. Haliyle yok öyle bir şey Eski araç kullanıyorlar, bakımları da düzgün değil büyük ihtimalle. Sorun bundan kaynaklı bana göre. Bir ihtimal Toyota kullansalar bu kadar problem yaşamazlar, 10k bakım yerine 15k civarında götürüp 164k km’ye kadar sorunsuz kullandım. Eski BMW’ler biraz sorun potansiyelli bakımsız kaldığında, gelenler de en genç 10 yaşında araçla geliyorlar.