Gigabit LAN switch almak zor mu?
0

Bu konuda 6 mesaj var

3 port Gigabit LAN switch almam gerekti fakat ben bu cihazları basit tak çalıştır cihazlar olarak bilirdim. 2 aynı fiyatlı cihazı görünce almadan önce özelliklerine bakayım dedim bir de ne göreyim. Birinde 1mb ram var!!! niye??? Neyse iyisi mi ben bu işi bir bilene sorayım da aynı fiyata iyisini alayım bari.

HP 1405-5G v2 Switch (J9792A):
http://www8.hp.com/us/en/products/networking-switches/product-detail.html?oid=5257675#!tab=features

Asus GXD1051 V3
https://www.asus.com/Networking/GXD1051_V3/
Buffer Memory : 1024 Kbits

Bu işten anlayanlar iki ürün arasındaki farkları özetleyebilir mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

doğru, tak çalıştır oluyorlar... neyi düşünerek zor dediniz ki? :)

ram miktarının düşük olmasının sebebi muhtemelen belleğinde birşey tutmasına gerek olmamasından kaynaklıdır, sadece "dumb" şekilde port çoklamaya yarıyor.

şirketlerde kullanılan üst düzey 48 portlu ve web arayüzlü (vlan vs. gibi bir çok ayarı mevcut) switchlerin bile ram miktarı genelde 128mb oluyor ve hiçbir sorun çıkarmıyorlar...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Herangi birşey alıp geçilebilir. Gigabit için özel bir duruma ihtiyaç yok. Ben daha evvel tplinkin 5 port bi modelini kullanmıştım, hatta şu an hala işyerimde kullanıyorum onu.

Buffer memory trafik akışıyla alakalı bir durum biraz. Yani evde yada iş gereği 2 3 cihaz için network yapıyorsanız buffer memorynin çok bir önemi yok ama ağda efektif veri alışverişi yapan cihazlar arası buffer yüksek olan switchlerde daha çabuk erişim yaptırır, dolayısıyla ne kadar yüksek o kadar iyi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok