ebay gönderi takibi
0

Bu konuda 10 mesaj var

4 mayısta ebaydan yaptığımız alışveriş için gönderiyi nasıl takip edebiliriz ? bana satıcıdan bir iki mail geldi ama daha önce bu tarz bir alışveriş yapmadığım için ne nedir çözemedim

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

şimdiye kadar satıcıdan aldığım mailler bunlar, son mesaj dikkatimi çekti gönderi takibini nasıl yapacağım ile ilgili ebay üzerinden satıcıya mesaj gönderdim ve şu tarihe kadar dışarıdayım gibi bir cevap geldi ?

post-559-0-34282800-1462781547_thumb.jpg

post-559-0-38684200-1462781556_thumb.jpg

post-559-0-67414500-1462781565_thumb.jpg

post-559-0-01296900-1462781576_thumb.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Anladığım kadarıyla ürünün gönderimi kayıtsız posta ile yapılmış. Bu durumda satıcı sana herhangi bir takip numarası bildirmez.

Yalnız şöyle de bir şey var. ABD, İngiltere gibi ülkelerdeki satıcılar, Türkiye gibi ülkelere ürün gönderirken mutlaka kayıtlı posta ile gönderim yapıyor. Çünkü bizim ülkemizde bol miktarda çakal var ve bunlar ürünü teslim almalarına rağmen "paket gelmedi kayboldu paramı geri isterim" şeklinde çamura yatıyor ve Paypal'den ödedikleri ücreti geri alıyorlar. Bunun önüne geçebilmek için özellikle İngiliz satıcılar sadece kayıtlı, imza karşılığı teslim edilecek şekilde gönderi yapıyor diye biliyorum.

Bugün herhalde soruna yanıt gelir satıcıdan, biraz sabret :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Good Morning,

As the item has not been sent on a tracked service I am unable to provide you with any information which would enable you to track the item.

As with all of our international orders we do advise a 7-14 working day delivery time. If the item has not reached you within this time please do let you know and I will be able to assist further.

demiş satıcı

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ürün henüz elime ulaşmadı bira daha beklemek lazım tabi ama ne kadar süre bekleyip ödemeyi geri çekmek lazım ?

4 mayısta sipariş verilmişti.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

E-bay'de ürün gelmedi demenin bir deadline'ı var. 40 gün olması lazım. 1 ay bekleyin ama itiraz süresini de kaçırmayın beklerken.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok