AMD sürücü sorunu
0

Bu konuda 6 mesaj var

Sorun şu . Yeni sürücüleri yüklemek için var olanı uninstall ediyorum. Yeniden başlattığımda, ekran görüntüsü birbirine girmiş oluyor. Windows "Microsoft Basic Display driver "'ı yüklemiş.

Tabii windows a bile giremiyorum, ekrana bakmadan login olsam bile yeni sürücüleri yüklemek mümkün değil bu halde. 

Zar zor safe mode a girdim. Bu seferde Logitech G510 klavye safe modda çalışmadı. Neyse ki elimde yedek microsoft klavye vardı , onu bağlayıp kullandım. 

Safe mode 'da AMD installer çalışmıyor bu seferde . 

Neyse unzip yapıp, control panelde sürücüyü manuel olarak yükledim gibi birşeyler oldu. Öyle Windows a yeniden girebildim. Bu sefer amd installer ile tekrar yükledim. 

Bunun daha mantıklı çözümü yok mu? Niye çalışmıyor Microsoft Basic display driver ile?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben uzun bir süredir güncel sürücü paketini, varolan sürücülerin üzerine yüklüyorum; eski sürücü paketini kaldırmıyorum yani. Hiçbir sıkıntı çıkarmadı bu yöntem şimdiye kadar.

Eskiden mevcut sürücüleri sistemden kaldırıp, bir de üstüne Driver Sweeper gibi uygulamalarla geride kalan tüm sürücü artık dosyalarını temizlerdik. Ama şimdilerde böyle bir şeye ihtiyaç yok gibi. Doğrudan üzerine kurup geçmek lazım özel bir sebep yoksa.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Huzur DDU'da.

Onla sürücüleri silersem , yine Microsoft Display driver 'ı yükler. Yine sorun olur. Bir nedenle o standart sürücü ile sapıtıyor kart.  Her zaman da sapıtmıyor, olay ne anlamadım. 

Nvidia 'nın çözümü daha güzel, restart bile gerektirmeden otomatik hallediyor herşeyi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben her seferinde üzerine kuranlardanım. Bir sorun çıkmadı şimdiye kadar. Hatta NVIDIA ekran kartından sonra AMD ye geçişte sadece nvidia uninstall sonra AMD install. bu arada windows 10 repodan eski bir catalyst sürücüsü çekiyor AMD R9 290 için. En kötü onu sağlayıp sonra üzerine crimson kurabilirsiniz. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben her seferinde üzerine kuranlardanım. Bir sorun çıkmadı şimdiye kadar. Hatta NVIDIA ekran kartından sonra AMD ye geçişte sadece nvidia uninstall sonra AMD install. bu arada windows 10 repodan eski bir catalyst sürücüsü çekiyor AMD R9 290 için. En kötü onu sağlayıp sonra üzerine crimson kurabilirsiniz. 

O aşamaya gelemiyorum ki . Windows login 'e geldiğimde ekran görüntüsü birbirine girmiş oluyor. Belki görüntü olmadan login olsam, otomatik sürücü bulup kuracak?

ilginç bu sorunu benden başka yaşayan yok gibi. Sıradışı birşey de yapmıyorum, kendi yazılımı ile uninstall ediyorum sadece.  

Ben de üzerine kurayım en iyisi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok