24 ay taahhut iptali
0

Bu konuda 13 mesaj var

internet servis saglayicilarin hepsi fix 24 ay taahhut sart kosuyorlar. birakin 24 ayi benim 6 ay sonra nerede olacagim belli degil, ISS'ye gore (mesela superonline) 24 aydan once cayarsaniz, cayir cayir sokuyorlar:

Kampanya taahhüt süresi içinde aboneliğimi iptal etmem durumunda ne olur?

​Aboneliğin iptal edilmesi durumunda o ana kadar tarife ücreti üzerinden almış olduğunuz indirimler, aktivasyon ücreti, kurulum ücreti, “Diğer Servis Sağlayıcı İndirimi” başlığı altında tarafıma yansıtılmış olan indirimin aykırılığın gerçekleştiği tarih itibarıyla tahakkuk eden toplam tutarı, bedava kullanılan ay kadar dakika paket tutar toplamı ile işbu kampanya kapsamında belirlenen kampanyalı aylık paket fiyatının taahhüt süresi bitimine kalan ay sayısı ile çarpılarak hesaplanacak faturalandırılmamış toplam tutar karşılaştırılıp düşük olan bedel ve (varsa) internet kota aşım bedeli, (varsa) dakika paketi aşım bedeli, (varsa) sabit telefon görüşmeleri bedeli son faturanıza yansıtılır.​​

yasa ise max. 12 ay diyormus: http://www.milliyet.com.tr/tuketiciye-taahhut-oyunu-/ekonomi/detay/2105735/default.htm

24 aydan once cayaniniz oldu mu? neler oldu? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

22 aylık cayma bedeli çıkarttılar 442tl. Tüketici heyetine verdim bende aynı yasayı belirterek,sanırım 1 ay içerisinde sonuçlanacak. Ben şimdilik ödemiş halde bekliyorum :) Bu arada uydunet bunu kalan ay üzerinden yapıyordu.

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2 ay kala caydım 22 ayın cezasını ödetmeye çalışıyor TTelekom bana. Avukatı hakem heyeti sağlıyor siz gidip sadece dilekçe veriyorsunuz.

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nakil olmuyor muydu?

Taahhut olsa da nakil oluyor, ben öyle yaptırdım. Tabi MaverocK' a sorduysanız nakil olma durumunuz yok muydu diye o cevaplasın. :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bu süre içerisinde bir kere nakil yaptım sonrasın da sıkıntı yaşamaya başlayınca TT'den ayrılmaya karar verdim. Gel gör benim bildiğim haklarımı TTNET yok saydığı için böyle bir fatura geldi. Dediğim gibi aynı olayı birebir uydunet ile yaşadım onlar kalan 2 ay için işlem yaptılar, bende sesimi çıkarmadım,uğraşmadım. TTNET devlet destekli haydut faturayı kesip gönderiyor sonrada konuyla zerre ilgilenmiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

telekomun yatigi okuzlukte uydunetin yaptigi normal degil mi

yoksa tahadut vermenin ne manasi varki sifir sorun ile kafana gore ne zaman istersen cayabilicek olursan

ben 2 senelik tahatut 5-6 ay icinde biticek

eger arayip yeni bi kampanya bulup gecmezsem son 1 ay kala falan gibi

feci giricek

misal yani su an teledunya standart paket 10mbit 75 gb akn hizmet aliyorum 39lira +3 lira cihaz parasi teledunya icin 42 lira oduyorum

dalip unuttursam yeni tahadut vermeyi o siradaki bi guncel kampnaya ici sadece internet icin 50 lira alicaklar teledunya icinde 13 lira mi ne 63 lira

ciddi bir para

tahadutun bitmesine az sure kalip cikilinca mecburiyetten bence sadece kalan aylarin ucretinin istenmesi cok dogal

ama benim gorusume gore

24 aylik tahadutun eger 6 ayinda falan cikmissan

o 6ayda yaptigin fark da istenmesi dogal.geri kalani bilmem.bide bi cezasi olabilir.

mantiksiz gelmiyo yani obur turlu tahadutun ne anlami var

kampnyaya girip bedava modem alip 20-30 lirada aylik indirim oluyorsa adamin bunlarin hepsini yada var olan tesis acma zirt pirt sacma sapan da olsa ucretlerini almamistim kampanya icin madem cikiyorsun ode bakalim demeleriinin can sikici da olsa makul oldugu gorusundeyim

ki uydunette yaziyo

Dilediğiniz zaman taahhüdünüz devam etse dahi size sunulan avantajları geri ödeyerek hizmetin iptalini sağlayabilirsiniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Naz devlet çok net bir şekilde bir yıldan daha uzun süreli bir kampanya yapamazsın diyor. Sen istediğin kadar 15 senelik imzalat adama ve buna göre faydalandır sonuç devletin yasasıdır.

Bununla ilgili olarak çok net bir örnek var, ben sana beni öldürmene izin veriyorum diye kağıt imzalayıp versemde sen beni öldürürsen cinayetten yargılanırsın. Yasa varken 24 aylık kampanya yapmaya devam ediyorsa sorun onun sorunu beni ilgilendiren hiç bir şey yok konuda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim hatırladığım yeni tüketici yasasında kullanıcı için avantajlı süre üzerinden hesaplanıyor.  

Yani 2 ay kullanmışsanız 2 aylık indirimi geri veriyorsunuz, 22 ay kullanmışsanız kullanmadığınız 2 ayı ödüyorsunuz gibi birşey.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kanun değişmedi, tüketicine leyhine olan karalar duruyor. Yani bunların alayı üç kağıtçı. Sırf bu yüzden fibere geçmedim.

Hepsinin sözleşmesinde kanunlara aykırı maddeler var. Hukukun düzgün işlediği memleketlerde o sözleşmelerin üstüne 100 milyon imza atın, geçerliliği yok.

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

devlet olan uydunet dogru yapiyo

telekom ozel yanlis.

2 aylik ucreti biraktim lafina ben dedim

yani oyle veya boyle

2 seneden cok kampnaya olmaz demek de cok manali degil

misal bazi kampanlarin hem 1 senelik hem 2 senelik tahadutleri de var farki var

misal birinde %10 digerinde %20 indirim yapiyo

sen bana %20 indirim yap ama benim kafam bozulursa 1 seneden cok yapamazsin ben caydim hop da manali degil oyledir demiyorum

ama yani begendim cikiyorum diyorsan tahudutlu ise bi bedeli var

uydu nette her kampanyanin altina yaziyorlar

elde ettginiz avatajlari cayarsaniz aliriz diye

bedava modem ile fiyat avataji alip cayinca cok agir olabilir sonuclari

ama gecen bi kac sene onceye kadar ben 15 senelik ayni kablonet hizmetini almama ragmen epeyden beride tamamen turksata tahadute girmemistim boyle seyleri sevmemekten

ama simdi fiyat cok feci parasizim

hatta gecen 2 sene once aldigim kampanya bana uygundu su an tayadute girsemedem 39 lira yerine 65 lira odicem

malesef ki diger kampanyalar ya uygun degil ya sacma sapan yada fiyati yuksek 6 ay sonra umarim duzgtun bi kampanya olur

paraniz varsa her an tasinabilirim diyorsaniz firmalarla ugrasmak hosuna gitmiyorsa tahadute girmek zorunlu degil

cep telefonuda olsa boyle internette olsa boyle

amerikada 500 dolarlik telefonu 299 dolara taadutle bir firmala kilitli satiyorlardi.

bizimkilerde icad etmis degil

zorunlu degil

efendim yasa var yasa sacma ise ne edicez peki

yada dedigim gibi girme ozaman yasa var diyip bedava modemli bedava tvli ucuz intetli kampanyaya gecip sonra modemi aldim hd tv bounu aldim hadi bana eyvanilah diyip cikmak hukuki olucaksa bile adil duruyo mu

telekom icin degil uydunet icin yapilan dogal diyorum

tahadutten caymanin hic bir dezantaji olmayacaksa

vatandas durdugu yerde kullandigi hizmetti zati 2 sene kalicam soz diyip avatajlar elde ediyorsa burda sirket kadar haltta kazaniyo

yapilmasi gerekenler sunlar aslinda devletce

1)akn denen salak sacman sistemin elden gecirilmesi 50-75 gb alti akn falan olmaz  25 mbit 25 akn ile satilan hizmetleri var

yada illa inat edeceklerce hiz 3 e degil 5 dusmeli

2) fiyat senelerdir ayni

halbi her ne kadar dolardi suydu buydu artip eflasyon varsada bu teknik gelismelerle inter fiyatlari dusmeli

dusurmuyormusun ozaman daha fazla hizi cok daha yuksek kotalarla vericeksin

misal bugunki paralara satigin 25mbit hiz normu 150gb akn li olucak

fiberlerde oyle sanirimda normal adsl ve kabloda durum felaket

bende modem eski yeni verelim falan diyorlar gecmiyorum.

hizin hic bir anlami yok cunku ikiside kullanirsan 3 e dustukten sonra

25 yerine 10 aldim yeni modemde gerekmedi 50 yerine 75akn oldu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok