• Announcements

  • Mr.Crunch

   Hosting değişikliği ve YouTube linki içeren postlar   06/09/2019

   Sitenin sunucusu değişti. Değişiklik sonrası preview linki olan postlar'da hata mesajı olmadan kaydedilmemeye başladı. Bilgimiz dahilinde, inceleyeceğim. O zamana kadar bu postları preview olmadan, doğrudan link şeklinde yapıştırabilirsiniz.   Hosting ile ilgili soru, sorun başlığı    

Onur

CHW
 • Content count

  657
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Onur last won the day on April 21 2018

Onur had the most liked content!

1 Follower

About Onur

 • Rank
  Punish
 • Birthday 02/02/1989

Profile Information

 • Cinsiyet
  Bilinmiyor
 • Yaşadığı yer
  İzmir

Recent Profile Visitors

989 profile views
 1. Hocam çok geçmiş olsun yalnız böyle kıytırıktan bir garanti kapsamında tamir olmaz. Yenisi ile değişim ile diretmenizi önereceğim ben de eğer aciliyetiniz yoksa. Var ise de Najaz' ın dediği gibi tutanaklı bir şekilde teslim alın ürünü, sonra başınıza kalmasın.
 2. Valla benim durum şöyle gelişti, web sitesinde 75mbit destekliyor diyordu, kuruluma bir eleman geldi, bakti hat seviyesine oooo dedi 100mbit veriyor telekom buraya. Ben de baglanti kurulduktan sonra 10tl farkla üst pakete geçtim, 86mbit ne download verdi sistem. O esnada baktim upload im da 4 olmasi gerekiyorken 2. Hata kaydi actim vs. Bu esnada modemi incele, hat seviyelerini öğren, kapasite mevcut seviye vs. Turknet ile görüşmemiz devam etti. Cocuk dedi ki 86mbit olan yerlerde bu upload problemi oluyor, su ana kadar da bu hata pek cozume ulasmadi, isterseniz hata kaydi acayip telekoma ama cozumu uzun sürer, isterseniz de 79mbit e fix leyeyim downlaodi, o profilde upload 4mbit veriliyor. (Anladığım kadariyla hiz profilinde bir sorun var) Sinyal seviye degerlerimden bahsettim 100 yapamiyor musunuz hattim destekliyor diye, ben 100 diye seciyorum ama uygula dedikten sonra sistem 86' ya fiksliyor sizi dedi. Hata 1-2 hafta telekom & turknet arasında döndü durdu, en son telekom internet profilimi 100/4' e cekti ve şu anda sorunsuz kullanıyorum. Yani olasi bir arizada sabirli olacaksin Turknet kullaniyorsan, çünkü adamlar telekom un altyapisini kullaniyor, onlarin da elleri kollari bagli bazi durumlarda. Bir de telefonla arayayim ariza kaydi acayim diye bir sistemleri yok, internet üzerinden hata kaydi acip takip ediyorsun. Benim icin bu durum sıkıntı değil ama herhangi bir arizada telefonla aramak istiyorum vs. Gibi bir ihtiyac hissediyorsaniz turknet bu durumu karşılamıyor.
 3. Eger modemin yok ise 300 kusur lira modeme para harcaman gerekiyor. Basvurunu internetten banka kartiyla yaparsan aktivasyon ucreti 60 liraya dusuyor. Eger 35mbit bana yeter diyorsan fibere gec derim. Modem ucretini yila yaydin mi zaten 100 kusur liraya geliyor. Ben 100mbit istedigim icin Turknet' e gecmistim. Bizim burada 100mbit destekliyor (Yeni Girne, Soğukkuyu) memnunum. Dedigim gibi ihtiyaç meselesi. Bir de vodafone nun 6 ay 500mbit verme kampanyası var sanirim 2 yil taahhut verirsen.
 4. 50" olanını aldım.
 5. Ben RU7400 aldım gayet memnunum. (Amazon.com.tr den Amazon' un satışı idi 4.280 TL' ye)
 6. Yok adres bilgisi giriyorsunuz, aynı adresi girerseniz sıkıntı olmuyor. Ben birkaç senedir bu şekilde iki üç arkadaşım ile paylaşıyorum hesabımı.
 7. Akn den bahsediyorsunuz değil mi, akn kalkti çünkü kotali internet hala mevcut.
 8. @infestor VDSL' de santrale yakınlık 1.5km' yi aştığı zaman hız düşüşleri yüksek ölçülerde oluyormuş. Bizim santrale yakınlığımız da yaklaşık 1.5km o yüzden büyük şans oldu bizim için. Gerçi Turknet' in sitesinden sorgulattığımızda 75mbit veriyoruz diyordu, ona bile bu fiyata taliptim.
 9. Hattımın upload' ında bir sorun vardı, 4 vermeleri gerekiyorken 2 veriyorlardı. Arıza açtırdım, 88/4 profillerinde bu hatanın olduğunu ama şu ana kadar bir sonuca varamadıklarını iletti Turknet ekibi. (Altyapı Türk Telekom olduğu için TT' nin çözmesi gereken bir konu). Hattımın kapasitesi 100mbit' i karşılamasına rağmen 88mbit tanımlayabiliyordu Turknet tarafı, sistem optimizasyon yapıp 88' e çekiyor demişlerdi, ama garip bir şekilde 79mbit verirlerse 4mbit' e çıkıyordu upload' ım. Neyse gel zaman git zaman 2 hafta geçti, bugün bir baktım 100/4 tanımlanmış hattıma. Şimdi olması gerektiği gibi oldu. Turknet 100/4 Sınırsız VDSL 86 TL
 10. Ya o arka cam muhabbeti bende tam kabus, arkaya oturan manuel açıyor camları, inerken unutuyor. Ben de normalde hiç kontrol etmediğim bir şey arka camlar, arabayı kitleyip gidiyorum. Geçen bi baktım arka camlardan biri açıkken kitleyip gitmişim arabayı, Allah' tan apartmanın otoparkına park ediyorum da uğursuz şeylerden uzak kalmış araba o gece.
 11. Turknet (Telekom altyapısı ile hizmet) 100mbit (max 88mbit aliyorum)/4mbit 86 tl
 12. Ben Vodafone' un Uygun 4GB tarifesine geçtim yeni Turkcell' den. 33 TL 4 gb pakete dahil + 2gb yaza ozel 12 aylik + 2 gb izmir' e ozel toplamda 8gb internet, 750dk konusma ve 250sms barındırıyor tarife. Su ana kadar memnunum.
 13. Hocam yazılanları okumadım, ben de yakın zamanda çeyiz için beyaz eşya aldım. Buzdolabı, bulaşık ve çamaşır makinalarında önerim Profilo olacaktır. Hem Bosh ve Siemens ile aynı fabrikada ve aynı kalitede üretiliyorlar, hem de servis ağı geniş. Ben aldım memnunum. Bosh ve Siemens' de markaya vereceğiniz parayı başka ihtiyaçlarınızda karşılayabilirsiniz. Nacizhane önerim bu şekilde olacaktır. Hayırlısı olsun şimdiden.
 14. Ba bu şekilde 20 yıl takip edeceksin anlaşılan donanım sektöründeki kampanyaları.