iPad - iBooks - PDF Sorunu
0

Bu konuda 10 mesaj var

Ipad'de çeşitli pdf dosyalarını okumak için iBooks'u kullanıyorum. Problem ise, ipad'deki kendi eklediğim bu pdflere, ipad dışında bir cihazdan erişememek. iBooks'ta senkronizasyon açık ve icloud.com'dan baktığımda, ayarlarda "Belgeler" şeklinde görünüyor (Sadece dosya boyutu). Ancak bir türlü bu dosyalara erişemiyorum. iTunes ile bağlandığımda da görünmüyor, sadece mağaza üzerinden satın alınanları gösteriyor. Yine ipad - ayarlar - icloud - saklama alanı - alanı yönet bölümünden, ibooks içinde senkronize ettiğim pdf dosyaları görebiliyorum, yani dosyalar senkronize edilmiş. Bu dosyalara erişmek ve yedeğini almanın bir yolu var mı? İnternette görebildiğim, döküman açıkken email ile paylaşama, ancak 30-40 dosyayı bu şekilde göndermek mantıksız. Bu işi yaptığı söylenen bazı uygulamalar var, ancak hiçbiri işe yaramadı. Ek olarak Mac Mini'deki iBooks ile de denedim. Oluşturduğum kategorileri gösteriyor, ancak içleri boş. Yine sadece satın alınmış dökümanlar görünüyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Google Play books 'u deneyebilirsiniz. 

Google Play Books, iBooks'taki pdflere erişebiliyor mu? Anlamadım açıkçası.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Google Play Books, iBooks'taki pdflere erişebiliyor mu? Anlamadım açıkçası.

Ona çözüm yok. 

PDF leri google play books web sitesinden google sunucularına upload edebilirsiniz. Tüm cihazlardan uygulaması ile erişebilrisiniz ve kaldığınız yeri senkronize de ediyor. Daha esnek ve platform agnostik bir çözüm. 

Apple 'ın servisi satın aldığınız kitaplar dışındakileri cloud 'a göndermiyorsa ona yapacak birşey yok. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iBooks hiç denemedim ama onedrive öneririm hem word hem pdf ne isterseniz yükleyin ve aklınıza gelebilecek tüm aletlerden okuyun, editleyin vs.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iBooks hiç denemedim ama onedrive öneririm hem word hem pdf ne isterseniz yükleyin ve aklınıza gelebilecek tüm aletlerden okuyun, editleyin vs.

O da olur ama Google Play My Books arayüzünden yüklenirse google ın kendi ebook uygulaması ile okunabiliyor, sayfalar senkronize ediliyor vs.  

OneDrive'da ebook için özel bir fonksiyon var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

E book hiç kullanmadığım için birşey diyemeyeceğim ama teknolojiyle ilgili bir hizmette ödediğim paraya acımadığım nadir bir durum onedrive, gün geçtikçe de kullanışlılığı artıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iBooks'tan dosyaları alabilsem zaten başka bir okuyucu kullanırım ama henüz alamadım, problem de burada zaten :). iBooks'un güzel yanı, browserdan açılan pdflerin kolaylıkla aktarılabilmesi. Aynı iş Acrobat Reader içinde yapılabiliyor, kendi bulut desteği de var. Dropbox hesabı da eklenebiliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

E book hiç kullanmadığım için birşey diyemeyeceğim ama teknolojiyle ilgili bir hizmette ödediğim paraya acımadığım nadir bir durum onedrive, gün geçtikçe de kullanışlılığı artıyor.

Aslında bir de Groove muzik uygulaması var , Türkiye'de çalışmıyor .

iBooks'tan dosyaları alabilsem zaten başka bir okuyucu kullanırım ama henüz alamadım, problem de burada zaten :). iBooks'un güzel yanı, browserdan açılan pdflerin kolaylıkla aktarılabilmesi. Aynı iş Acrobat Reader içinde yapılabiliyor, kendi bulut desteği de var. Dropbox hesabı da eklenebiliyor.

Safari'den bahsediyorsanız benzer işi başka servislerle kullanabilen safari eklentileri olabilir , bir bakmak lazım.  Veya 3.parti browserlarda bu tip özellikler olabiliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iphone ile pdf yönetimi konusunda microsoft onedrive ve yanında pdf max pro uygulamalarını kullanıyorum. Onedrive ile her yerde dosyaları senkrolayıp telefondan açabiliyorum ve e-posta olarak yollayabiliyorum. E-posta ile gelenleri de aynı şekilde saklama, sonra tekrar açma işlemlerimi yapıyorum. Pdf max pro da basit editleme işleri için iyi. Pdf içinden gerekli sayfayı çekme, ayrıca kaydetme vs gibi imkanlar sağlıyor. Açamadığım pdf olmadı hiç (sözleşme, makale, banka dekontu, sunu gibi). Google drive ve benzeri platformlar da iş yapıyor. Bir de böyle deneyin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok