Teknik Servise Bilgisayar
0

Bu konuda 5 mesaj var

Uzun süredir yeni sistem kurmadığımdan yeni intel işlemcileri de ısı nedeniyle beğenmediğimden uzak kaldım. Teknik servis işine gireceğim ufak çaplı. Test sistemi oluşturmak istiyorum. Intel olacak haliyle anakart,işlemci ikilisi. Mecbur olmadıkça,talep gelmedikçe amd'ye bulaşmak istemiyorum ama o ayrı bir konu. 

Şimdi sanırım 1155pinli işlemciler en yenileri. Bu sokete uygun işlemci ve anakart ikilisi ile mi işe girişeyim,yoksa bunlar çok çok yenidir,piyasada daha yoğun olan anakart,işlemci ikilisi bir önceki nesil midir.

Bir fikir almak istedim buradan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

haswell ve broadwell 1150 pin. 

Teknik servis bilgisayarından kasıt üzerine takalım çalışırsa sorun yoktur diyeceğimiz ortam mı arıyorsun? 

Öyle ise her sokete uygun en az bir numune anakart bulundurman gerekecek. bir tane 1150 bir tane 1155 bir tane 1156 bir tane 1366 bir tane 2011 bir tane 2011v3 bir tane LGA 775 filan falan böyle gider. Tavsiyem el altında sürekli ucuz da olsa anakart bulundur. Çizginin sattıgı wibtekler var. Onlardan alıp deneyebilirsin. Ucuza veriyorlardı en son epey. 

Anakartta çok fazla seçenek olduğu için mecburen bişiler olacak elinin altında. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Orası öyle Densha,anakart alacağım o ayrı. Lakin en yaygın ikiliyi test sistemi yapmam lazım ona göre karar vermeye çalışıyorum. Her anakart alınır da,her cpu alınmaz sonuçta.

Haswell mi,Broadwell mi dersin peki? Bir de chipset ne tavsiye edersin. Sağlam olması önemli haliyle performanstan çok. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Allah sabır versin bloody, yanlış anlama peşin peşin yazdım, iğrendikmek değilde dikkat etmen için. 

Öncelikle madem servis işine girdin ve "sök tak dene  hızlıca test et " modu için  1 değil 2 yahutta 3 farklı sisteme ihtiyacın var, 1.si esas sistemin olsun diğeri yada ikisi uzay montaj. ana sistemin devamlı açık kalacağından AHCI modunda disk/dvd tak çıkart yaparsın, bu sistemin çok kalite olmasına gerek yok ama uçuk olmaması kaydıyla olabilirde,  diğer 2 sistem beyaz köpük üzerine oturacak şekilde uzay montaj olsa yeterlidir. ayrıca AMD'ye bulaşman ucuzdan iş görmeni sağlar zarar ettirmez. unutmadan kaç sistemin  olacaksa ona göre monitörün olmalı, vesa bağlantılı  duvara monte edilmiş hafiften sağa sola oynar kollu olması. klavye mouse , hop. kulaklık'da listende vardır muhtemelen, ben bir hatırlatayım dedim.  

Serviste NB'ların ufak tefek elektronik cihazlara müdahale edilip açılıp kapatabilmen için birbirinden farklı birkaç vida takımın olmalı, yine bence devir değiştiği için madem bu işe giriyorsun o halde akıllı telefon vb cihazlara müdahale edebilecek, ufak tefek değişimleri yapabilecek ekipmanda koysan fena olmaz.

Hadi kolay gelsin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok