H170 anakart ve overclock (Throttling)
0

Bu konuda 14 mesaj var

Donanım/Overclock ile ilgili konuları lütfen başlığı altından paylaşalım. Konu ilgili alana taşınmıştır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Daha muğlak sorabilir misin Serhan.... 

Anakart modeli nedir,ne kadar ram takılı çift slot mu tek mi,mhzleri kaç. Soğutma sistemi nedir?

Bilgileri ver ki birşeyler diyebilelim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Msi h170 gaming m3 anakart

32 gb ddr4 2133 Kingston hyperx fury 2 tane 16 gb lık dual kit var 16 gb lık kit 2x8 gb dan toplamda 4 slotta 8 er gb modül var.

Xigmatek dark knight ii soğutucu ile soğutulacak.

Çok üstünkörü yazmamın sebebi sıkıntılı ve verimsiz bir süreçse h170 çipset için hiç uğraşmadan 8 10 güne gecelecek asus maximus ranger anakartı beklemekti.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle anakartın içinden çıkan cdde kesin bir overclock programı vardır.

Biosa girişmeden önce oradan bir otomatik overclock yap. Çıkabildiği hız ve voltajı yaz.

Oradan yürürüz.

Hayalet beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1.45v - 4.6 ghz e kadar çıkarttım 10 dk aida 64 stress testte 79 derece ile 80 derece arası gitti geldi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çok yüksek bir voltaj o. 1.35'in üstüne çıkma. Bu voltajla çıkabildiğin en stabil hızda bırak. Daha sonra Adaptive voltajı seç. Voltaj değeri olarak 1.35 yaz. Offset voltajı auto ve + olarak bırak. 

Load line calibration değerini dener 4-5 veya 6'da bırak. Bu değerlerden birinde yük altında da voltajı 1.35'te tutacaktır. Normal LLC değerinde yük altında voltajı 1.35'in çok üstüne çıkartır. Ramler Overclocklu olsa 

System agent voltage ve vccio voltage'a da bak derdim ama gerek yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1.35v ve 4.6 ghz de yaklaşık 20 gündür sorunsuz kullandığım sisteme anakart değişikliği yaptım (maximus viii ranger) bu akşamda sistemi bir test eseyğm dedim ama aida64 stress testte 6 - 7 dakikada şalter atıyor sistemde.Anakart eskisinden üst seviye olmasına rağmen neden çuvalladı anlamadım.Termal macun ve soğutucuyu gözden geçireceğim eğer devam ederse ne yapmam lazım sizce ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

LLC seviyesini kontrol edin anakartta. Ayrıca her anakartın Overclock yeneteği farklıdır. Birinde çıkılan değeri,diğeri verecek diye bir şart yok. Önce manuel olarak deneme yapmayı başlayın sıfırdan. Sonra üstteki adımlar geçerli.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1.30 v ile 4.6 ghz stabil çalıştı.stress testte 55 dereceyi geçmedi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tebrikler Bloody iyi iş çıkarmışsın, Şu topla bir doktor  vardı o dizideki gibi ucundan yaklaşıp şurdan şöyle yap o değilse budur o zaman şöyle az bi tık et olur kesin gibi işi götürmüşsün... epey tecrüben olmuş belli  :mrgreen:  :alkis:

Bloody beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok