Raspberry Pi home server projesi
1 1

Bu konuda 40 mesaj var

Bununla sadece belli URL lerin yönlendirileceği VPN yapamaz mıyız? 

DNS server zaten RP3 üzerinde, mesela imgur engellenmiş. Sadece img url istemlerini rp üzerinde çalışan vpn e yönlendiremez mi? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yukarıdaki soruyu tekrar hatırlatayım, yazılımcı arkadaşlar var belki bir çözüm vardır. Zenmate'in Smartlocations benzeri bir çözümüni rp ile yapabilir miyiz?

Bu arada cihazın yetersizlikleri göze batmaya başladı. 4-5 den fazla torrent indirmeye başladığımda vnc e bile cevap vermiyor, ftp çok çok yavaşlıyor.  gigabit ethernet olmaması zaten kullanımı snırlıyor. 

Ancak hala daha hızlı ciddi alternatif göremedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iki sorunum var. 

Printerı raspberri pi üzerinden kullanıuorum ve çok başarılı. Ancak google cloud print tanımladım, öyle kullanıyorum CUSP yüklemiştim. Bununla network printer gibi kullanmak mümkün değil mi?

64gb usb bellek takmıştım, bir hafta geçmeden bozuldu. Dayanamadı 24 saat çalışmaya. Eski bir corsair 32gb var, onu taktım sorunsuzu çalışıyor uzun süredir. Boyut yeterli dğeil . Bu 24 saat açık kalacak sistem için nasıl usb bellek almak lazım?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Torrent için Transmission 'ı kullanıyordum. Bu en son 2.84 versiyonda, bundan sonra çıkan sürümleri update ile almıyor . Bazı sitelerde bu sürümleri kabul etmiyor artık.

Raspbian'ın kendi uygulama yöneticisinden kurmuştum. Bunun yeni sürümleri nasıl alınır?

ResetButton tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

raspbian reposundaki en son surum o demek ki.

Bunun disinda bir sekilde kurmak mumkun ama ugrasmaya degmeyebilir, ornegin kaynaktan derlemek gibi.

Ya da arm icin derlenmis daha guncel bir versiyonu baska bir dagitimin ya da ozel repoda bulabilirseniz ordan kurulabilir.

Ama guncel versiyonda aradiginiz bir ek ozellik yoksa, ugrasmaya degmez bence. Transmission uzun zamandir stable bir uygulama, gayet iyi calisiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 minutes ago, MonkeyBusiness said:

raspbian reposundaki en son surum o demek ki.

Bunun disinda bir sekilde kurmak mumkun ama ugrasmaya degmeyebilir, ornegin kaynaktan derlemek gibi.

Ya da arm icin derlenmis daha guncel bir versiyonu baska bir dagitimin ya da ozel repoda bulabilirseniz ordan kurulabilir.

Ama guncel versiyonda aradiginiz bir ek ozellik yoksa, ugrasmaya degmez bence. Transmission uzun zamandir stable bir uygulama, gayet iyi calisiyor.

Kullandığım tracker bu versiyonu artık kabul etmiyor,sorun orda çıktı. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 5/1/2018 at 9:20 AM, sCoRPion_tr said:

sudo apt-get install transmission-daemon 

komutu ile ssh üzerinden yeni sürümü yükleyebilirsiniz.

onunla en son 2.84 gelioyor. 

Neyse şu yeni rp3 ü alınca yeni işletim sistemini yüklerim , o zaman transmission ın yeni sürümü de geliyormuş. Ben şu anda jesse yi kullanıyorum. 

Bu tip cihazlar için en iyisi Transmission mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Raspberry Pi 4 tanıtılmış, her alanda artış ve özelikleri birçok işi rahatça yapacak kadar performans verebilir sanki, önceki modellerle yapılanları gördükçe bu modelin sınırları için abartmak lazım, neyse en güzel tarafıda bir şekilde uygulama kısmında eğer RAM sıkıntısı olacaksa daha RAM olan seçeneği almak imkanı var,  55$ lık 4GB RAM'li  alıp biraz kurcalamak istiyorum.

Raspberry-Pi-4-Model-B-ozellikleri-ve-fi

https://www.donanimhaber.com/Raspberry-Pi-4-Model-B-ozellikleri-ve-fiyati--111955

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok