DJI Mavic Pro
20 20

Bu konuda 53 mesaj var

10 minutes ago, escape said:

@Atrin zamanlama probleminden dolayı kullanma şansım olmadı maalesef, alet 16 haziranda İstanbul'da eve teslim edilmiş, bende 14 haziranda İzmir'e geldim. Bir süre daha buradayım, döndüğümde kayıt vs işlerini halledip başlarım kullanmaya. Aklımdasınız hususi paylaşımda bulunacağım:)

hocam bir sistemden bakabilir misin. satın aldığın tarihten sonra belli bir süre içinde kayıt ettirmen gerekiyordu eskiden. çok katıydı shgm ben kayıt yaptırırken bu konuda. Fatura tarihi ile kayıt tarihine bakıyorlardı.

edit: şimdi baktım 3 gün diyor. Büyük ihtimal satış kaydı düşmüştür. Satıcı ile iletişime geçip tekrar oluşturmasını isteyebilirsiniz.

2. Satın alınan İHA kaydı

Eğer bir kişiden veya mağazadan (online alışveriş dahil) İHA satın aldıysanız kaydınızı ilk resimde görüntüsü verilen Satın Alınan İHA Kaydı sayfasından yapmalısınız.

Sayfada İHA’nın görüntülenebilmesi için İHA’yı satan şirketin satış kaydı yapması gerekmektedir.

Hatırlatma: Eğer satın aldığınız İHA’yı bu sayfada görüntüleyemiyorsanız satıcınızla temasa geçiniz.

Satın aldığınız İHA resimde verildiği şekilde görüntüleniyorsa, satıcı şirket satış kaydını tamamlamış demektir.

İHA’nın üstüne tıklandığında açılan sayfada satın alma amacınızı işaretleyin ve satın almayı onaylayın.

Eğer İHA’yı bir başkasına satmak amacıyla aldıysanız bu onayla kayıt işleminizi tamamlamış oluyorsunuz.

Tarafınıza yapılan satış kayıtlarını ilgili Kanun çerçevesinde 3 gün içerisinde onaylamanız gerekmektedir.

Bilgilerim / İHA’larım sayfasından İHA’nızın durumunu görüntüleyebilir ve İHA’nızla ilgili işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Hatırlatma: Kullanılamayacak durumda olan aracınızı hurdaya ayırmanız gerekmektedir. Hurdaya ayırma işlemini Bilgilerim / Şirket Bilgileri / İHA’larım – Şirket İHA’ları sayfasından gerçekleştirebilirsiniz.

https://iha.shgm.gov.tr/public/yardim

Atrin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Atrinevet şimdi baktım haklısın tam olarak bu şekilde işliyormuş, klasfotoya mail atıyorum şimdi, sorun çıkacağını sanmam.

Hayır alet elimde değil diye acele etmedim, olmazsa hemen tamamlarım işlemleri..

Teşekkürler uyarı için..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
20 20

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok