Sorunsuz, hızlı bir video kesme aracı
0

Bu konuda 4 mesaj var

Merhaba,

Geliştirdiğimiz uygulamalar ve altyapı için tanıtım videoları çekiyoruz. (Camtasia ile demo kaydı şeklinde)

Çıkan videolarda belli bölgeleri kesmek gerekiyor.

Eskiden FreeVideoDub diye bir program vardı; videoyu açıp istediğin bölgeleri kesip, kalanı kaydedebiliyordun. Güncellemeden sonra kullanışsız hale gelmiş.

Bu işi yapan bulduğum tüm alternatifler, 1 kerede sadece 1 bölgeyi kesmeye veya videoyu split etmeye yarıyor.

Videonun içinde belli bölgeleri seçip, kesebileceğim ve kalan videoyu kaydedebileceğim hızlı, basit ve çökmeyen bir uygulama arıyorum.

Convert vb. yetenekleri gerekli değil.

Teşekkürler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1. Nvidia Shadowplay masaustunu kaydedebilir hale geldiginden beri ufak tefek isimi onunla yapar oldum. Mesela "ac bir mp3, baslat powerpoint sunumu, muzigin ritmine gore sayfalar arasinda gecerken alt+f10 ile masaustunu video olarak kaydet" seklinde her seyi yapmak mumkun. Editing'le ugrasmak istemiyorsam quick&dirty cozum.

2. Eskiden Virtualdub kullanirdim, basit ve hizli kullanim icin oldukca iyiydi, halen iyi is goruyor mu bilmiyorum. Bir suredir kullanmadim.

3. VLC player da video cutter olarak kullanilabiliyor. Denemedim.

4. Quicktime pro (ucretli) da bir aralar basit ve pratikti. Son zamanlarda ihtiyacim olmadi.

5. Davinci Resolve ucretsiz indirilebiliyor, hafif arayuzu olan bir video editing yazilimi. 1-2 defa coktu, elimde daha iyisi varken gerek yok diye biraktim.

6. Cloud abonelik modeline gectiginden beri adobe'un yazilimlari her zamankinden cazip. Ozellikle ogrenci indirimi alabiliyorsaniz. Basit oldugunu iddia eden ama arayuzunu, huyunu suyunu ogrenmek gereken, performans optimizasyonu sinirli oldugu icin yavas calisan yazilimlarla sinirimi bozacagima 2 dakikadar premiere'de isimi gormek bazen daha pratik geliyor.

Benim genel cozumum bu: Kaynak videolarini calistirip istedigim yerlerini el yordamiyla Shadowplay ile capture ediyorum. Premiere'de ince ayarlar ile birlestiriyorum. Hem tum videolar ayni codec'le ayni formata gelmis oluyor. Hem de performans yuksek oluyor, montaja gereksiz buyuk dosyalar girmiyor, sisteme yuk binmiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok