Power Bank Taşınabilir Güç Kaynağı Çıkış Voltaj değeri sorusu ?
0

Bu konuda 14 mesaj var

Arkadaşlar elimde bir  Power Bank Taşınabilir Güç Kaynağı var üzerinde iki tane usb güç çıkışı var biri 5V/1A  diğeri 5V/2.1A 

merak ettiğim 5V/2.1 Amper olan cep telefonuna zarar verir mi neden iki tane farklı usb çıkışı var hangisiyle şarj etmeliyim  ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

vermez. yüksek amper pili daha hızlı şarj eder. telefonun marka, modeli nedir? yeni telefonların kendi şarj cihazlarıda 2 amper e yakın artık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

cep telefonunu yaklaşık bir senedir asus marka şarj adaptörü ile şarj ediyordum az önce üstündeki değerlere baktım yani asus şarj aletinin değerleri output 5V 2.0A  ve 1 senedir bozmadığına göre  Aldığım power bank cihazın 5v 2.1 amperide bozmaz herhalde diye tahmin yürütsek yanlış olmaz değilmi :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yüksek akım gücü sağlayan yuvalarda taktığınızda taktığınız cihaz da uyumlu ise daha hızlı şarj edebilirsiniz. Modern piller ve cihazlarda akımın düşüğünün de fazlasının da zararı olmaz, şarj süresi değişir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu konuda Can Akbulut ile arada fikir ayrılığına düşüyoruz. O şarj olayını kafadan RC arabaların LİPO bataryalarının şarjı şeklinde algıladığı için "amper önemli, fazla olursa pil yanar" diyor. Lakin telefonlarda şarj akımını düzenleyen devreler var. RC bataryaları "aptal" batarya, ne verirseniz onu alıyor. Telefon, tablet filan öyle değil. Düzensiz olmasın, voltajı bir düşüp bir çıkmasın yeter.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

telefon dandik power bank dandik birşey olursa yazarım buraya zaten bir senedir 5v 2.0 amperlik bir sarj aleti ile şarj ettim bundan sonra herhalde 0.1 amperlik farktan dolayı bozulmaz diyor ve hızlı olması açısından 5v 2.1a lik usb çıkışıyla şarj etmeye devam ediyorum  :nut:  

not: bu konuyu araştırırken türkçe bilgi bulamadım o yüzden yarım yamalak ingilizcem ile yabancı sitelerde dolaşmaya başladım ve bu sayfayı buldum yazı yeni kaleme alınmış 5 günlük daha çok taze ve kısaca anladığım kadarıyla hangi usb çıkışına bağlarsanız bağlayın cep telefonunuz havaya uçmaz demişler yanlış anlamadıysam eğer 

http://www.extremetech.com/computing/115251-how-usb-charging-works-or-how-to-avoid-blowing-up-your-smartphone

Can I blow up my USB device?

ipad-usb-charger-300x165.jpgThere is a huge variance, then, between normal USB ports rated at 500mA and dedicated charging ports which range all the way up to 3,000mA. This leads to a rather important question: If you take a smartphone which came with a 900mA wall charger, and plug it into a 2,100mA iPad charger, as an example, will it blow up?

In short, no: You can plug any USB device into any USB cable and into any USB port, and nothing will blow up — and in fact, using a more powerful charger should speed up battery charging.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok