emre666

CHW
 • Content count

  2,106
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  27

emre666 last won the day on December 15 2020

emre666 had the most liked content!

About emre666

 • Rank
  Doomed
 • Birthday 06/05/1985

Profile Information

 • Cinsiyet
  Bilinmiyor
 • Yaşadığı yer
  Ankara

Recent Profile Visitors

1,697 profile views
 1. https://www.hesapkurdu.com/trafik-sigortasi/h/arac-otv-kdv-hesaplama eskiden sadece motor hacminden hesaplanıyordu artık hem motor hacmi hem de vergisiz çıplak fiyatı ne kadarsa ona göre ötv geliyor. arabanın ülkeye giriş fiyatını aşağı çekip yüzde 80 ötv yerine yüzde 50 ötv dilimine sokuyorlar.
 2. detaylar belli oldu... https://www.turkmmo.com/resident-evil-village-mayis-ayinda-cikacak-demosu-yayinlandi-h190895.html 7. oyun gibi fps olacak. Dev bir şato kadın vampirler... 15 dakikalık bir demo çıktı.
 3. ötv dilimi %40 da kaldığı için ucuzmuş. otomatiği %80 ötv ye girecek diyorlar. diğer markalarda yeni kasa full donanım otomatik b sınıfı araçları nerdeyse bu fiyata satıyorlar.
 4. https://store.playstation.com/tr-tr/product/EP1018-PPSA01696_00-BACK4BLOODULTIMA https://store.playstation.com/tr-tr/category/be9cf690-90de-4772-b09e-b327fc82c5c5/1 https://www.microsoft.com/tr-tr/p/back-4-blood-ultimate-surum/9nd4wzr83hmr?cid=msft_web_chart evet @ZvAnA yı tebrik ediyoruz. yeni left 4 dead oyunu back 4 blood ın ultimate sürümü 999 tl den pre order olarak çıktı.
 5. series x de cihazı güç tasarrufu modunda kapatsanız bile oyunlara ''quick resume'' özelliği ile kaldığı yerden devam etmesi çok iyi vallahi. konsolun açılma süresi dahil 15-20 saniye içinde oyundasın. Ps5 de nasıl bu kaldığı yerde devam etme işi ? Konsolu stand by gibi mi bırakmak gerekiyor yoksa normal kapatınca da devam edebiliyor mu? (ps5 de 1 oyun kaldığı yerden devam ediyorken series x de 3 oyuna kadar diye biliyorum. 1 de yeter gerçi.. aynı anda 2-3 oyun birden oynayacak halin yok) Aslında ssd olduğu için çokta önemli değil artık önceki konsollarda zülüm oluyordu 3-4 dakika sürebiliyordu oyuna girmek. ssd ile maksimum 1 dakika. Maksat muhabbet olsun diye ps5 tarafını sorayim dedim.
 6. pehhh yeni nesil konsollar için uptade i 2021 in 2. yarısına bırakmışlar yol haritasında. ağustos eylül hatta ekim ayı gibi çıkacak demek ki. ben şubat mart çıkar diye düşünüyordum. tabi oyunun bu kadar sorun ile çıkacağını düşünmeden...
 7. evet sin zamanına göre farklı bir oyundu. Bandrollü kopya oyunların nedeni ya kültür bakanlığından bandrol çaldılar veya başka cd ler için başvuru yapıp bandrolleri kopya cd lere bastılar veya kopya cd ler ile de başvurmuş ve onay almış olabilirler. Hatırladığım kadarıyla kopya cd ciler bu tarz bandrollü kopyaları raflarına koyup tezgah altından eski üsül kopyaları satmaya devam ediyordu. (tabi bazı oyunlar sırf bandrollü kopya oluyordu) aslında kopya olduğu için bir koleksiyon değeri yok tabiki de bandrollü olunca hem o yıllardaki bu absürt durumu hatırlatması hemde cd baskı kalitesi fotokopide olsa kitapçığıyla biraz değerli kılıyor bence.
 8. Evdeki çekmecelerin birinde nedense atılmamış bir dünya cd buldum. 90 lı yılların sonu 2000 ler başındaki dvd ler yaygınlaşmadan satılan cd pc oyunları. Fotoğraflarını çekeyim ve buraya koyayım ki bir anı olarak kalsın istedim. Kesin eninde sonunda çöp diye atılacak çünkü... O yıllarda doğru düzgün internet erişimim yoktu. Olsa bile türkçe kaynak pek yoktu. İngilizce kaynaklarada benim ingilizcem yetmiyordu 10-15 yaşlarımda. Dergilerden oyunları takip et, çıkış tarihlerini öğrenmeye çalış vs. Yeni bir oyunu kopya cd satan yerde görüp alıp eve gitmenin heyecanı çok güzeldi. Ayrıca Half Life gibi muhteşem oyunları bilmeden sadece ''yeni çıkmış güzel oyun'' diye alıp oynamakta ayrı bir durum. Aşağıdaki oyunları az çok nasıl aldığımı, nasıl oynadığımı veya oynayamadığımı (blade runner, gabriel knight) hatırladım. Yıllar geçti gitti bunlara bakınca fark ettim... Bunlarda bonus Dijitale dönen çağdan kalan tek oyun içeriğim. Keşke x360 zamanında aldığım oyunları hiç birini satmasaydım. Zaten oyunlar dolar 1,5-2 seviyelerinde olduğu için ucuzdu, sırf ''aman ne yapacağım bunları'' diye satıyordum...
 9. vay be ters köşe oldu gerçektende. bilal erdoğan ın ''playstation herkesin alabileceği bir şey değil maalesef'' yorumu çok tepki çekmişti. Büyük ihtimalle Z kuşağını daha da küstürmemek için kalıcı hale getirmediler. yoksa cep telefonunda otomobil de ki ötv ler malum...
 10. 2 - 2,5 saatte bitiyor single kısmı. karakterler aksiyon yine iyi. gamepass de bedava ama multi. kısmı oynanmayacaksa 2 saatlik single a para vermeye değmez sanırım.
 11. 3 saatlik single senaryo varmış steam de yazdığına göre. ben görünce tamamen muli. ye yönelik bir dlc dir diye bakmamıştım.
 12. hadi el ele tutuşup bu oyunun patladığı evrene haykıralım... grup terapileri başlasın ''cyberpunk ı deli gibi bekleyip çok süper olmadığını kabul edemeyenler'' için..
 13. yani evet, sigorta şirketlerinden bu ''pert'' statüsündeki araçları satın alanlar maksimum kar etmek için allah bilir nasıl onarıyorlardır hasarları...
 14. sigorta şirketleri fazla hasarı olmasa da aracın bedelini sigortalıya ödedikten sonra pert olarak sattığı zaman cebinden hasarı giderip sigortalıya teslim ettiğinden daha az para çıkabiliyor bildiğim kadarıyla. örnek olarak 40 bin tl masrafı var aracın. 40 bini yetkili servise veremektense araç sahibine 300 bin tl veriyor ve aracı pert olarak 270 bin tl ye satıyor.
 15. geçenlerde telefon çaldı mağazada. çay makinesi sordu bir adam, bende içersi yoğun diye '' siz gelin, gelişini açar bakar yaparız birşeyler'' türü birşey söyledim lafı uzatmamak için. aslında hayatta böyle birşey söylemem. düşününcede bir mağazayı arıyorsunuz ve galerici gibi biri çıkıp ''ağbiiii sen gel , bakarız'' türü bir cevap alıyorsunuz. adam yarım saat sonra geldi tam alemci, sponsorluğunu yaptığı hatuna alışveriş yapan tipte kolunda sap sarı rolex (çakma olma olasılığı çok yüksek tabi) olan bir adam. Dedi ki ''başka yerleride aradım sırf senin güzel yaklaşımından dolayı buraya geldim'' yani çok yazdım da sildim akşam akşam. sonuç olarak dediğin gibi müşterinin bi şekilde kanına gireceksin. tabiki yalan söylemeden kandırmadan..