Hyper-v usb sorunu
0

Bu konuda 9 mesaj var

Merhabalar;

Hyper-v yeni keşfettiğim ve beğendiğim için mevcut kullandığım sanal makineleri burada devam edeyim dedim, lakin usb leri sanırım lisans  sorunundan ötürü direk görmüyor hatta hiç görmüyor diyebilirim, ben usb wifi mı vmware yada vbox da oldugu gibi direk gosterme sansım yokmu ? benim istediğim karta direk erişim saglamak windows uzerinden /bridge tarzı değil.

işime yarayabilecek bir yazılım var mı ? mumkunse ücretsiz bir araç ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kendi içinden yapılabiliniyor olması lazım hyper v nin.. ama internet connection sharing den.. 

Önce klasik olarak yeni bi internal network switch yaratıp, Manage network connections dan senin wireless network adapterü bul özellikler de... orda sharing tab ından senin yeni açtığın yeni switchi gösterip kullanabilmen lazım hocam.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam öncelikle teşekkür ederim;

Lakin benim istediğim o şekilde değil, sizin dediğiniz gibi kullanmam için wifi yi ağa baglayıp bunun üzerinden internete çık diyebiliyoruz ama benim istediğim karta fiziksel erişim gibi yani nasıl anlatsam sanal makine üzerine kurdugumda wifi karta tıkladıgım zaman ağ listesini görebilmeliyim.Bu dediğim olay vmware ve vbox ta var ama tam bir terimi varmı bilemiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm ben hyperv de onun olmamasını genel kabul alarak olurunu söyledim :)

Herhangi bir yazılımın bunu değiştireceğini sanmıyorum hypervde çünkü platform kendi içinden kısıtlıyor zaten bunu..  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ESXi yada diğer adıyla Vmware Hypervisor denediniz mi? bu dediğiniz donanım yalınlaştırma olarak geçiyor. kullanımıda oldukça basit web'de onlarca video bulabilirsiniz hemde birçok sürüm için. şuan'da v6.5 kullanımda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Thecrow@

Hocam bu bildiğim kadarıyla rdp üzerinden erişmemizi sağlıyor ben rdp kullanmıyorum :)

mehmetclk@

Hocam zaten vmware üzerinde sorunsuz erişilebiliyor, ben hyper-v üzerinden erişemiyorum, biraz daha araştırdım ama galiba çıkar yol yok gibi, bir tane makale buldum linux altında backports olarak tanıtılabiliyormuş ama oda çok teknik geldi ve beceremediğim için(belki de başka bir kullanım senaryosu vardı bilemiyorum) vaz geçtim.

ayrıca hyper-v kurulunca vbox ve vmware iptal oldu donanımsal bir korumamı ne açtıysa kaldırmadan diğerleri çalışmıyordu tam hata kodunu hatırlamıyorum,attım gitti :) 

Teşekkürler bu arada.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok