Psikobat

CHW
 • Content count

  609
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  13

Psikobat last won the day on July 22 2019

Psikobat had the most liked content!

About Psikobat

 • Rank
  Cursed Soul

Profile Information

 • Cinsiyet
  Erkek

Recent Profile Visitors

881 profile views
 1. 4,2ghz ustu hayal hocam onu belirteyim öncelikle kararlılık testi için bende prime 95 ağır geliyor gerek yok diyenlere real bench tavsiye ediyorum, daha gerçekci bir test oluyor.çıkabilirseniz stock sogutucu ile olmaz ama işte edinirseniz 4ghz sweet spot denilen nokta oluyor, ramlerde min 2933mhz yada 3200mhz ise harika bir f/p yatırımı oluyor.Hayırlı olsun bu arada.
 2. Durun yapmayın biraz tadını çıkarayım, diyecektim ki neyse hala 1. yim
 3. Çook eskiden logmein kullanmıştım 2 farklı ekrana görüntü sağladığını hatırlıyorum ama üstünü hiç denememiştik .Gerçi siz sadece izleme istiyorsunuz sanırım yönetim değil. Whoosh dediği gibi stream daha mantıklı gibi.
 4. Ben pek şey edemedim ya Normal gibi ama değil gibi de.. fh4 oyunun başlangıc sinematiği sadece firma logosu çıkınca çok bariz/sert renk geçişi belli oluyor, ama o çok uzun zamandır oyle, windows 1607 miydi işte ilk sürümden beri hep gözüme batıyor ama bu konuyla alakası yok sanırım.Bilemedim
 5. Kaynak "wccftech" olunca benim için inandırıcılığı kalmıyor, benzerini ryzen 3000 serisi içinde sıkmışlardı.
 6. Benim monitor de sözde 8+2 bit siz nasıl test ediyorsunuz ? basit bir yolu varsa bende bir bakmak isterim , windows ve nvidia kontrol panelinde 10bit görünüyor renk profili de rgb seçili.
 7. O değil de @Deathknight bey sizin eklediğiniz resimler maşallah pixeli bol bol, demek ki bir kısıtlama yok, biz kb ile cebelleşelim tabi ya ... Şaka bir yana hayırlı olsun, o boyutta çözünürlük/dpi oranı sanki göze batar gibi ama tatlı duruyor.
 8. Ehh 3900x te aynı, oda all core max 3900mhz felan görüyor, 3700x de 4ghz goruyor diye biliyorum. En azından 3700x baz alırsak aynı core/threat ile intelde all core 4,7ghz cıkıyor.Acaba ust modellerde artış varmı diye sordum ama yokmuş.Beklenti değil benim ki abi meraktı sadece custom loop ile ısı elense bile dediğiniz gibi muhtemelen watt/amper vs bir yerlere gene takılıyor demekki.
 9. Evet presicion boost overdrive hatırlıyorum şartlar uygunsa +100/200mhz daha boost sağlıyordu galiba, xfr vardı sanırım birde onunla karıştırmış olabilirim, ama %100 yük durumunda frekans gene düşük bence belki tdp sınırında kalması için olabilir,teşekkürler bu arada
 10. Abi hersey default olarak all core ne kadar boost yapıyor işlemci denedin mi hiç ? (yazdıysan göremedim) hiç bir overclock /presicion boost/xfr vs ellemeden anakart varsayılan haline çekip deneme şansın var mı? (mevcut profili kaydedip hani bir daha uğraşmamak için )
 11. Güzel bir oyun keşfettim wolcen: lords of mayhem, diablo türü severler kesinlikle baksın, fiyatı da uygun 60 lira(gerçi iki gün önce 50 idi neyse ) Diablo 3e biraz fazla benzese de özellikle karakter geliştirme ve skill dağılımı bayağı bağımsız olmuş. Yani misal bir elimize one hand silah alıp diğer elimize dagger alırsak(warrior ve rogue skilleri kullanabiliyoruz) yada işte off hand olarak mage itemi alırsak gene mage skilleri kullanılabiliyor.Tabi main statlar önemli olsa da pasiff skiller ile stat dağılımı yapmadan da ciddi bufflar alınabiliyor.Ayrıca diablodaki gibi skillere rune olayı da var ve seçilen aktif skilleri de geliştirebiliyoruz.En güzel kısım avatara dönüşebiliyoruz, bunun içinde 5 opsiyon mevcut seçtiğimiz avatar main stattan fazla etkileniyormuş ben yanlış olanı seçince fark ettim gerçi nereden resetleniyor daha bulamadım ama çok cılız kaldı onu değiştirmem lazım. Oyun sanırım 3 yada 4 yıldır betada imiş daha yeni final versiyona gelmiş, bir iki bug gene denk geldim tabi(boşluğa düştüm boss fightta ve ara sinematik geçerken oyunda görüntü gitti)Birde online için servera bağlanamıyor belki yoğunluktan olabilir ama offline oynamanıza engel olmuyor, offline ve online bağımsız karakter açabiliyorsunuz. Oyun cryengine ile yapılmış grafikleri gayet başarılı ses/müzikler de güzel. https://wolcengame.com/
 12. Tolga abi gittin gene amd aldın ne güzel sayfayı kapatmıstık Ama Amd güzel oynadı , önce verdi gazı biz ilk nesil alanlardan arge parasını itekledi, sonra topladığı para ile revize ederek 2. nesili çıkardı, ya bu tam olmadı sanki derken daha mantıklı ve rafine 3x serisini çıkardı.Yani ben 1700 - 2700x ve eğer kafamı attırmasa idi muhtemelen 3900x yada 3700x alacaktım.Toplamda baktığımız zaman sözde f/p olan amd aslında hiç de f/p olmuyor derdi çilesi de bonusu (işlemciye gömülen para ve elden çıkartılırken edilen zarara bakıldığın da).Platform değişmiyor ama işlemcide aynı kalmıyor. Gene edindiğim tecrubeyi de hesaba katmam gerekirse intelde ki konforu yakalaması için 4. nesil de kurtarmayacak gibi(ben 3. nesilden biraz daha ümitli idim) Gene sorunlu çıkan bioslar agrasif boost hızları vaat edilen hıza çıkamama artan ısılar, ram geçikme vs durumları derken sadece artan ipc performansı dışında benim gözümde bir espirisi yok mevcut nesilin.
 13. farming simulator 2019 yarın son gün, gerçi pek oynayan çıkmaz bizden ama... https://www.epicgames.com/store/tr/product/farming-simulator-19/home
 14. İnsan özenmiyor değil Elinize sağlık, iyi ki hiç elim yatkın değil ne zaman yükselsem beceriksizliğim aklıma geliyor ve modum tekrar düşüyor.
 15. Bug olayı doğrudur bende yakaladım biraz gıcık bir bug hatta, uniteler melee ve range olarak ele alırsak ön sırada range arkada melee kalırsa mesela dar alanda mal gibi bekliyor melee, şoyle aralardan geçeyim bende iki vurayım yok yada range de yer vereyim geçsinler olayı yok.. Diğer saçmalık gene kalabalık bir ünite grubunu hareket ettirmek istendiğinde, x bölgesine gidin dediğimizde en yakın unite oraya varıyorsa uzakta kalan hareket etmiyor defalarca x y z alanına tıklamak gerekiyor ki diğer arkadaşlar bende geliyorum diyebilsin.Onun haricinde söz verildiği grafik sesle gelmedi felan denmiş bilmiyorum ne söz verildi ama şuan gayet güzel bence özellikle grafik/detaylar.Yani savunmuyorum ama biraz duygusal yaklaşılmış. Birde emin değilim ama, Eski versiyonda ekranda 40 ünite var ise mause ile seçtiğimiz de seçim ekranında görünmese de(alan yetersizliğinden) hepsi seçiliyor ve yönetebiliyorduk diye hatırlıyorum bu versiyonda ise saymadım ama atıyorum max 14 ünite seçebiliyoruz., gruplamadan oynaması zor.Emin olamadığım bunun gibi bir iki mevzu var ama iyice uzamasın diye yazmadım.