Eski bilgisayar için işletim sistemi
1 1

Bu konuda 7 mesaj var

Evdeki çer çöpü karıştırırken birkaç işlemci, ram'ler vs harddisk bulduğumda bir köşede yıllardır yatmakta olan eski laptop ile neler yapabilirim diye düşündüm.Bilgisayar'ın üzerindeki T4200 işlemciyi söküp koleksiyon için bit pazarından zamanında 20 tl'ye almış olduğum p8800 işlemciyi takıp denemek istedim ve çalıştı işlemci, birde elimdeki 2 gb lık ram modülünün yanına 2 gb ram daha takınca ve 500 gb lık disk ile destekleyince çalışır bir bilgisayarım daha oldu.İlk denemede sisteme Windows 10 kurdum ama bilgisayar pek tat vermedi şimdi şöyle sorular var kafamda Windows xp,7,8 veya 8.1 mi kursam yoksa ubuntu vs mi ? gerçi oraya xp yazdım ama güvenlik açıklarından offline kullanılırsa kullanılır xp diye düşünüyorum ama buradanda bir tavsiye alayım dedim.

bilgisayarın özeti şu : core2duo p8800 işlemci, 4 gb ddr2 667 ram, 500 gb harddisk, sis mirage 3 grafik.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ubuntu kurmaya karar verdim, yalnız itunes kurulabiliyormu ubuntuya ? müziklerimi düzenlemek, yeni müzikler almak ve ipod touch a yüklemek istesem o bilgisayar üzerinden itunes kullanma imkanı varmı ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2. el 120 GB bir SSD takın sisteme, hayat öpücüğü vermiş olursunuz.

İşletim sistemi olarak da Windows 7 64-bit (tüm görsel temalar kapalı şekilde) kullanılabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 saat önce, Najaz said:

2. el 120 GB bir SSD takın sisteme, hayat öpücüğü vermiş olursunuz.

İşletim sistemi olarak da Windows 7 64-bit (tüm görsel temalar kapalı şekilde) kullanılabilir.

2. el temiz bir ssd bulursam alacağım valla ama 2. el piyasasıda eskisi gibi değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok