SEP

CHW
 • Content count

  1,410
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  16

SEP last won the day on June 5

SEP had the most liked content!

About SEP

 • Rank
  Eski "Lightning McQueen"

Profile Information

 • Cinsiyet

Recent Profile Visitors

3,270 profile views
 1. Black Widow Son yarım saatinde uyumuşum, o kadarını söyleyeyim.
 2. Selamlar. Dolaplarda öylece duran bazı şeyleri satılığa çıkarmaya karar verdim, belki birilerinin işine yarar. Listeye eklenecekler var daha, şimdilik elimdekiler şöyle: Logitech K380 Bluetooth Klavye Garantisi bitmiştir muhtemelen, hiçbir bir sorunu yok. 3 cihaza kadar bağlanabiliyor, cihazlar arasında geçiş yapabiliyor. Pili de uzun süre dayanıyor. Tuş aydınlatması yok tabii ki. Kutusu vardı sanırım ama bulamadım. 300₺ Logitech Extreme 3D Pro Joystick (SATILDI) Microsoft Bluetooth Mouse RJN-00031 Aralık ayına kadar garantisi devam ediyor. Fotoğrafta pek çıkmamış ama rengi nane yeşili olan. Herhangi bir sorunu yok, üzerinde gelen pili bile bitmedi. 120₺ Vox amPlug 2 Lead Kulaklık Amfisi Garantisi Mayıs ayında dolmuş. Alıp çok az kullandığım şeylerden. Denemek için 1-2 saat kullanıp sonra kaldırdım. Kutusunu bulamıyorum, zaten kutu niyetine bir şeyi de yoktu. 700₺ Line 6 Pocket POD Prosesör Garantisi dolalı çok oldu. Hiçbir sorunu yok, tüm özellikleri çalışır durumda. Yine az kullanılıp kenarda duranlardan. Faturası vardır ama kutusu yok. Sıfırı sanırım kalmamıştır, lkinci el fiyatları da 900-950₺ civarı. Ben 700₺ isteyeyim. Fotoğrafını çekebilirsem başka 1-2 şey daha ekleyeceğim. Ürünleri Eskişehir'de elden teslim edebilir, şehirdışına da alıcı ödemeli olarak istenen kargo firmasıyla gönderebilirim.
 3. Bi de "kurdaki artışlardan da etkileniyoruz" demiyo mu, çıldırıcam...
 4. https://twitter.com/TWTHEREDDRAGON/status/1536095085196152832
 5. @TatanQa Tekerlek iz aralığı gibi değerler araç için optimumu hesaplanan çoğu şeyden biri. Optimumdan kastım mükemmel araç üretmek değil tabii ki. Yakıt verimliliği, yol tutuşu, sürtünme, seri üretime uygunluk, maliyeti düşük tutmak vb. gibi birçok faktör var o çirkin görünümün altında. Yani Corolla'nın arka tekerlerinin öyle kötü görünmesinin sebebi bunlardan biri veya birkaçı olabilir. Spacer vb gibi değişiklikleri kullanarak bazı şeylerden feragat ediliyor olabilir. Muhtemelen yakıt tüketimi bir miktar artıyordur, veya aracın yol tutuş karakteri değişip daha fazla oversteer / understeer'a yatkınlaşıyordur vs. Kapsamlı test etmek lazım. Konu hakkında daha doğru bilgisi olan varsa bilgilendirsin lütfen. Güzel görünüyor mu, evet. Mesela ben de Honda City'lerde kullanılan lastik ölçüsünden hiç hoşlanmıyorum, çok çirkin görünüyor. Eşek kadar gövde ama minicik lastikler var arabada.
 6. Spacer denen şey jantın (ve haliyle lastiğin yukarıdaki örneklere göre 12-14mm) daha dışarıda durmasını sağlayan metal parça. Tekerlek göbeğiyle jantın arasına takılıyor, bu sayede tekerler daha dışta duruyor. Bkz:
 7. Biraz uzunca ama okunur. https://www.eurogamer.net/digitalfoundry-2022-do-we-actually-need-ps5-pro-or-xbox-enhanced-consoles-this-generation
 8. Oha, bulaşık makinesinin fiyatı 7K mı olmuş, yuh!...
 9. Dark Side tayfası biraz odunsu bi oyunculuk sergiliyor, çok kasmışlar sanki. O kısım pek olmamış o yüzden. Ama geri kalanı gayet iyi şimdilik.
 10. Bu iyi yine, M3 gibi kasayı ucubeye çevirmemişler...
 11. The Tomorrow War https://m.imdb.com/title/tt9777666/ Neden yapıldığını anlamadığım başka bi film daha. IMDB puanını bile haketmiyor bence.
 12. Hort!... Bu devirde bu fiyata PC almak bile hayalken Series S gayet güzel alınır. Yanına bir de Gamepass şart: https://www.hepsiburada.com/microsoft-xbox-series-s-oyun-konsolu-beyaz-512-gb-microsoft-turkiye-garantili-p-HBV00000XGXZ8?magaza=Nethouse MS Türkiye garantili 5.999₺
 13. Ben de SSD'lere (kapasitesine göre) ayarlıyorum genelde %7-10 civarı. @stardust yıpranmayı azaltmak için kullanılan bir yöntem. https://www.kingston.com/tr/blog/pc-performance/overprovisioning
 14. Aynı anda hem PS Now hem de PS Plus abonesi olanlar için sanırım bu geçiş hakkı. Sadece PS Plus abonesi olan biz fakirler eski usül giriş paketinden devam edecek.
 15. İdare eder. Bazı şeyler biraz paldır küldür oluveriyor. Yani ilk 15 dk'da "Eee, bu kadar çabuk mu?" dedim, aceleyle çekmişler sanki filmi. Ama çok da sıkmadı.