• Announcements

  • Mr.Crunch

   Hosting değişikliği ve YouTube linki içeren postlar   06/09/2019

   Sitenin sunucusu değişti. Değişiklik sonrası preview linki olan postlar'da hata mesajı olmadan kaydedilmemeye başladı. Bilgimiz dahilinde, inceleyeceğim. O zamana kadar bu postları preview olmadan, doğrudan link şeklinde yapıştırabilirsiniz.   Hosting ile ilgili soru, sorun başlığı    

SEP

CHW
 • Content count

  1,076
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

SEP last won the day on April 19 2017

SEP had the most liked content!

About SEP

 • Rank
  Eski "Lightning McQueen"

Profile Information

 • Cinsiyet

Recent Profile Visitors

1,129 profile views
 1. Undone https://www.imdb.com/title/tt8101850/ İlginç bir dizi. Yapılış yöntemi (rotoscoping) yüzünden herkese hitap etmeyebilir belki ama A Scanner Darkly'i sevenler bunu da sevecektir.
 2. Karoq, T-Roc ve Arona arasından kesinlikle Karoq diyorum. Pek fazla renk seçeneği olmasa da araç oldukça kullanışlı, malzeme kalitesi T-Roc'tan daha iyi (nedense T-Roc'ta kabin malzemesi çok kötü yapılmış). Arka oturma alanı diğerlerine göre daha geniş (arkada sık yolcu taşınıyorsa faydalı oluyor). Arka koltukları da kendi içinde ayarlanabiliyor diye biliyorum. Öne arkaya kaydırma, yatırma, hatta koltukları yerinden çıkarma imkanı var. Kullanışlılık aranıyorsa Karoq diğerlerine göre önde. 1,5 TSI 150 HP motor bunda da mevcut. @emre666 şahsen ben arıyorum arkada oturuyorsam. 9-3'te çok sık kullanırdım mesela, özellikle yazın gayet iyi oluyor.
 3. Nanokatalog'dan hiçbir şey almayın. Oradan sipariş verme gafletinde bulundum. Siparişten sonra, üç hafta boyunca ürün mürün gelmeyince zor bela siparişi iptal ettirdim ama ödediğim parayı geri alamadım (2-3 yıl önce bir fan için benim 70 lirayı yediler, tutar küçük ama mide bulandırıyor).
 4. 2 hafta önce aldım SX6000 modelini (512GB). Kağıt üzerinde verdiğini iddia ettiği verinin aynısını veriyor. Fiyatına göre okuma / yazma hızından da gayet memnunum.
 5. @Najaz Tamamdır, bu hafta içi parçaları paketleyip gelirim o taraflara. Haberleşiriz yine.
 6. @ObiWan Kargosunu karşılasan yeter hocam, bir işe yarasın. Geri dönüştürecek bir yer bulsam çoktan oraya göndermiştim, şu an sadece yer kaplıyor evde. Bu parçaları ararken kapasitörü şişmiş 460W'lık Cooler Master PSU çıktı kutuların içinden. Bir ara açıp bakmıştım ama uğraşacak vakit bulamadığım için o da boşta yatıyor. "Sorunu çözer çalıştırırım" dersen onu da gönderebilirim.
 7. Elimdeki parçalar şöyle: Gigabyte GA-P35-DS3L Anakart Core2Duo E8400 İşlemci 6 GB DDR2 RAM (2x2 GB, 2x1 GB) Axle 9800GT (2 adet. Sadece soğutucu blokları var, fanları yok ama soğutucu üzerine 8-9 cm'lik birer fan takılsa gayet güzel iş görür muhtemelen) Bir de fanı ve anakart bağlantı parçası olmayan Xigmatek Tyr SD962 soğutucu var (ne kadar işe yarar bilemiyorum).
 8. Evde 1-2 parça vardı boşta duran (E8400 takılı bir anakart, 2-3 ekran kartı vb). Akşam bakayım, işe yarayan bir şeyler çıkarsa yazarım buraya, fotoğraf da koyarım.
 9. https://www.ntv.com.tr/ekonomi/motorine-zam,MEk7AbBH5ka3_VaN-K0S7w
 10. Evet, araç dışarıdan gayet hoş görünüyor. Muhtemelen ilk hali sadece coupe olarak tasarlanmış ama sonradan "biz bunun 4 kapılı olanını da yapalım" demişler.
 11. Camların açılamadığın öğrendiklerinde insanlarda birden klostrofobi çıkıyor. Hiç kullanmayacak veya ihtiyaç duymayacak olsalar bile "Neden açamıyoz yau?" şeklinde mutsuzlaşmaya başlıyorlar. Muhtemelen sebebi budur. <konu dışı şahsi fikir> Niye camları açılamaz yaparlar o da ayrı bir mevzu. "La yörü git" diyenleriniz olacaktır muhtemelen ama Fransızların, sırf aracın dış görünüşünü nispeten bozacak diye arka tarafa kelebek camı eklemek istememeleri üzerine "Şöyle bi tasarım yaptık ama camlar açılmıyor. Onu da açmayıversinler keh keh" şeklindeki yaklaşımları da bana ucundan saçma geliyor. Ayrıca bu nasıl bir kapıdır ya: Videoda da arka kapıları gömmüşler... https://www.youtube.com/watch?v=bvez36pq1oc </konu dışı şahsi fikir> Bu arada, geçmiş olsun. Yeni aracınızı iyi günlerde kullanın.
 12. Sepette (!) %24 indirimle 69,990 liraydı. Ayrıca bazı kredi kartlarına peşin fiyatına dört taksit imkanı da vardı...
 13. Günün fırsatı: https://www.hepsiburada.com/fiat-egea-sedan-easy-1-4-fire-95-hp-benzinli-manuel-beyaz-2019-model-p-HBV00000MWPLX?magaza=Arabacom
 14. https://www.birgun.net/haber/benzin-ve-motorine-yine-zam-266278