SEP

CHW
 • Content count

  1,645
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  20

SEP last won the day on September 11 2023

SEP had the most liked content!

About SEP

 • Rank
  Eski "Lightning McQueen"

Profile Information

 • Cinsiyet

Recent Profile Visitors

4,247 profile views
 1. Nihayet benim kayıp başlığın yenisini gönderebildiler. Dyson UK de dahil bir çok merkeze yazmama rağmen 6 ayda anca çözüldü. Neyse, servise cihaz gönderecek olursanız aklınızda bulunsun...
 2. Samsung, S24 serisinde fazla parlamayan ekran kaplaması yapmış. Yine parlıyor tabii ama ayna gibi de değil. Yakında monitörlere de gelir benzeri.
 3. O durumda yapılabilecek en iyi şey hoparlörleri doğru konumlandırıp (varsa) odadaki yankıyı en aza indirmek. Bir de bu cihazlardan (eğer amaç oysa) bass yoğunluklu ses beklememek lazım çünkü bunlar sesi olabildiğince flat vermeye çalışır. Arkasında ayarı var tabii ama multimedya hoparlör değiller neticede.
 4. Eris E3.5 fiyatına göre başarılı bi alet. Tek problemi (çoğu monitörde olduğu gibi) odanın akustiğine göre ayar gerektirmesi. Onun dışında incelemelerde beğeniliyordu.
 5. Ofis uygulaması dışında kullanılamaz (çoğunlukla leş) halde görüntü veren monitörler olsa gerek. Arada nadiren iyileri çıkıyor ama istisna tabii.
 6. Hatta sürekli şarjda tutuyosanız %60 bile gayet yeterli. Böylece pil çok daha az yıpranmış oluyor. Benim Asus laptopta da önerilen bu şekilde ve 1 yıldır öyle kullanıyorum.
 7. SSD fiyatları uçacak diye haberler yapılıyor son 1-2 aydır, demek ki bizde de başlamış.. https://www.tomshardware.com/pc-components/ssds/ssd-prices-predicted-to-skyrocket-throughout-2024 https://www.techspot.com/community/topics/bad-news-ssds-are-getting-more-expensive-ssd-pricing-update.284244/
 8. Selamlar. Pek kullanmadığım için boşta duran çeşitli satılıkları aşağıda listeliyorum. Umarım sarı siteye ve turuncu foruma gitmeden buradan satılırlar: Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm Kullandığım süre boyunca akıllı saatlerin pek bir faydasını göremediğimden kullanmayı bıraktım ve boşta durduğu için satıyorum. Herhangi bir kozmetik problemi yok. Kasım 2024'e kadar garantisi var, kutusu faturası mevcut. Yanında 2 adet az kullanılmış Samsung Sport Band ve Spigen koruma kılıfını da veriyorum. Sport Band'ların ve Spigen koruma kılıfının da garantileri mevcut. Fiyat olarak toplam 3000₺ diyelim. XBOX 9. Nesil Kablosuz Gamepad Electric Volt modeli. Toplasanız 6-7 saat kullanılmıştır. Kutusu faturası mevcut. Haziran 2025'e kadar garantisi var. Fiyat 2000 ₺ Sony SRS XB-23 Bluetooth Hoparlör Elimde aynı model ve renkten 2 adet var. Biri hediye olarak gelince yanına 1 tane daha alıp geniş stereo olarak kullanma gibi deneysel bir amacım vardı ama artık pek kullanmıyorum. Kutuları var. Hediye olanın faturası yok (belki bi ihtimal bulurum ama düşük bir ihtimal) fakat diğerinin Mart 2025'e kadar garantisi var. Adedine 2250₺ diyelim. Samsung EP-P5400T Kablosuz Hızlı Şarj Cihazı Aynı anda iki cihazı şarj etme yeteneği var. Yani hem telefonu hem de akıllı saati / kablosuz kulaklığı şarj edebiliyor. Alt kısmında küçük bir fan içerdiği için de pek ısınmıyor. Orijinal Samsung ürünü. Garantisi Ocak 2025'e kadar var, faturası mevcut ama kutusundan emin değilim. Buna da 950₺ diyelim. Forum müdavimlerine fiyatta az da olsa yardımcı olmaya çalışırım. Listeye eklenecek başka şeyler de olacak gibi, onları da fırsat buldukça eklerim.
 9. Peripheral beni de pek sarmadı. 1-2 bölümünde uyuyakalmışım hatta, baştan izlemek bile gelmedi içimden.
 10. Fiyatı görünce dün ben de almıştım, hatta indirdim de. Henüz para iadesi yapmadılar.
 11. İlgili başlıkta çok sevilmişti (!) diye hatırlıyorum... Diğer tuşları da aktif kullandığım için bu seçeneği elemek durumundayım maalesef. Omron'ları duymuştum, linktekiler sanırım iş görür. AliExpress'le uğraşmamış olurum böylece, teşekürler..
 12. Selamlar. Steelseries Rival 3 kablosuz faremin sağ tuş switch'i bozuldu. Ne tür bir şey kullanılıyormuş diye biraz bakındım, Zippy DF3-P1L1 switchlerini kullanıyormuş fakat buralarda satan bir yer bulamadım. Soru şu: Fare için switch nereden alınır? AliExpress tek çözüm gibi duruyor ama fare switchleri hakkında hiç fikrim yok. Uyumlu başka marka / model bulma şansı nedir? Ya da gümrüğüydü kargosuydu derken kablolu bi Rival 3 alıp donör olarak kullanmak daha mı mantıklı? Fareyi açarken skatez'leri de mahvolduğu için onlar da değişecek tabii ama en azından daha kolay bulunuyor.
 13. Power Wash Simulator İçinde minik bi ruh hastası barındıran herkes bu oyundan uzak durmalı. "Dur şunu da temizleyeyim, dur şunu da yıkayayım" derken saatler harcatıyor başında. Aralıksız 8 saatimi gömdükten sonra kaldırdım, bi daha da yüzüne bakmam...
 14. Normal kullanımda 2 yılda bir diye biliyorum. Ya da çok km yapılıyorsa her 40.000-50.000 km'de bir.