• Announcements

  • Mr.Crunch

   Hosting değişikliği ve YouTube linki içeren postlar   06/09/2019

   Sitenin sunucusu değişti. Değişiklik sonrası preview linki olan postlar'da hata mesajı olmadan kaydedilmemeye başladı. Bilgimiz dahilinde, inceleyeceğim. O zamana kadar bu postları preview olmadan, doğrudan link şeklinde yapıştırabilirsiniz.   Hosting ile ilgili soru, sorun başlığı    

SEP

CHW
 • Content count

  1,056
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

SEP last won the day on April 19 2017

SEP had the most liked content!

About SEP

 • Rank
  Eski "Lightning McQueen"

Profile Information

 • Cinsiyet

Recent Profile Visitors

997 profile views
 1. https://www.bloomberght.com/motorin-ve-benzine-zam-2230845
 2. https://www.aloparca.com/arama/q/Audi A3 yakıt filtresi Parça fiyatı ortalama 100-150 TL civarı yakıt filtrelerinin (benzin ve motorin için değişiyor tabii). Mann veya Bosch filtre kullansa 150 civarı bir masrafı olur en fazla (+işçilik). 1100 ile 1900 arasındaki o 800 liralık farkın sebebi kim bilir ne.
 3. Bazı araçlardan sökmesi çok kolay (teyp gibi arabanın içine girmene, lastik gibi uzun uzun sökmekle uğraşmana gerek kalmıyor), led olanlar pahalı ve ikinci elleri bile iyi para ediyor, yedek parça olarak günümüzün boktan trafiğinde sık hasar gören ve aranan parçalardan. (Bu işi yapıyormuş gibi yazmışım...)
 4. SOL her ay anlamsız şekilde blokladığı Creative Cloud update serverlarına blok koymamayı öğrensin önce. Her ay şikayet kaydı bırakmaktan gına geldi...
 5. Ellerindeki bütün parayı arabaya ve yolda alacakları yakıta harcadıkları için bakıma pek kafa yormamışlardır muhtemelen. "Mersedes sonuçta ağbi, nolcak ki" tadında bir yaklaşımları olabilir.
 6. Xperia X kullanıyorum (bozulana kadar da devam eder muhtemelen). Şimdiye kadar çoğunlukla Xperia serisi telefonlar kullandım. Performansını, tasarımını çok beğenirdim bir zamanlar ama bu fiyata böyle bir cihaza hiçbir şekilde para verilmez. Rakipleri gibi çerçeveleri kaldırmak yerine devasa bir ekran koymak bambaşka bir uygulama olmuş. Telefon departmanının gelirlerinin giderek azalmasına, çoğu ülkeden çıkmış olmalarına şaşırmamak lazım. Daha önceleri de mevcut modelleri eskimeden birbirine benzer onlarca model çıkarıp 50 tane Xperia modeli sürerlerdi piyasada. Çoğu kötü donanımlı olduğu için satmaz, iyi olanlar da aşırı pahalı olurdu. Xperia 1, iyi olmamasına rağmen aşırı pahalı. Hatta satışlara ilgi çekebilmek için önsipariş yapanlara noise cancelling kulaklık falan vermişlerdi ABD'de. Ona rağmen tutmadı, bundan sonra da tutmaz zaten.
 7. TechPowerUp'daki incelemelere baktım da render ve video kodlama işlerinde Intel'in çok ilerisine geçmiş yeni seri. https://www.techpowerup.com/review/amd-ryzen-9-3900x/13.html https://www.techpowerup.com/review/amd-ryzen-7-3700x/13.html Gayet alınası işlemciler olmuşlar bence.
 8. Knives Out https://www.imdb.com/title/tt8946378/ https://www.youtube.com/watch?v=qGqiHJTsRkQ
 9. Herkes duymuştur muhtemelen ama yazalım yine de: https://www.bloomberght.com/benzine-27-kurus-zam-yapildi-2227596
 10. https://www.bloomberght.com/benzine-bu-geceden-gecerli-zam-bekleniyor-2227218
 11. Ben de pek inandırıcı bulmuyordum bu tip premium performans yakıtlarını açıkçası. Geçen aylarda şehirlerarası yola çıkacaktım, normalde Shell Fuelsave kullanıyorum ama dedim bir kez de V-power olanı kullanayım. Şaşırtıcı şekilde fark vardı aracın hızlanmasında. Benzinli, 1,2 litre atmosterik bir Fabia kullanıyorum. Arabanın motoru çay kaşığı kadar zaten, güç falan yok yani. Ama dönüş yolunda yokuşlarda pek olmasa da düz yolda hızlanması farketti ilginç şekilde. Bu tip yakıtların motor ömrüne ne tür etkileri var merak ediyorum. 3 kat daha fazla temizleyici ve sürtünme azaltıcı içerir diyor ama bu yakıtlar yanma odasındaki sıcaklığı yükselttiği için mi bu performans geliyor bilemedim. Detay bilen varsa ve açıklarsa bilgilenmiş oluruz.
 12. Captain Marvel https://www.imdb.com/title/tt4154664/ İzlerken uyuyakalıyordum, o derece sıkıldım. Filmin tek eğlenceli yanı Nick Fury ve Goose arasındaki muhabbetlerdi.
 13. O zaman HBO tarafından yapılan ama Amerika'da izlenmeyen en büyük bütçeli dizi olur. Adamlar altyazılı hiçbir şeyi izlememe konusunda ısrarcı, Rusça olması da işi ayrıca bozar. (Bkz: $$$)
 14. Önden çekişe geçmelerinin sebebi, aktarma organlarının kapladığı yer yüzünden arka oturma ve bagaj alanının sınıftaki diğer araçlara göre çok daha dar olmasıymış. Aracı sıklıkla küçük çocuklu genç annelerin kullandığını görüyorum, muhtemelen çocuk koltuğunu sığdırırken veya bagaja eşya doldurmaya çalışırken çok şikayet etmişler. Müşteri kaybetmek istemeyen BMW de BMW'likten çıkıp daha çok araç satmayı tercih etmiş muhtemelen.
 15. @Erwin 'in dediği gibi alternatif bir zaman dilimi oluşuyor ve üretilen terminatörler bir şekilde orta doğulu ergen geçkini olarak üretiliyorlar.. Ve esas kızlar da bu doğrultuda eşcinsel eğilimlere yatkın görünen "kız / oğlan" türünde androidimsi oluyor. Hintli ve asyalı modeller de üretilmiş aslında ama onlar da sonraki filmlere.