• Announcements

  • Mr.Crunch

   Hosting değişikliği ve YouTube linki içeren postlar   06/09/2019

   Sitenin sunucusu değişti. Değişiklik sonrası preview linki olan postlar'da hata mesajı olmadan kaydedilmemeye başladı. Bilgimiz dahilinde, inceleyeceğim. O zamana kadar bu postları preview olmadan, doğrudan link şeklinde yapıştırabilirsiniz.   Hosting ile ilgili soru, sorun başlığı    

SEP

CHW
 • Content count

  1,044
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

SEP last won the day on April 19 2017

SEP had the most liked content!

About SEP

 • Rank
  Eski "Lightning McQueen"

Profile Information

 • Cinsiyet

Recent Profile Visitors

885 profile views
 1. Captain Marvel https://www.imdb.com/title/tt4154664/ İzlerken uyuyakalıyordum, o derece sıkıldım. Filmin tek eğlenceli yanı Nick Fury ve Goose arasındaki muhabbetlerdi.
 2. O zaman HBO tarafından yapılan ama Amerika'da izlenmeyen en büyük bütçeli dizi olur. Adamlar altyazılı hiçbir şeyi izlememe konusunda ısrarcı, Rusça olması da işi ayrıca bozar. (Bkz: $$$)
 3. Önden çekişe geçmelerinin sebebi, aktarma organlarının kapladığı yer yüzünden arka oturma ve bagaj alanının sınıftaki diğer araçlara göre çok daha dar olmasıymış. Aracı sıklıkla küçük çocuklu genç annelerin kullandığını görüyorum, muhtemelen çocuk koltuğunu sığdırırken veya bagaja eşya doldurmaya çalışırken çok şikayet etmişler. Müşteri kaybetmek istemeyen BMW de BMW'likten çıkıp daha çok araç satmayı tercih etmiş muhtemelen.
 4. @Erwin 'in dediği gibi alternatif bir zaman dilimi oluşuyor ve üretilen terminatörler bir şekilde orta doğulu ergen geçkini olarak üretiliyorlar.. Ve esas kızlar da bu doğrultuda eşcinsel eğilimlere yatkın görünen "kız / oğlan" türünde androidimsi oluyor. Hintli ve asyalı modeller de üretilmiş aslında ama onlar da sonraki filmlere.
 5. ISP: Superonline Hız: Fiber - 25Mbps / 5Mbps Kota / AKN: Yok Fiyat: 89₺ https://www.speedtest.net/result/8272851021 Kota mevzuları olmadan önceki paketteyim. Taahhüt de yıl sonunda bitecek.
 6. Huawei AM61 bluetooth kulaklık aldım geçen hafta. https://www.amazon.com.tr/Huawei-AM61-Bluetooth-Kulaklık-Kırmızı/dp/B075TGL1YQ https://consumer.huawei.com/en/accessories/sport-headphones-lite/ Fena değil, sporda veya bisikletteyken iş görüyor gayet. Ama sessiz sakin bir ortamda kullanınca orta ve yüksek frekansta yetersiz olduğu farkediliyor. Bass ağırlıklı bir kulaklık, geneli tatmin edebilir ama daha berrak ses arıyorsanız size göre değil. Amazon'dan 150 lira civarına almıştım, fiyat performans oranı bu açıdan bakınca gayet iyi. Kutudan ufak bir taşıma çantası da çıkıyor, güzel olmuş onu vermeleri. 3,5/5 diyebilirim.
 7. Mortal Engines https://www.imdb.com/title/tt1571234/ Kitapları varmış (ki hiçbirini okumadım). O yüzden hikayeye uzak biri olarak sadece film üzerine yorum yapıyorum. Olabilecek her türlü klişeyi toplayıp nasıl bir ergen filmi yapabiliriz diye çok düşünmüş olmalılar ki bu film çıkmış. Uzun zamandır ilk defa bir filmi izlerken çok sıkıldım. Hugo Weaving de kurtaramamış (bir numarasını da göremedik gerçi). IMDB puanını haketmiyor bence. En fazla 5/10 verilebilir ki o 5 puan da görsel efekt ekibine gider anca.
 8. Ucuzlayınca PS4'te oynarım diyordum ama 20 lira olunca dayanamadım, aldım. Çok çok iyi fiyat.
 9. Jel kılıflardan kullanıyorum ama çok faydasını göremedim 1 senedir, o yüzden selenin tamamını değiştirme fikrine yakınım. Evet, biraz pahalı malesef.
 10. Hayırlı olsun @MilesTeg, güzel bisiklet. İyi günlerde kullan. Seleyi bir süre daha kullanmaya devam et hocam. Eğer alışamıyosan ve gerçekten sert geliyorsa (ki platin olması da bir süre sonra daha çok rahatsızlık hissettirebilir) jel dolgulu seleler var, onlar deneyebilirsin. Ben şöyle bir sele almak istiyorum planlıyorum mesela: https://www.decathlon.com.tr/trekking-900-gel-bisiklet-selesi-id_8315962.html
 11. Sırada Borderlands 3 var, o kaç satacak çok merak ediyorum...
 12. Rockstar, kendini Steam'e göre çok az sayıda kullanıcıya sahip ve gelecekte de sırf RDR2 var diye çok da artması muhtemel olmayan Epic gibi tek bir platforma bağlamaz bence. PC'ye gelir ama Epic exclusive olacağını, en azından kısa süre içinde olacağını sanmıyorum (bkz: GTA V Steam satışları).
 13. @egefranco iyi günlerde kullanın. Bende de bir önceki versiyonu var, pek bir yenilik getirmeyince 3'e geçmeye gerek duymamıştım. En çok kullandığım özelliği uyku takibi. Her zaman doğru çalışmasa da fikir veriyor. %4.294.967.296 indirim yapmış görünmek için uzun zamandır uçuk fiyatlar gösteriyolar. Bilmiyorum bu numaraları yiyen var mıdır...
 14. Sele altındaki amortisörlerin en kötü yanı bazılarının kısa süre sonra gıcırdamaya başlıyor olması (muhtemelen bana denk gelenler markette satılan ucuz bisikletlerdendi). Bunun dışında (linkteki bisikletlerde de bulunan) disk frenlere iyi bakmak, bakımlarını düzgün yapmak gerekiyor. İdeal bisiklet konusu malesef ucuz olamıyor ama adını sanını bildiğiniz (garanti vb. konusunda çok sorun çıkarmayacak) markalardan, bütçenize uygun ve mümkünse gidip deneme şansınızın olduğu bisikleti alabilirsiniz.
 15. Hocam, mevzunun simülasyonla falan alakası yok. Elinde koca kılıç var, karşındaki adamın muhtemelen sana karşı hiç şansı yok ama sen gidip omuz atıyosun. "Bi de bunlar var" dediklerimin hepsi zaten kılıçla birbirine dalan adamlar, ki onların da tekme tokat girdiği yerler evet anlamsız ama "PG-13 üzeri çıkmasın, çocuklara da izletelim" diye özellikle son filmde abuk subuk hareketler yapar oldular. Kylo Ren denen karakteri kötü adam diye tanıtıp böyle saçmasapan hareketler yaptırmak, asansör parçalatmak nedir... Anakin filmde galaksiyi doğradığını gösterirken Kylo Ren'den en fazla araba camına yapıştırılacak karikatür sticker'ı yapabildiler işte. Yıllarca çoğu insana karşı SW savundum ama şu filmden zerre beklentim yok ve mümkünse bitsin artık seri.