Neden oyun oynuyorsunuz?
0

Bu konuda 33 mesaj var

Bugun toplandik grupla. Sanirim biz merak/kesfetme üzerine yogunlasicaz. Ilerleyen günlerde yine bir seyler sorabilirim.

Tesekkür ederim

@Narcissus Kalbini kirdiysam özür dilerim. 

ormancini tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

:D  neyse sarıldığım yastığımı bırakabilirim.. Yok canım cok soyut ve yüzeysel kaldığının farkındayım bir araştırma için, ben streetwise yazmıştım.. 

@ormancini bu sosyal bir araştırma mı yoksa bir ürün için open innovation adımlarından birinden mi geçtik.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 hours ago, Narcissus said:

:D  neyse sarıldığım yastığımı bırakabilirim.. Yok canım cok soyut ve yüzeysel kaldığının farkındayım bir araştırma için, ben streetwise yazmıştım.. 

@ormancini bu sosyal bir araştırma mı yoksa bir ürün için open innovation adımlarından birinden mi geçtik.. 

yukarida ne demek istedigini tam anlayamiyorum. "Streetwise yazmak" ne demek?

"open innovation adimlari" ile kastettigin bir ürün gelistiren kurumsal bir yapinin, kullanici bilgisinden faydalanmasi gibi tekniklerden bahsediyorsan, bir nevi evet diyebilirim. 

ilk mesajimda da yazdigim gibi bir proje üzerinde calisiyoruz. oyun oynamanin calistigimiz konu üzerinde bir katalizör etkisi olabilicegini düsündük. yani, bizim calistigimiz projeyi destekleyecek bir unsur. insanlarin neden oyun oynamaktan hoslandigini anlarsak, o dürtü üzerinden destekleriz diye düsündük. ancak, detayli bir arastirma yapmak icin ne bütcemiz var ne de zamanimiz. projemizin ana konusu da degil. buradan edindigimiz izleminin yeterli olabilecegini düsündüm. yani aslinda bu plarform kullanicisi bizim projenin kitlesi degil. bi fikir geldi aklimiza, kisa yoldan cevap almak istedik. 

Narcissus beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

kafa çalıştıran bulmacalı oyunları tercih ederim genelde.benim için en iyi vakit geçirme aracı.seyahat ettiğim zamanlar dışında dışarıda pek vakit geçirmiyorum zira avm içine tıkılıp kalma dışında bir seçenek yok ankarada.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Özellikle stressli şartlarda çalışılıyorsa çok işe yarıyor ve faydalı bence. Bir süreliğine bu dünyadan başka dünyaya gidiyorsunuz, kafa dinleniyor. 

Diğer öğrenme ile iglil başlıkta oyunların öğrenme üzerindeki olumlu etkisine , "flow experince " daki özel rolüne değinen bölümler var. 

ilginç bir yazı ekleyeyim.

http://time.com/4720555/tetris-ptsd-trauma-study/

Bu da gamification a bir örnek mesela.

https://habitica.com/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de kafanızı şişireyim biraz bu konuda . Zira 11 yaşımdan beri C64 ile başladı oyun macerası yaşım 39 hala aynı gazla devam , tabii evlilik sorumluluklar arttı , oyun için ayırabildiğim zaman da azalsa da , içimdeki keyif alma hissi tersi oranda arttı.  Tabii buna gelişen teknoloji ve gelişen oyunların katkısı çok çok büyük. 

Önceliklerim ; zevkli zaman geçirmek tek başına da olsa . Tek başına mutlu olabilmenin yollarını buldum diyelim böyle hobilerle , zira paranoyakça da olsa bir düşünce hep bende mevcuttu ; her halükarda aslında hepimiz yanlızız ve tekiz. Sosyal ortam , arkadaşlar vs değil söylediğim , özünde bu. Katılan olur olmaz benim düşüncem beni bağlar ;)

1- Başarılı yapımlar olan oyunlardaki keşfetme , yeni yerler bulma , gerilim hissi ve sanal bir dünyada gerçek hayatta yapamayacağım şeyleri yapabilme hissi , hem de evimde sıcak kahvemi yudumlarken .

2- Online oyunlarda , diğer insanlarla birlikte ve onlara karşı oynamanın verdiği keyif ve mücadele hissi .

3- Bu biraz sonuç ilişkisi olacak ama , kolejde ingilizce eğitimi alırken bir de point & click tarzı oyunlardaki uzun ingilizce metinlerini çevirip anlamaya çalışmamız neticesinde ingilizcem çok gelişti hala gelişiyor :)

Özetle bunlar... kimseye de sarmıyorum , ucuz ve etkili bir araç oyun .. tabii herşeyin fazlası zarar ... ;)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, TatanQa said:

her halükarda aslında hepimiz yanlızız ve tekiz. Sosyal ortam , arkadaşlar vs değil söylediğim , özünde bu.

:thumbs:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok