MilesTeg

CHW
 • Content count

  1,485
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  36

MilesTeg last won the day on June 24

MilesTeg had the most liked content!

About MilesTeg

 • Rank
  Doomed

Recent Profile Visitors

3,460 profile views
 1. Aynen hocam, nereden tutsan elinde kalıyor. Bakıyorum yabancı alışveriş sitelerindeki alıcı yorumlarına, içlerinde bir tane kargo yorumu yapan, ürünü kullanmadan yorum yazan yok. Bir de sanki hepsini tek bir kişi yazmışçasına düzgün bir dille yazılmış hepsi. Bizim durum içler acısı. Tam bir eşek hoşaftan ne anlar durumu. Nasıl kullanacağını bilmeyen bir öküz sürüsüne internet vermişler, sonuçta ortaya bu çıkmış.
 2. Aynı dertten muzdarip bir sürü adam vardır bu forumda. Ben de onlara dahilim sanırım. O yorumlara güvenimi kaybedeli çok oldu. Birşey alacağım zaman "en azından iade ederim" düşüncesiyle gözümü karartıyorum. Veya Amazon gibi dünya çapında satış yapan ve dünyanın heryerinden ürünlere yorum alan bir sitede yorumları okuyorum. Gerçi şikayetçi olduğumuz şey Aliexpress'te de var. Dünyanın heryerinden yorum yazılıyor olsa da sonuçta oradan ürün alanların zihniyeti de "ucuz olsun benim olsun" olduğu için o platform da çok sağlıklı değil. Benim de özellikle Türkiye'deki forumlarda şikayetçi olduğum konu kargo ve paketleme ile ilgili olanlar. Hatta o kadar çoklar ki büyük oranda ürünle ilgili hiç bir yorumun olmadığı, tüm yorumun kargo süreciyle ilgili olduğu bür sürü örnek mevcut. Daha yorum yapmanın ne demek olduğunu, amacının ne olduğunu bile kavrayamamış adamlardan da ürünle ilgili doğru düzgün yorum yapmalarını beklemek en az onlarınki kadar aptallık oluyor sanırım. Bu noktada da yine maalesef insan kalitesindeki genel düşüş konusuna gelip takılıyoruz.
 3. Ciddi bir 4X oyun çıkmış ortaya. Lore'a da saygılı gitmişler bu sefer. Eski RTS tarzını bekleyenler hayal kırıklığı yaşayabilir ama bu oyuna bir şans vermelerini tavsiye ederim ben de. Çıktığı ilk gün aldım pişman da değilim. PS. Artık ortada "ordos" saçmalığı olmaması bile yeterli oyunu almaya
 4. Hakkını yemeyelim o zaman. Gerçekten de "sıcak" fırsatmış
 5. Picard gerçekten tırt. Hele hele ikinci sezonun bazı bölümleri var ki sorma. Yok artık dedirtiyor resmen. Gerçekten rezalet ötesiydi. Genel olarak bakarsan da en fazla 6 veririm 10 üzerinden. Bir de son dönemde eski filmlerin dizileri yaparken oyuncu kadrolarını da hep yaşlılardan seçmeye başladılar. Bakıyorsun torun torbaya karışmış olması gereken kadınlar ellerinde lazer/fazer tabancaları uzaylı peşinde koşuyor. Anahtar rollerdeki genç karakterlerin oyunculukları da rezalet. Herhalde yönetmenin eya senaristin bir akarabası diye düşündürtüyor adama. En düşük bütçeyle "eh işte" kalitesinde diziler çıkıyor ortaya böylece. Mandalorian iyiydi hakkını yemeyeyim ama o da western'in uzaya taşınmış hali. Eski western filmlerde benzer örneklerini çok görüyoruz. Artık yaşlanmaya yüz tutmuş amansız silahşör küçük bir çocuğa gönlünü kaptırır, bir taraftan onu korumaya çalışırken diğer taraftan da etrafa adalet saçmaya çalışır. Buradan da görüyoruz ki konu ne kadar klişe de olsa istenince ortaya güzel şeyler çıkartılabiliyor. O yüzden başta yapımcıyı, ona bağlı olarak da yönetmen, senarist ve oyuncuları suçluyorum bu rezalet diziler için.
 6. Doğru, iyileri de unutmamak lazım. Cidden çok başarılı çalışmalar da var neyseki. Birileri yaptıkları işi baştan savma yapıyor ve bu olay da gitgide artıyor. Kalitesizlik liyakat problemiyle birlikte ortaya çıkıyor işte. Sözüm meclisten(ülke) içeri
 7. Eskileri tekrar izleyince oluyor böyle şeyler ama maalesef bu aptalca gelme sıkıntısı yeni dizilerde de var. Yaşla ne kadar alakası var bilmiyorum ama ben senaristlerin iyice işi tembelliğe vurmaya başladıklarını düşünmeye başladım. Bazen bile bile çok ciddi aptallıklar çıkıyor hikayelerde. Ben senaristim diyen adamın böyle birşeye göz yummaması lazım. Yapımcılar da aynı kafada ki onay veriyorlar o senaryolara. Belki de hem senaristler hem de izleyici kitlenin nesil farkındandır kim bilir. Kuşak farklılıkları böyle şeylere yol açıyor olabilir. Yine de tahammül edilemez şeyler çokça çıkmaya başladı dizi ve filmlerde.
 8. Dyson batarya kullanımı ve bakımı ile ilgili şöyle bir sayfa yapmış: https://www.dyson.com.tr/products/cord-free/battery-care
 9. Elbette yeterli bu şekliyle. Lafım sadece komple bir su soğutma görüntüsü yakalamak içindi yoksa şart değil tabii. Bu tür komple custom su soğutma sistemlerini bir kere yapınca uzun bir süre dokunmamak gerekiyor yoksa cidden bahsettiğin gibi sıkıntılar çıkıyor. En fazla suyunu yenilemek falan lazım. Sök tak işleri, hele hele hard tubingde çok zor gerçekten de. Yıllar önce yorulup bıraktım bu işleri sırf bu sebeple. Hard tubing ekolüne geçiş olmamıştı daha o zamanlar. Bir de ona girişseydim vay halime Sıvı soğutmada beni cezbeden sessizlik oldu. Bütün o sıkıntıyı o yüzden çekmiştim. Harcanan para da cabası. Sonuçta değiyordu tabii. 1080 Ti'ı soğutmak için de sırf sessiz olsun diye CPU AIO'larından NZXT x53'ü G12 bracket ile kullanmıştım bir süre. Mizofonik olduğum için sese takıntım var. Fakat yine de hala böyle derli toplu su soğutmalı sistemler görünce eski damarım kabarıyor işte Eski sabrım, ayıracak param ve zamanım olsa yine girişirdim sanırım.
 10. Şimdi tamamdır Gerçekten tertemiz görünüyor ellerin dert görtmesin. Görüntü kartını da loopa dahil etmek süper olur.
 11. Fotoları göremiyorum ama ben
 12. Bir de aklında olsun akrilikle alkol de pek iyi geçinemiyorlar. Soğutma sıvısında alkol var ise zamanla akrilikte kılcal çatlamalara yol açar.
 13. Netflix'i ben de kapattım. Disney+ takılırız biraz, sonra ona da byebye elbet bir gün. Amazon var bir de. Başka birşeye de gerek yok bence. Zaten sürekli dizi veya film izleyen bir aile de değiliz. Gerekirse indiririz.
 14. Eğer alüminyum olduğu kesinse o loop'da kullanma. Gecinemiyorlar birlikte
 15. Bi deneme turuna çağırırsın artık