Buzdolabı için kesintisiz güç kaynağı?
0

Bu konuda 8 mesaj var

Yaşadığım yerde elektrikler sürekli kısa süreli gidip gelmekte. Bazen 30 sn, bazen 2 dakika. Kesintilerin %90 ı 5 dk. altında. Bazen günde 10 defa bu kesintiler yaşandığı için buzdolabı 5 ayda 3. defa bozuldu. 

Bu nedenle buzdolabına bir ups alayım dedim. Line interactive yeterli midir, yoksa online mı almak gerekir? Önemli olan dolaba gelen elektriğin kesilmemesi, mümkünse 5-10 dk bataryasıyla çalıştırması. 

Tabii ki ucuz yollu bir şey de olursa iyi olur açıkçası. Yeni buzdolabı parasına ups almak istemem. :)

Teşekkürler. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

buzdolabı zaten çok enerji harcamadığı için sıradan bir line interactive ups iş görecektir diye düşünüyorum. 1000Va gibi bir kapasite 15dk çalıştırmak için yeterlidir bence.

tabii buzdolabı kompresörünün kapalı durumdan açık duruma geçerkenki anlık çektiği yük bu ups'lerde sorun olur mu onu bilmiyorum.

Zoma beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni nesil buzdolapları hakkında bilgim yok ama benim bildiğim buzdolapları (örneğin 250 watt güç tüketen bir tanesi olsun) ilk kalkışta; yani uykudan uyanıp ilk çalışmaya başladığında anlık olarak 1,5 - 1,5 kilowatt'a kadar akım çeker; önce bunu servise veya fabrikasına bir sorup ondan sonra arayışta bulunun derim...

Zoma and ResetButton beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Merhaba,

Cevaplar için teşekkürler.

Buzdolabının kılavuzunda Anma Güç Tüketimi: 1.06 kWh/24h olarak belirtilmiş. Sanırım maksimum çekeceği güç bu. Sıradan UPS'ler iş görür mü bu durumda?

Buzdolabının modeli Samsung rt60kprsw1/xtr bu arada.

On 14.05.2018 at 22:31, Hamso said:

sinüs dalga vermezse, kompresör start almaz

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Biraz bakındım, sanırım pahalı online modellerde var sinüs dalga verme işi. Onlar da 1000 TL'lere kadar çıkıyor yanlış anlamadıysam. :/

Zoma tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

AC motorlar ilk kalkışta normal çalışma geriliminin 7-10 katı gücü anlık olarak çekerler. Eğer buzdolabınız AC kompresörlü bir model ise (model numarasını aratınca inverter olduğuna dair bir bilgi bulamadım) ilk kalkıştaki yükü karşılayabilmesi için çok büyük bir sine ups'e ihtiyacınız var.

Astarından pahalıya gelir o iş.

Ayrıca buz dolapları kapakları açılmadığı sürece kısa süreli elektrik kesintilerinden fazla etkilenmezler.

Zoma beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Modern beyaz eşyalarda motorların kalkışta hatta bindirdiği yükü azaltmak için yol verme devreleri vs.. kullanılıyor olması lazım ama bilemiyorum.

OnLyTNT tarafından düzenlendi
Zoma beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok