Apple Macbook ve MacBook Pro klavye tamiri-değişimi programı
0

3 posts in this topic

Apple dün itibarı ile kelebek tasarımı nedeniyle soruna yol açan klavye basma-tekrarlama gibi problemleri olan macbook ve macbook pro'lar için tamir ve değişim programı başlattı. Satıcıdan alınma tarihine göre 4 yıla kadar verilen destek mantıklı olmuş. Benim de güncelleme gelmeden aldığım için canım sıkılıyordu bu duruma ama Apple her zamanki gibi önlemini aldı sağolsun. Aynı zamanda klavye problemi yaşayıp bunu ücretli olarak tamir ettirdiyseniz paranızı da iade alabiliyorsunuz. 

 

https://www.apple.com/tr/support/keyboard-service-program-for-macbook-and-macbook-pro/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klavyedeki bu sorun "gizli ayıp" kategorisine giriyor. Üretici firma da ürünün ayıplı olduğunu resmen kabul ettiğine göre, yürürlükteki tüketici yasasına dayanarak onarımı reddedip, arızalanan MacBook'larınızın yenisiyle değişimini talep edebilirsiniz. Bence bu yola başvurmak daha mantıklı.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kelebek olarak bahsedilen klavye modelini kullanmaya başlayalı 1 ay kadar oldu sanırım, klavye his olarak kötü bahsedilse de ben rahat ettim açıkçası. Tabi sorun görme ihtimali her zaman var, özellikle araya toz girer mi girmez mi bilemiyorum ama ekran üzerinde biriken tozlar vs. gözüme batıyor artık :) Sorun görecek olursak en azından Apple tarafından garanti altındayız. Buraya tekrar yazmamın sebebi ise farklı, Apple güncellenen MB Pro'larda kelebek tasarımından vazgeçmedi ancak güncelleme yaptı, bu sorun devam eder mi bilinmez yeni modellerde ancak önümüzdeki yıl sorunun çözülüp çözülmediğini anlarız muhtemelen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
0

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.