Para sayma Makinesi [emoji383]
1 1

Bu konuda 27 mesaj var

@Hamso hocam bugün bankada problem yaşayınca aklıma geldi bu para sayma makinesi mevzusu. Biraz isviçre frangı vardı, bankaya gidip yatırmaya üşendiğim için evde duruyordu, bugün yatırmaya gittim YapıKredi'ye, 100'lüklerde sorun çıkmadı ancak 200'lük olanları bankadaki hiçbir makine okuyamadı. Paraların da sahte olma ihtimali pek yoktu, bankadan aldım bir alt caddede kuyumcu arkadaş var ona götürdüm. Onlar döviz işi de yaptığından yeni aldıkları oldukça büyük bir makineleri var, paraya kendi baktı zaten sahte değil diye söyledi ama yine de o yeni olan makineye okuttu, sıkıntı yoktu. Bir önceki nesil olanla tekrar okutunca okumadı, yazılımı güncellemek lazım dedi. 200 frank da çok kalın bir para, 200 gr kağıda yapılmış gibi, İsviçreden gelenlerin bir kısmı bunlarla geliyorlar çok yer kaplamasın diye ama aklınızda bulunsun böyle bir durum var. Bir de son dönemde 500 euro çok geliyor, onlar rutin tanımlı zaten makinelere sıkıntı olmuyor. Yakın zamanda ben de böyle bir alet alsam iyi olacak, kriz vs. derken sahte para dolabilir piyasa.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dediğiniz gibi, her yeni banknot çıktığında, sdcard dan yazılım atılması gerekecektir. İmage process yapıyor sonuçta, tanımlı veri ile eslesmeyince red veriyordur yada şüpheli diyordum. Bende de CHF vardı, onu kaldırıp daha çok lazım olabilecek SAR yuklettim.

Bu arada, 500euro sakın almayın. Tedavülden kalkacak, sonra yüzde 10 iskonto ile bozdurmak zorunda kalmayın.

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.dunya.com/amp/finans/haberler/500-euro-2019da-tedavulden-kalkiyor-haberi-434290&ved=2ahUKEwiYp9bHq5PhAhUPwsQBHZQkA4sQFjAAegQIAxAB&usg=AOvVaw0pQBeAkZ5ukZ3JnFGy43_K&ampcf=1

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok