Arızalı ürünün iadesi hakkında yardım
1 1

Bu konuda 4 mesaj var

Asus marka anakartımı 09.2013 tarihinde aldım. Geçen sene tam bu zamanlarda bilgisayar saati kafasına göre kendini 1-2 saat geri atmaya başladı ve pc'yi ne zaman kapattıyorsam, bir sonraki açışımda kapattığım saatten devam etmeye başladı.

Çizgi elektronik'e yollamıştım ürünü ve onlar bana arızayı giderdiklerini söyleyip, 22 Nisan 2014'te yolladığım ürünü 3 Mayıs 2014'te teslim ettiler. 

Neredeyse tam 1 sene sonra bu sıkıntı yine hortladı ve 25 Nisan'da ürünü asus'un yeni yetkili servisine yolladım. Bana herhangi bir sorun bulamadıklarını ve bios'u update edip ürünü geri yollayacakları söylendi. "hiçbir sorun bulunamadı" demeleri çok garibime gitti. Ürünü tekrar aldığımda birkaç gün deneyeceğim ama geri yollamayı düşünüyorum zira asus'un kendi sitesinde http://rog.asus.com/forum/showthread.php?36676-Frozen-Time-Clock-in-UEFI-The-Fix/page36 şöyle 36 sayfalık bir konu mevcut.

Bu üründe "hiçbir sorun bulunmadığı" için ben tüketici hakları olayına başvuracağım. Yani ürünü bi 10 gün deneyip tekrar geri yollayacağım. Tüketici haklarına başvurup ürün değişimi ya da para iadesi talebinde bulunmak için kaç kez ürünü geri yollamam gerekir? Ve tüketici haklarına başvurma prosedürünü anlatabilecek olan var mıdır?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yenilenen kanundan önce, 3 kez ürün gidip geldikten sonra aynı arızayı yapması durumunda ürün iade hakkın doğuyordu. Lakin senin durumunda adamlar ürünün arızalı olduğunu kabul etmiyorlar. Bu yüzden bence; Detaylı şekilde "şu, şu arızadan dolayı tamir için servisine gönderdiğim ürünümü bir sorun yok diye geri gönderiyorlar ve mağduriyetim giderilmiyor" bâbînda bir dilekçe ile tüketici hakem heyetine başvurabilirsin.

Bu arada; ana kartın pilini kontrol etmiş miydin?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benzer sorun benim asus anakartta da vardı. Asus sitesindeki tavsiyeleri izleyince çözülmüştü. Onları takip ettiniz mi? Genelde windows u yeniden kurduktan sonra mı saatte sorun çıkıyor?

Eski foruma tam çözümü yazmıştım sanırım da , hatırlamıyorum tabii şimdi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok