Youtube'da Adobe premiere ile hazırladığım videolarda kalite sorunu.
1 1

Bu konuda 5 mesaj var

Gopro ile çektiğim videoları amatörje jenerik hazırlayıp ve premiere ile güzelcene hazırlayıp görüntü kalitesi 1080p dosya çıkışı sağlıyorum. Premiere' de videoda bazı kısımları duration/speed kısmından hızını arttırıp hızlı çekim oluşturuyorum. Gelelim asıl soruna bu hızlandırdığım yerler PC imde sorunsuz izliyorum ama videoyu youtube olsun vimeo olsun orada hızlandırdığım kısımlar çamur gibi oluyor bunu bir türlü çözemedim.

Bu videomda sabit kısımlarda sorun yok hızlandırmama rağmen 6.sn den sonra sıçıyor :((

https://youtu.be/b0jTigDdj6E

Arkadaşlar video link ekleme kısmı nerede editörde göremedim :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sorununuz büyük ihtimalle YouTube'un kendi kullandığı sıkıştırma yönteminden kaynaklanıyor. Yükleme sırasında seçilebilir bir ayar varsa sitede, onları değiştirmeyi deneyin. Onun dışında Premiere'den çıktı aldığınız video VBR olarak render edildiyse onu CBR olarak almayı da deneyebilirsiniz. Tam anlamıyla yüksek kalitede kodlama yapmak istiyorsanız Avid DNxHD codec de kullanılabilir. Ya da Media Encoder içinden YouTube HD ayarlarından size uygun olan birini de seçebilirsiniz. Ancak eldeki görüntüyü siz nasıl kodlarsanız kodlayın, yüklediğiniz videoyu YouTube bir şekilde tekrar sıkıştırmaya / kodlamaya çalışacak.

Ek olarak şurada anlatılan yöntemler işinize yarayabilir:

https://support.google.com/youtube/answer/1722171?hl=en

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sorununuz büyük ihtimalle YouTube'un kendi kullandığı sıkıştırma yönteminden kaynaklanıyor. Yükleme sırasında seçilebilir bir ayar varsa sitede, onları değiştirmeyi deneyin. Onun dışında Premiere'den çıktı aldığınız video VBR olarak render edildiyse onu CBR olarak almayı da deneyebilirsiniz. Tam anlamıyla yüksek kalitede kodlama yapmak istiyorsanız Avid DNxHD codec de kullanılabilir. Ya da Media Encoder içinden YouTube HD ayarlarından size uygun olan birini de seçebilirsiniz. Ancak eldeki görüntüyü siz nasıl kodlarsanız kodlayın, yüklediğiniz videoyu YouTube bir şekilde tekrar sıkıştırmaya / kodlamaya çalışacak.

Ek olarak şurada anlatılan yöntemler işinize yarayabilir:

https://support.google.com/youtube/answer/1722171?hl=en

dosya çıkışı olarak youtube da seçtim fayda etmedi manuel olarak deneyeceğim bu aşağıdaki yöntemi bir daha bakalım düzelir inşallah.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Lightning McQueen cok guzel aciklamis.

Eger ki youtube yuklenen her videoyu her zaman yeniden kodluyorsa ve VariableBitRate secenegi sunmuyorsa bunun bir cozumu yok. Ancak bir oluru vardir diye tahmin ediyorum.

Tahmin ediyorum ki videonuz asagidaki 3 kosulu saglarsa youtube en yuksek kalite (1080p HD) versiyonu icin sizin videonuzu yeniden kodlamayacaktir, ancak dusuk kalite versiyonlari yine bozuk olur.

Container: MP4

Audio codec: AAC-LC

Video codec: H.264

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok