• Announcements

  • Mr.Crunch

   Altyapı Değişikliği İhtimali.   10/31/2019

   https://www.cursedhardware.com/topic/3469-lisans-ücreti/ Ücretli altyapıyı, ücretsiz kullanıyorduk, mevzu çıkma ihtimali çıktı.  O yüzden anket açtık.

Enyalios

Member
 • Content count

  357
 • Joined

 • Last visited

About Enyalios

 • Rank
  Tainted Soul

Profile Information

 • Cinsiyet

Recent Profile Visitors

605 profile views
 1. Ya yaptırımlı hibe edilecek ama dediğin gibi bir üçkağıtını bulurlar..
 2. Bu ülkede araba yapacaklarına insanları tarım ve hayvancılığa para hibe etsinler tarımcı ve hayvancıya. Halen anlamadılar sanayi toplumu olmadığımızı tarım ve hayvancılıkla bazı sanayi toplumlarını geçebilceklerini.
 3. Banada garip geldi idle durumda biosda 35 gösteriyor bu programda 50 idi.
 4. Bende dün bf5 de 77 dereceye kadar çıktı coretemp öyle yazıyordu, acaba termal macunu düzgün yapamadımmı anlamadım nohut tanesi kadar tam ortaya sıkmıştım, gerçi bizim evde çok sıcak 30 dereceyi buluyordur akşamları, don, atletle oturuyorum. Soğutucum NOCTUA NH-U12S SE-AM4
 5. kaç mhz de çalışıyordu stock? bende yapmadım ama kendisi 4200 e falan çıkıyor 2070 super aldım bende gelmesini bekliyorum gtx 770 ile idare ediyorum :/
 6. İşlemci ne var sende ? Aynı soğutucu bendede var. 3600 var bende oyunda bf5 de 76 falan görüyor. 2600 falandır sanırım sendeki daha az ısınıyordu onlar.
 7. Ya sen şimdi o ürünü iade edeceksin, sonrasında servise gidecek eksiği gediği varsa kutu sıfırlanacak sonra tekrardan o ürün satılacak, ürün sana birebir değişilse bile o iade edilen mutlaka birilerine satılacak tekrardan. Firma her türlü kazanç sağlar.. Benimde geçen sene 32 viewsonic monitör aldım 7-8 adet ölü pixel çıktı çokda uygun almama rağmen iade ettim. Şimdi gelen lg modelde de ölü pixel var sol alt barda monitörün orta ve üstüne doğruda smudge pixel mi ne diyorlar sanırım tam bir karşılığı yok sanki bakınca ölü pixel gibi gri gibi gözüküyor ama fotoğraf çekince o pixellerin çalıştığı gözüküyor, kendime 1 hafta daha verdim kabullenirsem bende kalıcak,kabullenmezsem haftaya iade edeceğim Resmi küçülterek bakın o zaman belli oluyor https://ibb.co/KDC0sFs https://ibb.co/Nt2ThJQ
 8. Ya eskisi gibi sıfır pixel garantisi yokki artık aoc yapıyor sadece abd de oda. Birde artık üretici firmaların şu pixele kadar normal varsaydıkları beyannameleri var. Panel kalitesi daha iyi bir modelde misal daha az pixel e kadar kabul görüyor gibi gibi.. Bende şu lg nin meşhur 32 lik monitörünü aldım tam ortada üste doğru tozmudur nedir anlamadım telefonla çektiğimde resmini o pixeller yanıyor sol altta windows bar ın olduğu kısımdada bir adet tespit ettim o harbiden ölü pixel ışık yanmıyor arkasındaki. Ortasındaki değişik durumu kafama takarsam görüyorum ama odaklanarak bakmazsan görmek imkanı bile yok.
 9. Hepsiburadadan nitro + almıştım zaten 5700xt fakat halen ulaşmadı 1 ayı bulacak ulaşması birde sonrasında gsync özellikli monitör aldığımdan mecbur gsync dayatmasından kutulamadım Aslında benimde gigabyte servisiyle kötü bir tecrübem var o yüzden daha soğuk baktım o markaya gigabyte servisi harbiden süs diye kurulmuş bir kurum, yurtdışındada aynı seviyede berbat diyorlar. Eskiden ne güzel referans vardı başka bi ziiim yoktu, şimdi aynı kartın 15 tane farklı versiyonunu çıkarıyor markalar.
 10. Buradan sorayım dedim inno 3d nasıldır arkadaşlar eskiden fena değil gibiydi? fiyat performans odaklıydı sanki. Şu ekran kartı nasıldır sizce ? http://www.inno3d.com/products_detail.php?refid=481 INNO3D GEFORCE RTX 2070 SUPER TWIN X2 OC Gigabyte ın şu modelide fena değil gibi ama bir kaç yorumda amazonda fanda rattling sorunu varmış dediklerine göre ama bilemedim https://www.amazon.fr/gp/product/B07WZ6FWPK/ 500 eu ya düşmüştü herşey dahil sonra iptal ettim aptallık mı yaptım acaba ?
 11. Şu diziden sonraki gösterilen dizi içindeki sahne çizimleri nerden bulabiliriz?
 12. İşte acayip takıntılıyım bu konuda bundan bir önce msi 32 lik almıştım 6-7 adet ölü pix çıkınca iade ettim Dİğer şeylerde olsa umrumda değil ama önümdeki ekranda gözüm hep oraya gidecek internetten araştırdığım kadarı ile amd gpu lar artık gsync destekleyecekmiş böyle bir haber okudum yabancı kaynaklarda, ama hangi monitöre neye destek getirecekleri belli değil, eğer belli olsaydı lg monitörde tam fiyat performans cihazı ben fiyat performanstan dolayı MSI Optix MAG321CQR 31,5 modelini tercih edip hb dan satın aldım ama halen elime ulaşmadı. İnternetten araştırdığım kadarı ile sorun yaşayan pek yok okuduğum tek sorun gsync desteğinde sıkıntı olduğu onuda ayarlarla çözebiliyormuşsunuz artık. Kafam çok karıştı..
 13. Vatanda ölü pixel testi yapabiliyorduk halen devam ediyor mu o uygulama?
 14. Abi fullhd değil o model başlıkta yanlış yazılmış. Şimdi ben ekran kartı 5700xt aldım g sync olan model daha ucuz gsync - freesync ne değişim yaratıyor tam bilmyiorum bende şu anda nvidia gpu var monitörüm 144 hz 24 inç tn panel oyunlar kaymak gibi çalışıyor 144 de bana ne artısı olacak eskiden freesync ler ucuz olurdu şimdi tam tersi lg de .