Data kurtarma yazılımı
0

Bu konuda 7 mesaj var

Selam,

Değerli bir abim bilgisayarındaki dataları farketmeden silivermiş :) Uzun bir süredir uğraşmadım böyle birşeyle, şu sıralar hangi programı önerebilirsiniz ? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen benimde başıma geldi, okeylenmiş numunenin artwork psd dosyasını pembe varyantı okeylenmemiş diye mavi varyantında okeylenmemiş gibi algılayan iş arkadaşım sağolsun tüm o yeni dosyalarını uçurduk. Neyse 1 gün renk vs uğraş neticesi toparladık sora işi; ondan 1 gün öncede recovery için ne kadar uğraşsamda kayıp dosyayı geri getiremedim.

Böle durumlarda başvurduğum program File scavenger. Bi programla daha denemiştim ama farklı bir sonuç çıkmadı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

File Scavenger ile ben güzel sonuçlar almıştım birkaç yıl önce. Önemli nokta, dosya kurtarma işlemi yapılana kadar diske mümkün olduğunca yeni veri yazmamak, hatta en sağlam yöntem, dosya kurtarılacak diski başka bir bilgisayara 2. disk olarak bağlayıp içindeki işletim sistemini bile çalıştırmadan veri kurtarmayı denemek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Verinin kaybolduğy yer bir devlet kurumu ve bazı kafası çok çalışanlar system recovery bile yaptırmışlar ne işe yarayacaksa ? Bende bilgisayarı kapattırdım ve ben gelene kadar dokunmayın dedim ama durumdan çokta umutlu değilim. File Scavenger'ı denencekler arasına ekliyorum.

İşin en sıkıntılı kısmı muhtemelen makinayı almama izin vermeyecekler ve çalışma saatleri içinde çözmeye çalışalım diyecekler. Arada ki mesafede nerden baksanız 40-45 km, bakalım nasıl yapıcaz bu işi. Bir şekilde kandırıp diski kendime almam lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir de aklıma gelmişken söyleyeyim, programın deneme sürümü bayağı kısıtlı iş yapıyordu ben denediğim zamanda, belli boyutun üstündeki dosyaları falan geri almama gibi kısıtlamaları vardı, ücretli sürümle denemenizi tavsiye ediyorum o yüzden.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Örnek olması babında 500gblık diski 1.5 saat civarı analiz etti. 1.5 saat civarıda istediğim uzantıları dışarı çekmek psd lazım olunca tabi 235gb falan dosya çektim dışarı :P

Tabi devlet kurumuysa diskin epey eski ve yavaş olma ihtimalide var. Kafadan 3-5 saat süre belirlemek lazım toplam.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok