SENNHEISER HD 598 Inceleme
0

Bu konuda 3 mesaj var

Kulakligi 3 yildir kullanan biri olarak inceleme yazmak istedim.

Amacim hem muzik, hemde film ve oyunlarda kullanabilecegim iyi bir kulaklik bulmakti, eski kulakligim arenadan cok memnun olmama ragmen artik uzun yillardan sonra bir upgrade istiyordum.

Oyunlarda kullanilacak bir kulakligin ilk olarak sahnesinin cok iyi olmasi gerek, HD598, 3 boyutlu resimleme ve dengeli sesi ile unlu bir kulaklik. Sanalmarketimdeki indirimide firsat bilip satin aldim.

Kulaklik over-the-ear, son derece buyuk ve rahat, kulaginiza degmiyor, acik yapisi sayesinde terletmiyorda, hafif, dunyanin en rahat kulakliklarindan biri. Saatlerce takabilirsiniz, kablosu 3 metre, cikartilabilir kablo, 6.3 mm, kutudan birde 6.3 den 3.5 mm ye adaptor cikiyor, kutudan tek cikan kablo ve adaptor zaten, baska birsey yok. Kulak sungerleri ve kafa bandi yastigida cikartilabiliyor.

Sennheiser bu kulakta EAR teknolojisi kullanmis, suruculer kulaga acili bir sekilde bakiyor.

Bej ve ahsap renkli, plastik yapida son derece guzel bir kulaklik. Tasarimini lux avrupa arabalardan esinlenmisler.

Kulaklik 50 ohm ve surmesi kolay, ama amfi ile daha iyi bir ses veriyor, asus phoebus ses kartimda 60-150 ohm arasi ayarda kullaniyorum.

Ses dogal, temiz ve dengeli, sibilans yok, tizler cok iyi ve detayli, baslar gene abartisiz ama kesinlikle bir basshead kulakligi degil, baslar bazilarina zayif gelebilir. Sahne cok genis, ses uzaktan geliyor, battlefield oynarken adamlarin ayak seslerini ve nerden geldiklerini duyabiliyorsunuz. Bu ses ozellikleri filmlerdede cok avantaj sagliyor, ozellikle korku filmleri ve oyunlarinda en ufak sesi bile duydugunuz icin cok korkunc oluyor. Ben bu kulaklikla onlarca oyun oynadim, hepsindede cok memnun kaldim, ozellikle oyundaki sesler fazla sikistirilmamissa ve bf serisindeki gibi hifi denebilecek kalitede ise cok iyi. Ses karakteri genel olarak parlak ve canli, dogal. Kayit kalitesiz ise veya asiri ekolayzirli ise rahatsiz edebiliyor, ornegin black flag oynarken kilic kavgalarinda metallerin carpisma sesi o kadar gercekciki gercek hayatta olacagi gibi rahatsiz oluyorsunuz.

Folk, jaz, klasik ve pek cok muzik turune uygun bir kulaklik, belki elektronik muzik icin yeterince 'immersive' olmayabilir. Genede hicbir sartda ezilmiyor, her isin altindan kalkiyor.

Vokaller, ozellikle kadin vokaller harika.

Kulaklik acik yapida oldugu icin izolasyon yok, baslarda biraz zayif. Masaustune koyup hoparlor olarak kullanabilirsiniz. 

Pros: 

Genel kullanim icin en dengeli ve genis sahneli kulaklik.

Son derece rahat.

Muhtesem tizler ve cozunurluk.

Amfi gerektirmiyor.

Cons:

Baslar zayif.

Ses karakteri immersive degil.

Izolasyon yok.

pKVMOeP.jpgGGr4gRk.jpg

Rj0lnir, lawnmower and Griffon beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Temizlikci hanımefendileri kırana kadar bende hd 555 kullanıyordum, kafama ilk takisimdan itibaren hayranlıkla kullanmıştım. Şimdi fiyatları bu kadar pahalı olmasa gene alırım ama daha ucuz larla idare ediyorum artık. Squall hcm aman dikkat deyim temizlikciydi bilmemne ydi yanına yaklaştırMayın. Bence çok güzel kulaklık Güle güle kullanin. Bence tek eksisi : renkleri. Onun dışında bana her açıdan süper geliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet herkesin sevecegi renkler değil. Evde kimse benim masama yaklasmaz bile :) Şimdiye kadar sadece bir kez kendim düşürdüm ondada birşey olmadi. Ben sanalmarketimden 550 tl ye almistim ama sanirim su anda daha pahali..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok