Mysql Uzak Bağlantı
1 1

Bu konuda 5 mesaj var

Arkadaşlar bir bilgisayarda kurulu mysql veritabanı var. Bu veritabanına başka makinadan bağlanmak için connection string oluşturuyorum fakat bir türlü bağlanamadım. Server adına mysql'in kurulu olduğu bilgisayarın ip adresini yazıyorum. Acaba ana makinada port açma işlemi yapmam gerekiyor mu. Yapmadan da bağlanır dendi o yüzden denemedim. Bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

istek local networkten değil dışarıdan geliyorsa verdiğiniz ipnin https://www.whatismyip.com/ adresiniz olduğuna emin olun buraya gelen isteklerin doğru şekilde mysql kurulu makinaya gittiğinden emin olmalısınız. burada firewallın bu istekleri bloklamadığına emin olmalısınız. mysqlin local portu default 3306 bu portun açık olduğuna emin olun. ya da configrasyonu vereceğiniz porta göre yapın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows mu linux mu server kurulu makine? Windows'da MySql workbench'de bağlantı yapılacak kullanıcının ayarlarına girip "Limit to Hosts Matching" değerini "%" olarak değiştirmek gerekiyor (default localhost geliyor).

Z1z5X.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çok Teşekkürler fikirleriniz için. Connection string de şifreyi yanlış yazmışım birde porta izin verince bağlantı sağlandı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 18/03/2021 at 1:28 PM, Forgotten said:

Windows mu linux mu server kurulu makine? Windows'da MySql workbench'de bağlantı yapılacak kullanıcının ayarlarına girip "Limit to Hosts Matching" değerini "%" olarak değiştirmek gerekiyor (default localhost geliyor).

Z1z5X.png

Buraya % yerine baglanacak makinalari yazin yoksa 3 vakte ortamda rus veletlerle kantir atarken bulursunuz kendinizi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok