KaraSinek

Member
 • Content count

  395
 • Joined

 • Last visited

About KaraSinek

 • Rank
  Tainted Soul

Contact Methods

 • Website URL
  https://www.instagram.com/karasinek666/

Profile Information

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Yaşadığı yer
  Ankara

Recent Profile Visitors

2,294 profile views
 1. gear patrol'un dpreview i satın alması ile site yayın hayatına devam ediyor. sevindirici bir haber. https://www.dpreview.com/site-news/8298318614/dpreview-com-looks-forward-to-a-new-chapter-with-gear-patrol
 2. hiç bulaşmayacağım diyordum ama clan falan bir gaza geldim.
 3. Benim gibi foto dinazorlarının üzüleceği bir haber için başlık açıyorum. 2007 de DPReview'i satın alan Amazon artık kar etmediği için forum da dahil olmak üzere komple kapatma kararı almış. Bir süre site readonly kalacak sonra tamamen erişimden kaldırılacak. https://www.dpreview.com/news/5901145460/dpreview-com-to-close DPReview'ın video producerları Chris Niccolls ve Jordan Drake PetaPixel'e geçiyormuş. Yeni içerikler için yeni platformlar kurulur ama beni deli eden yılların içeriğinin bir hamle ile silenecek olması. Forum üyeleri kendi datalarını request edebiliyor ama konu o değil.
 4. 6a f/p olarak daha tatmin edici bir yerde. foto olarak çok iyi. apartmanda bir komşum 230€ gibi bir rakama almış. deneme şansım da oldu. bu rakamlara denk gelinirse hiç pişman etmez özellikle küçük ve hafif bir telefon tercih sebebiyse ama özellik olarak daha kısılmış bir telefon. sarı site fiyatlarını referans alırsak. 6a 9bintl, 6pro 10bin tl , 7pro 17bintl 3 model arasında 6pro f/p olarak tercih edilebilir. pil konusunda en iddaalı cihazlar bunlar değil ama oyun vs oynamayınca günü rahatlıkla çıkaran cihazlar olarak biliyorum. şu videodaki testi yapmıştım. şuanda kapamışlar. benim kendi test sonuçlarım şöyle idi. standart foto için : 1) pixel 7pro, 2) iphone14pro, 3) oppo find x5pro gece : 1) pixel 6a 2) oppo find x5pro 3) s22ultra portrait: 1) 14pro 2) pixel 6a 3) realme 10pro+ sıralaması çalışmıştı bende. https://www.youtube.com/watch?v=LQdjmGimh04
 5. çeşitli motivasyonlar yaratıp 2019da 3000tl verip aldığım oneplus 7pro dan s23ultraya geçtim. 2.el olarak telefonumu satmadığım için de değerini koruyor olması benim için bir parametre değil. akıllı saati kullanmayacağım için elden çıkardım. onun yerine 2 adet yeni nesil gan charger, orjinal kılıf, araç içi şarj aleti, araç tutucu aldım. şarj aleti standartının eski cihazlar ile uyumlu olmayıp kutudan hızlı şarj aleti çıkmaması sinir bozucu. oppo & oneplus tarfındaki warp v.b teknojiler de ayrı bir dert. zaruri olmasa da eldeki şarj aletlerini yenilemek gerekti. oneplus ilk 90hz ekran, UFS3.0 memory ilk örneklerdendi. s10+dan falan yarı fiyatıyla daha mantıklı bir tercihti. uzun süre geri kalmadı piyasadaki telefonlardan. hala da kullanabilirdim... benzer şekilde s23ultranın da yıllarca eskimiş hissettirmeyeceğini düşünüyorum. cam kırmayız umarım victus 2 nin orada da avantajı var. s23ultra duyurulana kadar aslında gözüm pixel 7proda idi, pandemiden beri yurtdışına çıkmadığım kayıt vs uğraşmak istemedim. Aynı dertler oneplus 11 için de var türkiyeye girmiyor artık. zaten kağıt üzerinde daha hızlı şarj dışında bir fazlasını sunmuyordu. daha öncesinde onepluslar hep teknolojik olarak piyasadaki en güncel cihazlar olurdu hem de çok daha ucuza, artık öyle bir numaraları yok. (son 2 modelin hatta yeni çıkan oneplus 11 in de eğilmeden muzdarip olması da can sıkıcı) oneplus öncesinde note fe ondan öncesinde de note 5 vardı... stylus yokluğunu hissetmiştim. şimdi pek de kaleme elim gitmiyor... foto kesme biçme işlemlerinde kullandım. 20gündür telefonu kullanıyorum. herhangi bir bug yok. telefon çok akıcı. multi tasking ve uygulamaların açık kalması ram kullanımı çok efektif. ekrandan memnunum. pil süresi tatmin edici. kamera güzel. 10x tele kamerasını tahmin ettiğimden daha çok kullanıyorum. (çektiğim bir örneği ekledim. edit & crop yok telefonun kendi jpgi) ödeyeceğiniz para için bir şekilde kendinizi ikna edebiliyorsanız pişman olmazsanız.
 6. istek local networkten değil dışarıdan geliyorsa verdiğiniz ipnin https://www.whatismyip.com/ adresiniz olduğuna emin olun buraya gelen isteklerin doğru şekilde mysql kurulu makinaya gittiğinden emin olmalısınız. burada firewallın bu istekleri bloklamadığına emin olmalısınız. mysqlin local portu default 3306 bu portun açık olduğuna emin olun. ya da configrasyonu vereceğiniz porta göre yapın.
 7. dağılmalarından sonra yerine kimseyi koyamadığım gruptur. yeni albüm haberi değil ama dinlememiş olanlara The Mantle ve Ashes Against the Grain albümlerini tavsiy etmiş olayım.
 8. 2020 sonuna gelmişken gözden kaçan albüm var mı acep? neler dinlediniz? Dark Tranquility - Moment , Paradise Lost - Obsidian , Ensiferum - Thalassic aklıma gelen 2020 albümleri...
 9. Dior Sauvage a yürüyecektim indirimde değilmiş. eşimin kullandıkları indirimde olunca aldık. teşekkürler.
 10. sağolsun arkadaşlar, atlamışım mesajları. ilanı güncellemeye gelince farkettim.
 11. ekran çözünürlüğünün artması da şahane olmuş. diablo 2 yi remestar yapsınlar canım çekti.
 12. Bilal eski DHW üyesidir
 13. bugün yeni kreator albümü geldi https://open.spotify.com/album/6C5TpkQ4EF1utp0rIUp6Gy
 14. arkadaşlar bu rodaj konusu daha önce konuşuldu mu bilmem ama bi doğru bilgiye ulaşamıyorum. sizce rodaj yapılmalı mı? nasıl yapılmalı? belki bu soruyu daha önce sormalıydım. aracım 1.6 dizel otomatik dct fiat egea ilk 300km yi pek devirlenmeden (maks 2000) değişken devirlerle kullandım. sonraki 500 km yi 3500 devirlere çıkarak kullandım. son 200 km de ise tüm devir bandını redline görmeden kullandım. bu şekilde 1000km yaptı normalde bu kmleri daha da geçmeden bir yağ değişimi olması gerektiğini düşünüyordum. servisi aradım 20000binden önce yok diyor. bi 5000de gelin seviye kontrolü yapalım diyor. (ben bugüne kadar ki 2.el tüm (dizel) araçlarımda yılda 2 kez yağ değiştiriyordum. yaklaşık 10-15k arası bir yağ değişimi. 20binde bir yağ değişimi de ayrı bir soru aslında) servise soruyorum rodaj yok diyor. yağı değiştirmek istiyorum parasıyla değil mi yaptıracağım uygun birşey söylerseniz dedim azönce fiyat vermelerini bekliyorum... işime gelmezse 1e1 aynı parçalarla (yağ & yağ filtresi) değiştirsem servis aracın servis dışı yağ değiştiğini anlayıp garanti konusunda canımı sıkar mı?