kaptanpedal

Member
 • Content count

  347
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

kaptanpedal last won the day on December 16 2021

kaptanpedal had the most liked content!

About kaptanpedal

 • Rank
  Tainted Soul

Profile Information

 • Cinsiyet

Recent Profile Visitors

1,218 profile views
 1. Vag grubunda cok yaygin. Bendeki eski q3te bile yoktu diye hatirliyorum. Octavia en ust paket ama yine de yok. Sahsen fiyata yansiyacakca olmasin isterim. Senede 2 3 kere ancak aciyorum. Bozulmasi, bakimi vb fazladan is.
 2. niye 2 tonluk araba: https://www.youtube.com/watch?v=cs0iwz3NEC0
 3. Bisikleti ter öldürüyor daha çok. Benim bisiklet alüminyumdu haliyle korozyondan çok etkilendi. Orta göbek civarı, ön taraftaki tüm rulmanlar, vidalar vb çürüdü gitti. Gidon sağa sola hiç dönmüyordu mesela Bisikleti dışarıda hiç sürmediğimden ve trainerdan çıkarıp yıkamadığımdan oldu tabii. Koca bir havlu ile kullanıyorum ama kurtarmıyor. Sürekli temizlenirse bir şey olacağını sanmam ama benim enerjim ve vaktim olmuyor. Dışarıda sürdüğüm malzemeye zor yetişiyorum zaten. Yeni trainerlara sessiz diyorlar ama burada apartmanda kurtaracak bir sessizlik değil. İstanbul'da farketmiyordu zira 3 kat yukarıdaki tv sesi bile geliyordu, 24 saat trafik sesi vb. Burası firavun mezarı gibi sessiz, komşuyu bırak evdeki diğer fertler de rahatsız olur. Ergo ile tek gürültü fanların sesi oluyor. Organize olmak zor, Ama uyarsa benim antrenmanlar haftasonu TR saatiyle 15:00-20:00 arası oluyor. En azından deneme sürelerinde bir göz atarız.
 4. forumda büyük bir hamster grubu var, takım mı kursak? 2014 yılından beri kullandığım Kettler Racer S ergometre yaşlılık emareleri göstermeye başlayınca arayışa girmiştim. Kettler iflas ettiğinden tamir ettirmek çok zor veya imkansız. 2000 saatten fazla kullanmışım ve taş gibi de alet ama bir problem çıksa tamiri vb derken haftalar geçebilir. Kış sezonunda 2-3 hafta antrenman kaybı Haziranda tırmalama olarak geri geliyor. Uzun süre pandemi sebebiyle piyasada ergo yoktu, olanlar da gen1 ürün olmaları sebebiyle çok sorunluydu. Trainer çok ses yaptığından ve bisikleti öldürdüğünden benim için seçenek değil. Yoksa zaten powermetresi olan bir bisikleti aptal bir trainera takmak çok daha ekonomik oluyor. Ses sebebiyle apartmanda olacak şey değil burda. 2009-2014 arası bir tacx trainer ve Cannondale bisikleti bu uğurda harcadım zaten. Aradan 2 yıla yakın zaman geçti ve artık çoğu üretim hataları vb düzeltildi, stoklar da geri geldi hatta indirimler bile yapılmaya başladı. Black Friday ayağına bike24 Stages sb20 ergoyu 2200 euroya satıyordu. Normalde 2600 civarında satılıyor, fena bir indirim değil. https://www.bike24.de/p1469616.html Zwift vb kullanmıyorum ama zamanında Rouvy kullanıp beğenmemiştim. Gerçek yolların videoları vb güzel ama kalabalık bir kullanıcı kitlesi olmadan çoğu rotada tek çeviriyorsunuz. Fullgaz da ilginç duruyor, sürekli kapıştığım bir eleman bunların tırmanış videolarını çekiyor ve en iyi platform olduğunu iddia ediyor. Belki bir bildiği vardır. Zwifte girersem yarışlar için yaparım ama kışın genelde 3-6 saat uzun çeviriyorum, 10 günde bir yaptığım sert sürüş için zwift biraz pahalı ve uygun yarış saati denk getirmek de zor. Sert anrenmana başladığımda da genelde 30-50 dakika eforlar oluyor, Zwifte hiç uygun değil. Ayda 15 euro falan vermek israf gibi geliyor. Ama deneme sürümüne bir göz atarım yine de, belki yarışlarda öne geçip kendi antrenman tempomu çeviririm millet de arkada eğlenir
 5. Bu televizyonları vpn ile ABD içeriği izler hale nasıl getiririz. Delirmek üzereyim. Tüm filmler, diziler, ama sadece güzel olanları silme almanca. .com içeriklerine ulaşmak imkansız, anında de içeriğine yönlendiriyor. Torrent falan ciddi risk burda, eskisi gibi vakit ayırıp uğraşmak da istemiyorum. En son şu filmi uzun bir aradan sonra tekrar izleyeyim dedim: https://www.youtube.com/watch?v=_mrNhIxOGzw Tüm içerik sağlayıcılarda DE içeriğine yönlendiriliyorum. Adını Der Clou yapmışlar, full almanca. Şeytan diyor al bir hardware vpn, cutoff falan özellikli, sıfır leak. Sonra gülsünler bana 1000 blu-ray parası harcayıp hala parayla film izleyen adam diye. Bu media boxlar falan yapar mı bu işi? TV zaten youtube vb appları kaldıramaz oldu, en azından bir firestick falan lazım. Hiç ilgilenmemiştim bu güne kadar ama Der Clou bardağı taşırdı yani.
 6. Bu ne layn!? Zamanında black friday ayağına 250 euro mu ne vermiştim. En ucuz 630 euro vb şu an.
 7. Bunlar üst sınıf keyif arabası değil ki, sadece araba. Boşa masraf benim gözümde. Keyif yapayım, hem hobi hem ulaşım olsun falan diye bu arabaları alanlara üzülürüm açıkcası. Keyif arabaları mesela: mazda mx-5, toyota gt-86, bmw z3, porsche boxter, lada niva, c xx amg, bmw m falan olur. Birşeyde çok iyi olup geri kalan "araba" özellikleri berbat olan araçlar. bütçe iyiyse, 911, sl xx amg, sls, g 500, m5 diye gider. Temel karakterleri dışında aptalca arabalar. E 320 sürüp "keyif" yaptığını kim düşünür bilmem. Şartlarını zorlayarak biniyorsa hele.
 8. Bu olay hala devam ediyor mu yahu? 2 sene oldu allahsiz sektor. Gidip zamaninda ageof de icin aldigim 1660super kartina evlenme teklif edeyim. Basini baglayalim, ne olur ne olmaz. Oyun birtek ageof oynuyorum, o da pcde. Ama salona bir xbox gamepass alsam mi diye de dusunuyorum. Evde tikili iki yetiskin, kis da geliyor. Bizimki araba surmeli seyleri sever, forza horizon 5 de cikmis. Pc de oynamaya kassam 2000 euroya patlar herhalde. Islemci 6600 hala, hesap edin.
 9. bahsettiğim arkadaş için sebep vaktinin çok değerli olması ve araba vb ile uğraşacak ilgi ve alakasının olmamasıydı daha çok. Gelirinin çok altında araçlara bindiğinden hiç kafaya takacak bir durum değildi yani. O zaman o arabadan 6 ayda bir yeni bir tane alsa yine hayat standardı düşmezdi. Şimdi durum birçoğu için değişmiştir tabii ama kendisi Dubai'de yine vakitsiz ve yoğun çalışıyor. Eline düşen arabaya manitu yardım etsin. Benim de yaklaşımım bu ama yeterince rahat olamadığımdan servise götürüyorum tabii. O kadar yüksek gelirim olsa benim için tek yol leasing olurdu. Gelir alırlar, servise götürürler, tamir ederler, 3-4 yıl sonra da yenisini getirirler. Rengine bile bakmam arabanın. Keyif için olan araba ayrı tabii. Ona araba gözüyle bakmıyorum zaten.
 10. Epey vardir. Ilk defa yolda kalinca tamir bile ettirmeden galeriye verip baska bir araba aldi. Adam icin Sorun=arabanin gitmemesi. Gosterge paneli diskotek gibi yanip sonebilir, problem degil.
 11. sayılarla konuşun, atmayın diyenler için: Alman muayene organizasyonu (tüv) ve otomobil klübü (adac) tarafından hazırlanan raporlar. Araçlar eskidikçe en tepede kalan arabaya dikkat: https://car-recalls.eu/reliability/ Araçlar 2 yılda bir muayeneye giriyor (yaşlandıkça her yıl) ve çok sıkı bir kontrol. Raporlar Almanya'da bu kontrole giren tüm araçları kapsıyor yani öyle müşteri anketi vb değil. 911 gibi bir model Toyota, Honda, VW falan dinlemeden en tepede. asıl kaynak: https://www.tuev-verband.de/presse/publikationen/reporte/tuev-report-autobild Ben bu listeye göre 2014 öncesi Octavia falan listemden çıkardım mesela. 2014 yılında gelen Mk III nesli ile dayanıklılıkta büyük bir gelişme oldu. Çok uygun fiyata bulunan 2010 falan E serilerinin ucuz olmasının da bir sebebi var. Bir ara aklımı çelen 2016-2019 bmw 5 serileri de pek iç açıcı durumda değil. 4-5 seneye durumları belli olur ama listede en dipteler. Bazen tek bir üretim hatası sürüyle aracı muayenede bırakıp bu listeleri bozuyor ama 2-3 yıl benzer sonuçlar genel bir dandikliğin sonucu. Fransızlar şaşırtmıyor tabii :)) Kimse de yaw servisi kötüdür ya da bu ucuz arabalara bakmıyor millet vb demesin. Bazı arabalar ve ticariler için doğru ama binek arabalarda bahane yok. Buralarda servisler ve bağımsız tamirciler gayet iyidir, muayeneler çok sert olduğundan arabayı kendi haline bırakıp ölene kadar kullanamazsınız. Benim eski müdür İstanbul'da arabasını 6 sene 150 bin km falan "servise hiç götürmeden" kullanmıştı mesela. Burda ilk muayenede çakar.
 12. ilan gitmiş. Benim ortak bu de seninkilerden galiba diye yolladı. - 5.30 arabanın ilanını M5 altına aç - araba cumaya kadar serdar beye reservedir - önce ilanı okuyun sonra beni arayın - acil satış değildir - çok masraf ettim, benden sonrakinin başı ağrımayacak - aşıklı mışıklı kerane gibi iç mekan - evde yeterince izleyemediklerinden kafalıkların arkasında sümüklüler için ekranlar - lastikleri vb m5 tipine çevirmek için uğraş (modifiyeleri ruhsata işletmek ölüm) - m5 logoları ekle - aynada osmanlı tuğrası ve bir iki totem daha
 13. Skoda vb daş gibi aksine. Normal arabanin olayi yeterince dayanakli olmak, yoksa niye alsin millet. Superspor arabanin olayi cok baska, alicisinin beklentileri ve butcesi de farkli. Motoru 780 degil de 700bg yapsa belki 100bin yerine 300bin km gidecek ama musterisi 850bg olsun 50bin km gitsin istiyor. Istisnalar var tabii. Tuslari vb metalden birer sanat eseri olan motoru iyi bakilinca milyon km gidebilen vb. Silinen yorumlardaki porsche videosunda bahsedildigi gibi. En tepedeki hyperlari bilmem de turbo s ve alti porcheler gunluk arac olarak tum yil yuzbinlerce km yapiyor. 300bin km sorunsuz 2001 911 turbo vb gayet normal. Ic mekanlari da esek tasimadiysalar cicek gibi duruyor.
 14. Bu arada mfakyu harbiden geldi ve sakasi yok tahmin edildigi uzere.