cino

Member
 • Content count

  4
 • Joined

 • Last visited

About cino

 • Rank
  Fresh Meat

Recent Profile Visitors

72 profile views
 1. Kabloları etiketleme işlemini yapacağız. Zaten kabin içerisinde NAS cihazı, Sanallaştırma yapılan server, 3 tane internet, Güç sağlayıcı, birde ethernet switchleri var. Benim merak ettiğim nas cihazının ve serverın gücü kesilince verilere birşey olup olmaması. Kabinin içindeki fazlalıkları alıp taşırız diye düşündük.
 2. Arkadaşlar ofisteki sistem odasını taşıyacağız. Direkt kabini söküp taşırsak sistemde sorun oluşur mu bilemedik. Bunu için tavsiye verebilecekler var mı? Şimdiden teşekkürler.
 3. Anladım istediğim cevap buydu. Bu işlem daha mantıklı açıkçası. Mevcut NAS cihazım QNAP yeni alacağım cihaz Synology olacak. Teknik tarafta çok bilgim olmadığı için teknik destek almam gerekecek sanırım disklerin yapılandırması konusunda pek bilgim yok.
 4. Ofiste kullandığımız NAS cihazını başka bir NAS cihazında yedekleme yapmak istiyorum fakat sürecin nasıl olacağı konusunda çok fazla bilgim yok. Yeni alacağım NAS cihazına mevcut diskleri takıp eski NAS cihazına yeni aldığım diskleri taksam yapılandırma esnasında verilerime bir şey olur mu bu aklıma takıldı. Amacım eski NAS cihazımı yedek cihaz olarak kullanmak yeni alacağım NAS cihazını ana cihaz olarak kullanmak. Süreç hakkında bilgisi olanlar beni bilgilendirirse çok sevinirim.