TV Tavsiyesi - 1500 TL üst sınır
0

Bu konuda 17 mesaj var

Selamlar, 

Eşimin tayini sebebiyle yeni bir ev kuruyoruz. 1.5 sene kalacak, o yüzden olabildiğince ucuz şeyler alıyoruz. Bugün Arçelik'ten buzdolabı ve çamaşır makinası aldık.

TV'yi ne alacağıma karar vermedim. Büyük olsun, ekran kalitesi iyi olsun, tipi vs. çok önemli değil. 

http://www.hepsiburada.com/liste/luxor-50l300d-50-usbmovie-full-hd-led-vestel-elektronik-as-garantisindedir/productDetails.aspx?productId=evluxor50l300&categoryId=163192#Yorumlar

Şu bile iş görür de, bundan biraz daha iyi olsun. LG bu konuda başarılı sanırım. 

Tivibu ile birlikte izlenecek. Bu arada, Tivibu hakkında bilgisi olan var mı? Digiturk'e üye olursak, 1.5 sene sonunda üyelikten ayrılmak için eşimin zorunlu görev yaptığı yere 15 defa falan gelmem gerekir herhalde :D 

Teşekkürler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam Tivibu'nun da set-top-box cihazi var; HDMI ile TV'ye bağlıyorsunuz.

Aslında bu TV de alınabilir, artık karasal antenlerle, dahili tuner'larla TV yayını izleyen pek kalmadı zaten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Konusu geçince sorayım dedim; Conax kart ile Teledünya kullanınca yine TV'nin dahili tuner'ini kullanıyoruz, değil mi? Conax kart içinde ayrıca tuner yok? (Zaten coax kabloyu yine TV'ye doğrudan takılı tutuyoruz.)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Conax sadece içine yerleştirdiğimiz kart sayesinde şifrelemeyi çözüyor. Teledünya-kablo yayın için DVB-C tuner gerekiyor. Yani Conax modül + DVB-C tuner iklisi lazım oluyor.

Griffon beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tamamdır, yani TV'nin dahili DVB-C tuner'ini kullanıyoruz yine. Teşekkürler.

Bizim TV'de DVB-T tuner yoktu bildiğim kadarıyla, o kötü biraz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Digiturk iadesi için 15 defa gitmeye gerek yok. Eşinizin süresi biteceği ayın başında iptal dilekçesini kimlik fotokopisi ile fakslayın. Öde izle olduğu için o ayı da izlemiş olursunuz. Taşınacağınız gün cihazı aldığınız veya herhangi bir digiturk bayisine bırakın. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sgi evet o; hani şu anda bir faydasını görmezdim de olsa gelecek açısından iyi olurdu, geçen seneki bazı LG'lerde vardı mesela..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

DVB-C'in de iki çeşidi vardı hatırladığım kadarıyla. Tabii güncel TV'lerde böyle bir durum söz konusu değildir, ama bundan birkaç yıl önce, kablo TV üzerinden HD yayınları izleyebilmek için DVB-C tuner'ın MPEG4 destekli olması gerekiyordu. Bazı TV'lerdeki tuner'lar MPEG2 destekli olduğu için, HD yayınları gösteremiyordu...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sgi evet o; hani şu anda bir faydasını görmezdim de olsa gelecek açısından iyi olurdu, geçen seneki bazı LG'lerde vardı mesela..

Hocam Türkiye' de karasal yayın başlayana kadar büyük ihtimalle hepimiz yeni tvler almış oluruz bence :) 2004 yılında falan test yayını olduğunu hatırlıyorum, 10 senedir başlamadığına göre pek niyetleri yok bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hahah, o da doğru olabilir, hepimiz OLED 4k TV almış olabiliriz yayınlar başladığında.. LP çok severdi bu durumu, her konu açıldığında "He başlayacak he" yazardı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok