Smart hatası(end-to-end error) veri kaybı yasıyorum
0

Bu konuda 5 mesaj var

Arkadaşlar merhaba;

Yaklasık hdd 85gb yer açıldığını fark ettiğimde iş işten biraz geçmiş oldu,çoğu arşivlik film olduğu için cok sorun değil ama daha senesini doldurmamış diskin bu hale gelmesi beni üzdü.

Keşke 15 lira ucuz diye Wd vazgeçmeseydim diye hayıflanıyorum :icon_redface: .Benim sormak istediğim suan bu 3tb diski yedekleme sansım yok,yedek alabileceğim zamana kadar sistemde aktif tutman veri kaybının devam etmesi anlamına gelir mi ?Filmler var görünüyor ama 0 kb boyutunda bir kac film ise boyutları normal ama acmak istedigimde acılmıyor.

Bu arada anlık takılma çok nadir mavi ekran almam sanırım bu disk yuzundenmiş hiç aklıma gelmemişti.

Bir ihtimal bu filmlerimi geri alma şansım var mı ? torrent olarak malum ratio olayı var,bunları baştan indirmem biraz sıkıntı olacak.

NqJqBL.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam cevap için teşekkürler,mecbur yeni bir disk alıp dediğiniz gibi imajını almam gerekecek, acaba disk alana kadar sistemde çalışıyor olması bir sorun teşkil eder mi ?riske de pek girmek istemiyorum ama ihtiyacım olan ıvır zıvırlar da o diskin içinde. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bozulmuş bir diskin çalışması her durumda risk teşkil eder. Eğer yapabiliyorsanız  acilen raw image alıp bir kenara atın. Daha sonra data recovery yapmak istediğinizde bu imajın kopyası üzerinde çalışırsınız.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ufak güncelleme yapalım,diskten benim için önemli ıvır zıvırları zorla alabildim...Ama diskin imajını alamıyorum,2 program denedim birisi eskiden beri bildiğim guvendiğim norton ghost digeri ise r-studio.

r-studo ile sabah kadar bıraktıgım da ya elektrikler gitmiş yada mavi ekran verip reset yemiş bilgisayar bilemiyorum ama ondan sonuc alamadım,norton da ise kopyalama suresi kısmında "hesaplanıyor" diyor ve kalıyor bunu da uzun bir süre bekledim kitlenme yok ama ilerlemede yok..

2tb filmin ustune su içip sanırım garantiye pazartesi göndereceğim.Zaten önemli dosyalarımı 12mb/sn ile kopyaladıgın da anlamıştım bir pislik yapacağını  :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok