Gray Zone Warfare
1 1

Bu konuda 8 mesaj var

Mesaj tarihi: (düzenlendi)

Yeni çıkan Tarkov benzeri bir "Extraction Shooter" oyunu (Türkçesini bulamadım). Tarkov kadar derinliğe sahip değil henüz ama Tarkov'un kronik problemleri oyunda yok. Daha akıcı çalışıyor:

https://www.youtube.com/watch?v=9lGmIoCkBy4

https://www.youtube.com/watch?v=xmJUZgQ5HpQ

Tarkov varken bunu oynamam diye düşünüyorum.

rammstein tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, rammstein said:

Yeni çıkan Tarkov benzeri bir "Extraction Shooter" oyunu (Türkçesini bulamadım). Tarkov kadar derinliğe sahip değil henüz ama Tarkov'un kronik problemleri oyunda yok. Daha akıcı çalışıyor:

https://www.youtube.com/watch?v=9lGmIoCkBy4

https://www.youtube.com/watch?v=xmJUZgQ5HpQ

Tarkov varken bunu oynamam diye düşünüyorum.

Ben fena bulmadımn. Tarkov'a bir iki kere bakmak istedim ama beta oyunun fiyatı için gereksiz pahalıydı. Bu da erken erişim ama fiyatı en azından çok da can sıkmayacak düzeyde. Bizim ekibin ilgisini çekerse alıp oynarım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tarkov'da büyük haritaları iki kez art arda oynadıktan sonra üçüncüde sistem mavi ekran verebiliyor ya da oyun çöküyor. 64GB kullanan hiçbir arkadaşım sorun yaşamadı. 32GB bazen kurtarabiliyor ama yine aynı sıkıntıları yaşama ihtimali çok yüksek. Büyük haritalarda silahın nişangahından bakınca 10%-20% performans kaybı oluyor :D Sunucuda problem olursa ya da internet bağlantısında problem olursa oyunda çok "stuttering" olabilir ve can sıkıyor.

Bu oyunda bu tip sıkıntılar yok. Umarım Tarkov'u adam eder ya da Tarkov'dan iyi hale geliyor. Bakıp göreceğiz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aldım oyunu, dün gece 5 6 saat de oynadım. İmzâmdaki sistemle epic grafik ayarlarında 1440p de frame generation kapalı ortalama 90 fps oynattı. Ben performans açısından bir sıkıntı görmedim. Gece bir girdim, çökmeden, herhangi can sıkıcı bir şey yaşamadan sabaha kadar aralıksız oynadım. Şimdilik sardı. Bakalım uzun soluklu oynar mıyım zaman gösterecek.

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet dün görevlere odaklanmamıştım. Sağda solda ne var bulup toplayıp satma peşindeydim ama bugün görevleri yapmaya başlayınca gördüm ki sıkıntılar var. 3 tane vendor'dan 2 tanesinden aldığım görevleri tamamladığım halde reward'ları alamadım. XP veriyor ama para ve diğer ödüller gelmiyor. Ayrıca görevleri aldığında oyun içi mail kısmından mesaj geliyormuş, bana onlar da gelmediğinden Gunny'nin ilk görevini yapamıyorum. Çünkü bana tracker cihazlarını verdiği mesaj gelmiyor. Bilmediğimden mal gibi saatlerce dolandım. Aynı sorunu yaşayan da çok. Bu durumlarla ilgili bir duyuru yaptılar mı bilmiyorum ama bu şekilde devam etme şansı yok.  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mesaj tarihi: (düzenlendi)

Karakteri resetleyince bahsettiğim sorun kayboldu. Ama herşey sıfırlanıp yeniden başladığım için dünkü oyunum boşa gitti. Neyse daha tecrübeli şekilde başlayınca daha iyi oldu. Tecrübesizlikten oyuna başlarken verilen itemlerden kaybettiklerim geri gelmiş oldu. Yeni oyunda da ölmedik çok şükür. Performans olarak bir sıkıntı yaşamıyorum ama arada bir sunucu çökebiliyor. Çöktükten sonra tekrar base'den başlatıyor. Neyse ki o ana kadar yaptığınız görevler ya da envantere eklenenler gitmedi şu ana dek. Ufak tefek her oyunda olabilen buglar var. Kolları iki yana açık şekilde açıp bekleyen npc'lere denk geldim. Birşeylerin üzerine çıkmak falan biraz sıkıntı. Bazen bir duvar üzerinden aşacağım derken birşeylere takılıp uğraştırıyor. Ya da animasyonu görmeden kendimi duvarın üzerinde bulduğum olabiliyor. Bu muhtemelen ping kaynaklı falan olabilir. Her zaman yapmıyor.  Sunucuda base ile görev noktalarına yakın kestirme noktalarına gitme helikopter ile olduğu için bazen yoğunlukta helilerin boşa çıkmasını beklemek gerekiyor. Silah eklenti upgrade vs işlerini tam olarak öğrenmek lazım. İstediğim eklentiyi takabilmek için hangi silah parçası lazım vs anlamak zor olabiliyor.

Yukarıda bahsettiğim sorunları dışında grafikler güzel. Açık alan hissi güzel. Her ne kadar yapay zeka geri zekalı gibi görünse de boş yakalanırsanız affetmiyorlar. Şuan tek oynadığım için PvP'ye bulaşmıyorum. Envanteri düzüp, biraz para yapınca PvP de kovalarım. 

EDIT: Maalesef yine sunucunun göçtüğü bir durumda o ana kadar topladığım şeyler ve bir iki görev güme gitti.

ZvAnA tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2. gün deneyimi;

Dünkü mesajı editledikten sonra; yani sunucu çöküp bir iki item kaybedip yine bir iki görevi  yapmamışım gibi olduktan sonra tekrar göreve gitmek için heli çağırayım deedim. Yoğunluktan bir türlü çağıramıyorum. İsteklerim devamlı reddediliyor. Bu olay hakikaten o an can sıkıcı oldu. Anladığım kadarıyla aynı anda havada topu topu 4 helikopter olabiliyor. Baktım olmayacak, başkasının çağırdığı helikopterin birine atlayım belki şansıma beni gideceğim yere gider diye düşündüm. Tabi adamlar deli gibi oynuyorlar, helikopterlerin çoğu ben daha ilk town görevlerini yaparken haritanın uzak köşelerine gidip duruyor. Oralara gitmişler çoktan. Neyse bir hava alanı ve bu sefer banditten çok military tarzında düşmanların olduğu bir üsse geldim. Benden önce birilerinin öldürdüğü asker cesetlerinden bambaşka silah ve eklentiler topladım. Böylece kaybettiğim bir iki zırhtan ve bana hiç çıkmayan bir iki silah toplayıp döndüm kendi base'ime ve yakındaki görevlere devam ettim. Şuan epey sağlam duruma geldim. Kendime uzak mesafe için zoom yapabildiğim dürbünlü bir sniper rifle hem de orta ve yakın mesafe için performanslı eklentilerdeen oluşturulmuş red dotlu bir AKM yaptım. Artık rahat ilerliyorum. Lakin hem iyi zırh hem de iyi silahlarla güven artınca yine dikkati bıraktığım iki defa indirdiler. Neyse ki ikisinde de cesedime gidip eşyalarımın hepsini alabildiğim için kayıpsız ilerliyorum bakalım. Oyunda öldükten sonra gidip cesedinizden herşeyinizi geri alabiliyorsunuz. Tabii siz gelene kadar başka bir oyuncu lootlamamışsa. Ama cesedinize giderken bir daha ölürseniz işte o zaman geçmiş olsun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok