rammstein

CHW
 • Content count

  1,550
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

rammstein last won the day on August 13 2023

rammstein had the most liked content!

About rammstein

 • Rank
  ༼ つ ◕_◕ ༽つ

Profile Information

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Yaşadığı yer
  DE

Recent Profile Visitors

4,881 profile views
 1. Tarkov'da büyük haritaları iki kez art arda oynadıktan sonra üçüncüde sistem mavi ekran verebiliyor ya da oyun çöküyor. 64GB kullanan hiçbir arkadaşım sorun yaşamadı. 32GB bazen kurtarabiliyor ama yine aynı sıkıntıları yaşama ihtimali çok yüksek. Büyük haritalarda silahın nişangahından bakınca 10%-20% performans kaybı oluyor Sunucuda problem olursa ya da internet bağlantısında problem olursa oyunda çok "stuttering" olabilir ve can sıkıyor. Bu oyunda bu tip sıkıntılar yok. Umarım Tarkov'u adam eder ya da Tarkov'dan iyi hale geliyor. Bakıp göreceğiz.
 2. Yeni çıkan Tarkov benzeri bir "Extraction Shooter" oyunu (Türkçesini bulamadım). Tarkov kadar derinliğe sahip değil henüz ama Tarkov'un kronik problemleri oyunda yok. Daha akıcı çalışıyor: https://www.youtube.com/watch?v=9lGmIoCkBy4 https://www.youtube.com/watch?v=xmJUZgQ5HpQ Tarkov varken bunu oynamam diye düşünüyorum.
 3. Turnuvalara falan katılın. Para kazanabilirsiniz Oyunları kayıt edip yayınlarsanız severek izleriz SC2'yi bugünlerde bile oynayanları görmek güzel.
 4. Süper haber.
 5. Aç bir cryptography kitabı falan oku da cahilce konuşmazsın
 6. Hiç kriptografi diye bir şeyi araştırdın mı? Düzgün bir şifrelemeyi kıracak bir bilgisayar yok şu an.
 7. Başka monitör ve kablo ile denediniz mi? Her iki ekran kartı ile de aynı sorun yaşanıyorsa ekran kartlarından kaynaklanmıyor olabilir.
 8. Oyun çıktığında herkes çok heyecanlıydı. Herkes oynuyordu. Ne gibi değişiklikler oldu da şimdi insanlar şikayet ediyor? Takip edemediğim için kaçırmışım. Benzer olaylarım D3 ilk çıktığında da olmuştu sanırım. Ama sonradan oyun zamanla güzelleşmişti.
 9. Makale çok güzel anlatmış, fakat gözlemlediğim kadarıyla aşırı yarışmacı oynayan, oyunu kazanmayı ölüm-kalım meselesine getiren FPS oyuncuları gsync kapalı oynuyorlar.
 10. Deneyen var mı? Biraz oynama şansım oldu. Oyun eskisini aratmıyor. Görsel efektler daha hoş. Oyundaki renkler daha canlı. Bu arada eskisi Steam'den tamamen kalktı. Yeni oyundaki bütün farklar şu makalede anlatılmış: https://dotesports.com/counter-strike/news/all-differences-between-counter-strike-2-and-csgo
 11. Email adresiniz veri ihlali olaylarına karış mı diye kontrol edebileğiniz bir web uygulaması: https://haveibeenpwned.com/ Tarayıcıda çalışan photoshop benzeri bir uygulama: https://www.photopea.com/ Notepad benzeri bir uygulama fakat bütün cihazlarınızda ortaklaşa girdi yapabiliyor, değiştirebiliyor ve görüntüleyebiliyorsunuz: https://www.notion.so/ Mutfağınızdaki malzemeleri giriyorsunuz, size tarif seçenekleri sunuyor https://www.supercook.com/ Çok ilginç ve kullanışlı özellikleri olan metin işleme aracı: https://www.textfixer.com/
 12. Avrupa'da bile 1000Mbps kolay bulunmuyor. Üstelik 319 TL gibi komik bir ücrete, ki bu 10€ falan yapıyor. Memleketinizin kıymetini bilin arkadaşlar. Türkiye tam bir cennet.
 13. DLSS3 sanki sadece 60 fps isteyenler için geliştirilmiş gibi.
 14. Silmiyorum. Düzenli arşivliyorum hatta. Silineceği zaman arşivlediğimden emin oluyorum. Madem çok disk alanım ve NAS'ım var, her şeyi arşivliyorum. Çifter çifter
 15. Aynısı bende var. Süper cihaz. Neredeyse 5 senedir her gün kullanıyorum ama hiç sıkıntı çıkarmadı. 3-6 ayda bir kireç temizlemesi (cihaza özel sıvısıyla) yaparsanız tadından yenmez.