rammstein

CHW
 • Content count

  1,097
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

rammstein last won the day on March 20

rammstein had the most liked content!

About rammstein

 • Rank
  Doomed

Profile Information

 • Cinsiyet
 • Yaşadığı yer
  DE

Recent Profile Visitors

1,765 profile views
 1. Oyuna battle royale geldi. Battle royale kısmı free to play oldu. Gelin oynayak.
 2. Bilgisayardaki hiçbir yazılım ya da oyun ekran kartı, işlemci ya da herhangi bir bileşenin yanmasının doğrudan sebebi olamaz. Bileşenler ısınıp soğudukça bir bakıma "aşınıyorlar". Eninde sonunda (1 sene sonra, 5 sene sonra, 10 sene ya da 20 sene sonra) lehimler falan açılıyor ve bileşen kullanılmaz hale geliyor. Overclock'un zararlarından bir tanesi de bu. Bileşenin 80C'den 40C'ye düşmesi ile 60C'den 40C'ye düşmesi arasında aşınma açısından fark var.
 3. DOOM Eternal – Official Launch Trailer https://www.youtube.com/watch?v=_UuktemkCFI 4 gün sonra (20.03.2020) çıkıyor.
 4. https://www.youtube.com/watch?v=oKxt8CSxfu8
 5. F1 2017'de 60% indirim var.
 6. Burada yazanlara göre driver kaynak bir sorun yok. Görüntü gidince sistemi zorla yeniden başlattığınız için "The previous system shutdown at 22:22:11 on ‎9.‎03.‎2020 was unexpected." diye bir uyarı var. BIOS'u default ayarlarına alın. Ben hâlâ sistemin başka parçalarla test edilmesinden yanayım. Başka bir PSU, ekran kartı vs. Giriş seviyesi ekran kartı bulmak daha kolay olur diye düşünüyorum. GT 1030, GT 930, GT 730 gibi.
 7. Bir yerlerden çalışan ve daha az güç tüketen ekran kartı bulup deneyin. Windows event viewer'da 'application' ve 'system' diye bir alt sekme var. Siyah ekran hatası aldıktan sonra sistemi restart edin ve oraya bakın. Orada 'error' var mı? Kırmızı içinde bir çarpı işareti oluyor orada. Varsa onun ekran görüntüsü falan alıp burada paylaşın.
 8. @TiesTorN'un elinde hala 3770k ve 980 Ti yok mu?
 9. Bir süre önce Acer Predator XN253Q 240Hz monitör satın aldım. 165 Hz IPS monitörden sonra FPS oyunlarda çok ciddi fark gördüm. FPS oyunlarını aşırı yarışmacı (competitive) oynuyorum için biraz avantaj sağladığını düşünüyorum. Avantajı bir kenara bırakırsak, bazı tür oyunlarda 240hz'de oynamak çok daha zevkli. 165 Hz IPS monitörü de satmadım. Yüksek hertz'in önemli olmadığı oyunlarda onu kullanıyorum. Renk kalitesi, kontrast vs. gibi özellikler tabii ki IPS'de daha iyi. Bunu tartışmaya gerek yok. Ama benim durumumda yüksek hertz daha çok önem kazanıyor. Bu forumda ya hiç kimse ya da çok az kişi online first person shooterları competitive oynadığı için böyle bir upgrade'i mantıksız bulunacağını düşünüyorum. Ama competitive fps oynayan varsa, tavsiye ederim.
 10. Tek çekirdek testini merak ettim.
 11. Najaz'ı ignore listene alabilirsin: https://www.cursedhardware.com/ignore/
 12. Ubisoft'un en kârlı oyunu olmasına rağmen Vulkan desteği seneler sonra geldi. Düşünün şimdi Ubisoft oyununu oynayanları ne kadar umursuyor.
 13. O zamanlar da AMD idi ama ATI'yı da kullanıyordu. Artık ATI'yı tamamen bıraktılar.