Terminator Genisys
0

Bu konuda 8 mesaj var

Evet, heyecanlı ergenler gibi sabah sabah, koşa koşa gittim Terminatör Genisys e.

En baştan söyleyeyim, film güzel. Fragmanda gördüğüm "kısa kılıç" T1000 den sonra belki de gitmem diyordum. Kendimi aksiyon rezaletine de hazırlamıştım ama beğendim. Ama bu filmi T2 den sonra seyretsem belki bu kadar beğenmezdim. Önce yavan kaçan T3, sonra Terminator filmi gibi olmayan Terminator Salvation üstüne ilaç gibi geldi.

Sanırım James Cameron un eli kıyıdan köşeden değmiş. Özellikle 1984 sahnelerinde duygulandım nedense. İlk Terminator ü seyrettiğimde 80 lerin sonuydu galiba. (O yıllarda filmler memlekete geç gelirdi)

Mantık hatalarına rağmen, Arnold un dedeliğine ve olanlara belirli bir mantık uydurmuşlar. Gene de rahatsız eden mantık hataları ve "o kadarını sorma, ben de bilmiyorum" diye geçiştirilen durum, zaman zaman aşırı abartılı aksiyon arada rahatsız etti beni. 1984 yapımı ilk film aşırı aksiyona, aşırı abartıya kaçmadan gayet etkileyiciydi ve bugün bile etkileyici. Gençler için, albenisi çok olsun diye dozunu kaçırıyorlar sanırım.

Michael Biehn den sonra başka birinin oynadığı Kyle Reese karakterini beğenemem ama Jai Courtney fena değildi.

John Connor karakteri tip olarak maalesef uymamış. Hatta sadece tip değil, hareketlerini de sevmedim.

Sara Connor diye koydukları çıtır kız Khalesii maalesef bu role uygun sayılmaz. Yine gençler için seçilmiş sanırım. Linda Hamilton dan sonra çok zor. Linda Hamilton o kadar başarılıydı ki, kadının gerçek hayatı alt üst olmuştu.

T1000 diye seçtikleri tipte olmamış, fragmandan belliydi zaten. Ancak T1000 teknik olarak başarılıydı. Yine de model numarası T1000 olmamalıydı çünkü TX i andıran bir özelliği var.

Şimdilik spoiler yazmıyorum, tartışırız sonra.

Kısaca derim ki;

Benim gibi ihtiyar heyeti olup, Terminator serisini sevenler ilk fırsatta seyretmeli.

Finali çok beğenmesem de, Anton Amca nın puanı : 7,5/10

Şu anda en beğendiğim Terminator filmleri sıralaması=  T2-T1-T5 (Genisys) - T3 - T4

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

t3 çıktığında t1 ve 2'nin altında kaldı, beklenti yüksekti ve onu karşılayamadı. o yüzden beğenilmiyor. fakat t4 ve t5'ten birkaç gömlek üstün bir film. 

t3'te john connor'u oynayan nick stahl, script nedeniyle looserdı ve t2'deki olgun john connor'a benzemiyordu fakat bu aktör aslında michael biehn'e oldukça benziyor. bu filmde kyle reese rolüne koysalardı, sırıtmazdı. 

n4zoBaV.jpgJvTBcvz.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

t3 çıktığında t1 ve 2'nin altında kaldı, beklenti yüksekti ve onu karşılayamadı. o yüzden beğenilmiyor. fakat t4 ve t5'ten birkaç gömlek üstün bir film. 

t3'te john connor'u oynayan nick stahl, script nedeniyle looserdı ve t2'deki olgun john connor'a benzemiyordu fakat bu aktör aslında michael biehn'e oldukça benziyor. bu filmde kyle reese rolüne koysalardı, sırıtmazdı. 

n4zoBaV.jpgJvTBcvz.jpg

En sevilmeyen Terminator filmi Salvation ı bile, Michael Ironside ve 15 dk. lık Arnold/T800 sahneleri için severek izlerim.

Verdiğiniz spoiler içinde görebileceğiniz tek kare bile neden T3 ün sorunlu olduğunu gösteriyor. Nick Stahl ın "neredeyim ben, burada ne işim var, o ne be" bakışları film boyunca sürdü. Kendisini Michael Biehn e benzetmeniz bence hakaret :) Öte yandan T5 i yani Genisys i seyrettiniz mi ? T3 için T5 ten birkaç gömlek üstün demeniz ilginç geldi.

T3 bariz T4 ten üstün ve serinin ruhuna uygun yapılmış bir film. Üstelik günümüz bilimkurgularının çoğunun yanında başyapıt. Daha geçenlerde açıp, seyrettim. Jupiter Ascending üzerine serum gibi iyi geldi. Bununla birlikte T1 ve T2 den sonra zayıf kalıyor, beklentiyi karşılayamıyor. T5 in yanında da yine yetersiz kalıyor bence. T5 aslında T3 olmalıydı.

Aslında James Cameron bitirmişti Terminator olayını. Yani T2 de seri bitmişti zaten. T2 için ağır spoiler;

T2 Ultimate Edition ın sonunda görebileceğiniz üzere, Skynet yok edilmiş, savaş hiç çıkmamıştı. Sarah Connor da babanne olarak çocuk parkında takılıyordu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Linda Hamilton'dan başka birini Sarah Connor olarak görmek garip oluyor. Sarah Connor Chronicles'daki Lena Headey bile çıtkırıldım görünüyordu.

T2 için ağır spoiler'ın videosu

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

hocam t3 filmindeki John Connor karakteri ile oyuncuyu birbirlerinden ayırdım dikkat ederseniz. Oyuncu script kurbanı. Yan yana iki fotoğraf koydum ve iki aktör de birbirlerine gayet benziyorlar fiziksel olarak. John Connor'un filmde dandik resmedilmesi bunu değiştirmiyor. :)

Evet izledim. t5'in, sırtını tamamiyle eskiye dayayan, daha doğrusu yeni şey üretmeyi beceremedikleri için, yapılabilecek en basit şey olan geriye dönüşün olduğu, -dolayısıyla sevilme oranı yüksek- olan bir film. Ben sırtını bu şekilde geriye dayayıp sürekli göndermeler üzerine kurulu filmleri kalitesiz buluyorum. Film pek hoşuma gitmedi, oyuncu seçimleri zaten berbat. Göndermelerden dolayı sevilen şeyler tabii ki oluyor fakat senaryonun bunun üzerine olmasını sevmiyorum işte.

t4'ten iyi bir film t5. O cümlede evet t4 ve t5 aynı seviyede gibi durmuş, abartmışım. :) t3 ile yakın bence bu. Ama t3'ü biraz daha üstün buluyorum. t3'ün 2 ana problemi var; ilki geyik sahnelerin çok sırıtması, ikincisi ise kıyamet günü yaklaşırken john connor'un lider olarak değil looser olarak karşımıza çıkması.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok