7970 sistem kilitlenmesi
0

Bu konuda 31 mesaj var

Son zamanlarda başıma bir bela geldi.

7970 ekran kartim random olarak kapaniyor, birkaç saniye sonra geri geliyor görüntü ama sistem kilitlenmis oluyor, mouse vs cevap vermiyor, bir loopa giriyor siyah ekran ve goruntu gidip geliyor, birkac kezde tdr hatasi aldim bsod..

Once sicakliktan sandim ama random oluyor, bazen sistem acilir acilmaz, bazen video izlerken..

Yardimlarinizi bekliyorum arkadaslar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam iki şeyi deneyebilirsin:

1. Soğutucuyu söküp termal macunu yenileyebilirsin.

2. MSI Afterburner, Sapphire Trixx gibi gibi yazılımlarla GPU çekirdek voltajını ufak bir miktar arttırabilirsin. (Bunu yapmadan önce termal macunu mutlaka yenilemeni öneririm)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Najaz zaten ilk söylediğini yaptım dün bir 5 derece kadar sogudu kart, ama voltajı denememiştim gece eve gidince denerim.. Bunların dışında driverdan yada psu dan olabilir mi? Çünkü psu m bayağı eskidi ve zaten 600 wattlik ezik bir xilence psu..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Güç kaynağı da sorunlu olabilir; ben iyi bir güç kaynağı kullandığını varsayarak yazmıştım  :)

Kaç yıllık bu PSU? Diğer sistem bileşenlerini de yazabilir misin?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam sistem soyle:

Asus p77le anakart, i5 3570k 4.4 de calisiyor oc ile, 8 gb ram, 120 gb ssd, 3 tane sata hdd, asus phoebus ses karti (6 pin guc girisi var), birde iste 7970 ekran karti, psu 600 watt xilence 3.5 yillik olmasi lazim.. isletim sistemide 8.1.

Birde kac volt vereyim daha once ekran kartina hic oc yapmadim ben ..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

MSI Afterburner kullanacaksan, voltaj sekmesinde +25-50 gibi değerleri deneyebilirsin. Bu değerler milivolt oluyor, GPU için zararı olmayacak ölçüde çekirdek voltajını arttırır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

OC yapmismiydiniz hic ? Daha omceki OC denemelerimde buna benzer durumlarla karsilasmistim stok hizlarina alinca sorun ortadan kalkmisti.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O zaman sorun güç kaynağında, belli oldu. Hem işlemci hem grafik kartı 12V kanalını kullanıyor, işlemcide hızaşırtma varken PSU 12V kanalını yeterince besleyemiyor sanıyorum.

Güç kaynağını değiştirmeyi düşünebilirsin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugun gene kilitlendi dizi izlerken..

Psu nun yukunu hafifletmek icin ses kartini sokmustum, oc yide kapattim zaten, ekran karti surucusunu tamamen kaldirip yeniden kurmustum, genede dizi izlerken durup dururken kilitlendi.

Benim anlamadigim saatlerce oyun oynadigimda neden kilitlenmiyorda durup dururken kilitleniyor.

Ekran kartim bozuluyor sanirim..  :(

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yarin yeni bir psu alacagim hangisini alayim:

http://www.vatanbilgisayar.com/fsp-hyper-700-serisi-700w-guc-kaynagi.html

http://www.vatanbilgisayar.com/cooler-master-v750-gold-80plus-750w-moduler-guc-kaynagi.html

http://www.vatanbilgisayar.com/corsair-cs-serisi-750w-80plus-gold-750w-moduler-guc-kaynagi.html

Ilk bastaki fsb ile digerleri arasindaki guc harcamasi cok farkli olur mu? Cunku diger ikisi gold. Yoksa fsb yi alip geceyim mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aslinda bende evga istiyorum ama internetle falan ugrasamam,

linklerdeki corsair ve cm psu larin incelemelerinide okudum, ikiside cok iyi puanlar almis, ote yandan corsair in dusuk yukteki elektrik sarfiyati cok ovulmus, cm nin ise yuksek yukteki stabilligi kusursuz denmis.

Sanirim corsair alacagim. Ikiside bizim buradaki vatanda mevcut yarin gidince karar veririm artik.

FSP ninde incelemesini okudum, onunda fiyat performans orani ve stabilitesi ovulmus, verimlilik ise 86 olarak olculmus. Ote yandan ic bilesenlerinin biraz dusuk kalitede oldugu belirtilmis. Aslinda sadece 200 tl olmasi ile aklimi celmiyor degil ama diger psu larin harcadigi elektrik uzun vadede bu fiyat farkini doldurur sanirim.

PC m genelde 7/24 acik oldugu icin dusuk yukteki sarfiyat benim icin cok onemli.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende onun 850'si var tavsiye ederim. Ayrıca 10 sene garantisi de var.

Eksen'in mecidiyeköy şubesinden elden aldım ben,netten sipariş verip elden teslim alma seçeneği var eksende.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PSU almadan birseyler daha deneyeyim dedim:

Ekran kartini 2. pci exp slotuna taktim ve adobe flash playeri sistemden kaldirdim.

Dunden beri hic kilitlenmedi bakalim.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2. PCIe yuvası 16X yerine 8X çalışıyor olabilir. Bu yüzden karta yeterince yük binmediği ihtimalini gözönünde bulundurmak lazım; her ne kadar 16X-8X arasında kayda değer bir performans farkı olmasa da.

Bir tanıdıktan falan ödünç güç kaynağı alıp deneme şansın olabilir mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sanirim olay adobe flash player guncellemesi ve amd nin driver ozurlu olmasindan kaynaklaniyor..

Dun flash playeri kaldirdigimdan beri hic cokmedi .. (sistem surekli acikti) 

Setuptan ayarladim 2. pci exp yuvasi tam performansta calisiyor.

Bir daha asla amd ekran karti almam..  :smashfreak:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Iyiki psu almamisim bosu bosuna 500 tl kadar masraf yapacaktim..

Adobe Flash playeri kaldirdigimdan beri hicbir donma sorun vs olmadi..

Netten okmustum basta ne alakasi var demistim ama demek gercektende sorun oymus.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vaybe..Flash'danmış demek. Sorunun çözümünün bu kadar basit olması hem güzel, hemde sinir bozucu. Flash'ın durup dururken sistemi böyle ağır çökertmesi iyiymiş. Geçmiş olsun sorunun çözüldüğüne sevindim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Karti gene eski pci slotuna taktim ama windows sorun cikartti bu seferde.. Normal slota takinca windows acilmiyor. (8.1 64 bit)

Witcher 3 u bitirince guzel bir format atayim en iyisi..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok