Hamza

CHW
 • Content count

  939
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  16

Hamza last won the day on April 7 2017

Hamza had the most liked content!

About Hamza

 • Rank
  ASO

Profile Information

 • Cinsiyet
  Bilinmiyor

Recent Profile Visitors

1,224 profile views
 1. Ben alacam bunu sanırım, NieR de bitti oyunsuz kaldım. Gerçi backlog'da var tonla oyun oynanmayı bekleyen ama olsun. Dün izledim biraz Twitch'te, baya bi Bioshock'u anımsattı bana oyun.
 2. Tüm endingleri ile bitirdim bu hafta. Hikaye muazzamdı. Daha doğrusu hikayeden ziyade işlenişi bir harikaydı. Tekrar deneyimini bu kadar keyifli sunmak kolay değil. Zaten tekrar kısmını farklı karakterin bakış açısından oynadığınızdan ve kimi zaman dilimlerinde karakterlerimiz yanyana olmadıklarından oynanış da bir hayli değişiyor. Müzikler yine bir harika. Gerek bölümlerle uyumu olsun, gerek kimi questlerde hikayenin duygu yoğunluğunun bol olduğu noktalarda girdikleri yerler olsun, 10/10. Oynanışta ise diğer hack & slash'lerden alıştığımız 1924012412 tane farklı combo olayı bunda yok. Ama yanımızda range attack olarak bize destek veren pod'umuzun özellikleriyle oynayarak ve silahlarımız arasında geçiş yaparak oynanışa nispeten bir esneklik kazandırabiliyoruz. Oyunda RPG elementleri de bulunduğundan aksiyon kısmına diğer Platinum oyunlarında gördüğümüz kadar yoğunlaşılmamış bunda sanırım. Oyun zorluk seviyesi olarak da pek başarılı değil. Ben tüm side questleri yaparak ilerlediğimden ve karakterimize ek özellikler katan chip'lerimi de özenli seçtiğimden oyunun sonuna doğru Hard zorluk seviyesinde bile önüme geleni biçer oldum. Özellikle karakter levelınız alır yürürse ve main questleri de sona bıraktıysanız düşmanlarınızın seviyeleri sizle beraber artmadığından baya bi kolaylaşıyor oynanış. Eksi yanlarına rağmen geneli itibariyle oynadığım en keyifli oyunlardan biriydi diyebilirim. Sene sonunda GOTY olabilir benim için. Daha önceki mesajımda da belirttiğim gibi bu oyunu ilk credits ekranını gördükten sonra kesinlikle rafa kaldırmayın. 2. kısım aynı main story'nin farklı karakterle tekrar oynanışı olsa dahi bu kısmı bitirdikten sonra 3 kısımda oyun kaldığı yerden devam ediyor ve oyunun en keyif alarak oynadığınız yeri de bu 3. kısım olabilir. Ben oyun çıktığında GreenmanGaming'den 45 dolara almıştım ve totalde bi 100 saat gömdüm. Verdiğim parayı sonuna kadar hak etti. Oyunun yapımcısı Yoko Taro'nun ilerki projelerini bundan sonra daha dikkatli takip edeceğim kesin.
 3. En güzel tarife 50mbit/250gb. 100gb biter ay ortası, 250gb tüm ay idare ediyor ve 10tl daha ucuz. 50/250 Master Race 50/250 Kullananlar Kulübü > All
 4. Kablonet değil mi? Hız düşmediğinde gece 02:00 sabah 08:00 arası download yapmayı denedin mi, AKN kotasından yedi mi?
 5. Cyberdemon soundtrackinin spectrograph görüntüsü;
 6. Gece 2:00, sabah 8:00 arası AKN'den yemeyecek uygulaması şu an kimi servis sağlayıcılarda "AKN kotasından yenecek, ama kotayı geçip hızınız düşerse bu saat aralıklarında eski hız değerlerinizde kullanmaya devam edeceksiniz." şeklinde uygulanıyor. Arkadaşım TTNet kullanıyor, gece bu saat aralıklarında yaptığı download'da onun kotadan yemiş. Telefon açıp sormamış ama internetten araştırmış, aynı durumu yaşayıp telefon açan kimi kullanıcılar yukarıda yazdığım cevabı almışlar. Kablonet'te durum ne henüz denemedim, bu gece ayakta olursam kontrol ederim. Bu şekilde uygulanacaksa "Uyku yok" paketleri satılmaya devam eder.
 7. Ryzen 5 1500x, 1600 bir sistem kurmayı denedim ama yanına yaklaşamadım verdiğin bütçenin. Eksen'den 200TL aşarak aşağıdaki sistemi kurabildim; Üzerinde Fujigawa yazıyor ama içinde Sony parçaları var. Edit: Son mesajı görmediydim senin, 4 fiziksel çekirdek kesin olacak demişsin. Yalan oldu o zaman Fujigawa
 8. Şu an hangi servis sağlayıcı hangi paketinde kaç mbit upload veriyor bir başlık altında toplanabilir aslında. Çoğu firma sunduğu upload hızlarını sitesinde doğru düzgün belirtmekten dahi aciz.
 9. 3 çok kötü değilmiş ya. Kablo'da da 4mbit diyor ama speedtest değerlerinde günün kimi saati 3.8 - 3.9, kimi saatlerde 3.3 - 3.4 çıktığı oluyor. Ben bıraktığımda 1mbit'i anca zorluyordu TTNet yanlış hatırlamıyorsam.
 10. Dediğin gibi TTNet'in fiyatlar tuzlu ama en azından kota saçmalığı yok Kablonet'te olduğu gibi. Upload hızını düzeltirse TTNet taahhütüm bittikten sonra geçebilirim. Gerçi o zamana kadar Kablo durumu toparlar belki. "Fibernet Limitsiz" tarifelerinde upload değeri kaç TTNet'in şu an, kullanan veya bilen var mı?
 11. TTNet'in tarifelerin düzgün, liste halinde gösterildiği bir sayfa var mı? Sitede beynim duruyo bildiğin. ilk başta seçenekler var "Hiper, Süper, Mega" falan tarzı, daha sonra da 21931290312 tane hız, kota değerleri farklı paket seçeneği çıkıyor.
 12. Superonline değil mi bu? Kablo'da durum nasıl acaba, eskiden hız düşümünde upload etkilenmiyordu diye biliyorum. Dün kotayı aşıp bakacaktım ama gece sızmışım, bu ay sonu bakarım artık değerlere.
 13. "Akıllı sınırsız" ismi "Sınırsız mal" olarak değiştirilmeli. Yaratıcı bişiy istenirse "Sınırsız Faşo" falan olabilir. Kablonet'e geçmemdeki en büyük neden 4mbit upload sunmasıydı. Artık onu da bir tek kotalı paketlerde sunuyor. Ayda 350tl bayılırım dersen var tabii yine.
 14. Ben de değiştirmedim 50mbit / 250gb AKN paketimi. 250gb ile bütün ayı büyük downloadları gece AKN'den yemeyecek şekilde yapmak şartıyla geçirebiliyorum çünkü. 100/100 alırsam ayın belli bir bölümüne 24mbit ile devam etmek zorunda kalacaktım. Zaten bizim 50mbit'te de olur da AKN'i geçersek 16mbit'e düşecek hız 1 Mayıs sonrası. Çok kötü sayılmaz 24'e göre. Kısaca; "50/250 Master Race! "
 15. Taahhütü iptal edince o zaman kadar yaptıkları indirimleri geri alıyorlar diye biliyorum. Atıyorum benim paket normalde 120tl ama taahütlü 80tl ise kaç ay kullandıysam "40TLxkullandığım ay" şeklinde o aradaki farkı ödemem gerekiyor. Yanlışım varsa düzeltsin bilen