WD 3TB INTELLIPOWER alınır mı?
1 1

Bu konuda 7 mesaj var

Eskiden olsa benimde vardı arşiv manyaklığım kesin alırdım bende 3-6tb bişiler. Sistemde şimdi depo niyetinde çalışan 1tb disk var, bide geçmiş zamanda yine bu arşiv azmanlığım neticesi aldığım e-sata 1.5tb yedek diskim var; 6 ayda 1 belki açıyosam yeridir yalan yok. :D

Güncel kullanımım daha ziyade artık film ve dizilerde izle sil, oyunlarda oyna sil mantığında gidiyo. Müzik desen 40-50gb bi metal arşivim var işimi görüyor nadiren yeni bir grup falan keşfediyorum kulağa hoş gelen anca öyle ufak değişiklikler oluyor. Eskiden olsa ne teperdim konserler klipler falan fistan. Online watching olayı yaygınlaşınca mertik bozuldu biraz. :P Bence çok özel filmleride özel bi klasörde arşivliyorum. Arada bi gaz yapıp seriyi deviriyorum, ha aslında onlarda silinip izlenceği zaman çekilir ama malüm Türkiye akn şartlarıyla 15 16gb bluerayrip kalitesinde bi film serisi kota çökertiyor.

Sorunun cevabıysa evet 3tb WD intellipower alınabilir gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Tabi  o kadar kapasiteye gerçekten ne kadar ihtiyaç var oda kullanıcı tercih konusu. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yer yakin olsa su metal arsivini bir incelerdim D ben de filmlere dizilere hic acimiyorum silerken hatta gecen hic izlemedigim 1tb datayi sildim yer acilsin diye. Ote yandan bu diskin depolama icin rahatlik alinabilecegini dusunuyorum. Bende bunun gibi zayif bir dike kurulu sistem bile var oyle bariz bir tekleme yok bile.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yolun düşerse buyur gel hocam beklerim her zaman. ;)

Benim depo diski konusunda bile takıntım var aslında hani şöyle bir takıntı, misal diskin kapasite 1tb bilgisayarımı açtığımda orda görünen doluluk 900gb falan görmüşse mesela bana bi sıkıntılar takıntılar geliyo. Halbuki ağzına kadar dolu olsa ne olacak di mi ama ? :D Yok illa böle bi en azından 200gb falan yer açılcak. Bazende böyle indirdiğim şeyler uzun süre birikiyo birikiyo ona da sinir oluyom sonra bi yumuluyorum sıradan löp löp filmler diziler birden bitiyor ve uçuruveriyorum. O listenin azalmasını görmek çok büyük keyf. tabi gel gör şimdi o listede oynanmayıda bekleyen oyunlar var ki bazılarını belki artık direk silerek es geçme yöntemine başvurucaz. :) Silinmeye uygun gözükenler çünkü girip oynamaya başlasam bile atıyorum bi diablo, sc oynama düşüncesi isteği geldiği anda moral bozuyor ve oyundan keyif falanda alamaz oluyorum. İnsanın kafaya takılıyor anlık bi alt+tab çekiyorum bakıyorum orda benim arkadaşlar oynuyorlar ben orda zorlama hoşlanamadığım oynu bitirmeye uğraşıyorum havası oluşuyor. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Olay arşiv değilde,bozulma olasılığı zamanla arttığı için . belli bir süre kullandıktan sonra değiştiriyorum. Bu modelle ilgili bir güvenlik sorunu var mı mesela, nerden bakılır?

Ben de hep bir miktar boş  yer bırakıyorum. Aslında takıntı da değil. Defragement işleminin düzgün yapılması için , hd de en az %10 luk boş yer olması gerekiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok