Kulaklık Tavsiyesi - Ofis için ve servisde?
1 1

Bu konuda 13 mesaj var

Selamlar

100 tl civarında genellikle ofisde kullanmak için kulaklık arayısındayım. 

Bir iki ay önce olan xiaomi kulaklık deryasından bende bir kulakiçi kulaklık almıstım, cok begenmeme ragmen yoldaki her yokusda kulaklarımın tıkanıp acılmasından deli rahatsız olmaya basladım.

Bu yüzden kulagı tamamen kapatan dısarıya olabildigince az ses ve ses kaliteside ortalama- ortalama üstü bir kulaklık arıyorum, bilemedim bu istediklerim 100 tl civarına olurmu..

Dhw forum patlamadan önce bir kullanıcının kullandıgı 2 kulaklıgı karsılastırdıgı bir yazı vardı, birisi akg idi yanlıs hatırlamıyorsam ama modelini hatırlamıyorum tabi, 

yazısında hatırladıgım kadarıyla akg 100 tl civarında tam istedigim özelliklerde bir kulaklık idi.

Acaba o yazıyı yazan, gören, okuyan modeli ni hatırlıyormudur?

Aynı zamanda diger model tavsiyelerinizede acıgım, daha önceden bu tür bir kulaklık kullanmadıgım için hic bir deneyimim yok malesef.

Tesekkür ederim,

Saygılarımla

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

100 biraz zor bir rakam. 

Yurtdışından almak mantıklı oluyor kulaklıkları . Over Ear model istiyorsunuz doğru anladıysam, onlarında zaten kargosu 25-35 dolar arası tutar. 

Türkiye'den de 100₺ civarına iyi bir over ear kulaklık alabileceğinize şüpheliyim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Over ear model arıyorum dogru dediniz.

100 aslında biraz farazi bir rakam,

piyasayı hic bilmedigim için 100 lira civarında olur diye düsünmüstüm ama isimi görebilcek bisiye 200 e kadar cıkabilirm sanırım.

ancak ilk defa over ear kulaklık alıcagım için ve genelde servisde, arada birde ofisde kullanıcagım bir kulaklık içinde yüksek meblağlara da cıkmak istemiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar

100 tl civarında genellikle ofisde kullanmak için kulaklık arayısındayım. 

Bir iki ay önce olan xiaomi kulaklık deryasından bende bir kulakiçi kulaklık almıstım, cok begenmeme ragmen yoldaki her yokusda kulaklarımın tıkanıp acılmasından deli rahatsız olmaya basladım.

Bu yüzden kulagı tamamen kapatan dısarıya olabildigince az ses ve ses kaliteside ortalama- ortalama üstü bir kulaklık arıyorum, bilemedim bu istediklerim 100 tl civarına olurmu..

Dhw forum patlamadan önce bir kullanıcının kullandıgı 2 kulaklıgı karsılastırdıgı bir yazı vardı, birisi akg idi yanlıs hatırlamıyorsam ama modelini hatırlamıyorum tabi, 

yazısında hatırladıgım kadarıyla akg 100 tl civarında tam istedigim özelliklerde bir kulaklık idi.

Acaba o yazıyı yazan, gören, okuyan modeli ni hatırlıyormudur?

Aynı zamanda diger model tavsiyelerinizede acıgım, daha önceden bu tür bir kulaklık kullanmadıgım için hic bir deneyimim yok malesef.

Tesekkür ederim,

Saygılarımla

Yazıyı ben yazmıştım; şuraya da biraz değiştirerek yazdım...

http://www.stereomecmuasi.com/forum/viewtopic.php?f=73&t=6300

Yazı şu:

•  
  •  
  •  
  •  
Urbanears Plattan; AKG Q460 bir amatörün izlenimleri...

icon_post_target.gifgönderen furunotr » 12 Oca 2015, 16:41

Başlıkta belirttiğim gibi amatör bir müzik dinleyicisi olarak 5-10 gün içinde edinmiş olduğum bu iki kulaklıktan çıkartabildiğim sonuçları aktarmaya çalışayım; yeni bir üye olarak belki bir parça faydam olur...

Urbanears: İndirimli fiyat ile 100 TL.ye alındı (taksit v.s. seçenekleri mevcut haliyle)... 60-70 saat kadar çalıştı; sanki sesi biraz daha oturdu gibi; bütçesi kısıtlı olanlar ve onboard ses kartı, cep telefonu ve MP3 çalarlar ile müzik dinleyenler için iyi bir seçenek olabilir... 20Hz-20kHz, 60 ohm; 115 dB; maksimum input power 50 mW... Bence parasının hakkını fazlasıyla veriyor; düzgün bir sesi var ve frekansları tatmin edici; ergonomisi düzgün, rahat bir kulaklık; uzun süreli kullanımlarda bile rahatsız edeceğini düşünmüyorum; pedler yumuşak ve kulağa düzgün oturuyor; yalnız ben gözlük kullandığım için 1 saat ve üzeri kullanımlarda gözlüğün sol taraftaki sapına baskı yapıyor ve rahatsız ediyor (ancak kullandığım gözlüğün üstüne basmıştım ve şekli bir parça kayık; diğer düzgün gözlüğümle kullanmadığım için net birşey söyleyemiyorum.); kutusunda ekstra birşeyler mevcut değil; ancak kulaklığın sağ tarafında aşağıda 3,5 mm. stereo jack girişi mevcut; dilerseniz buraya ayrı bir kulaklık takıp aynı kaynaktan 2 kişi müzik dinleyebiliyorsunuz ve her iki kulaklıkda da herhangibir bozulma olmuyor...

AKG Q460: Bunun şu anki indirilmiş fiyatı 365 TL. (hediye puanlar ile alındı)... Bu henüz 5-10 saattir kullanılıyor; iki kulaklığı kıyaslayacak olursa aynı volümde daha yüksek ses veriyor; alt ve üst frekanslar belli bir oranda daha iyi haliyle... 11 Hz-29,5 kHz, 32 ohm ve 125 dB... Cüsse olarak bir parça daha ufak, kutudan çıkan taşıma çantası, 2. ve daha kısa bir kablo, 3,5-6,35 jack çevirici; bir ucunda 2,5 mm; diğer ucunda 3,5 mm dişi jack yuvası bulunan 5-10 cm.lik bir ara kablo; jacklar altın kaplama, oksijeni alınmış kablolalar v.s... Kulaklığın katlanabilir yapısı ve dışı sert çantası ve daha ufak olması sebebiyle daha rahat taşınabilir... Ses kalitesi olarak diğerini ikiye falan katlamıyor ancak Urbanears'a göre daha iyi; bu kulaklığın kafaya takılan üst tarafta ped mevcut ve kulaklık biraz yüksekte duruyor; sanırım bu ergonomi sayesinde diğerinde olduğu gibi gözlük sapına baskı yapmıyor ve gözlükle ilgili problem yaşamadım; ancak 2 saatlik bir kullanım sonucu kulaklık her iki kulağıma da baskı yaptı ve bir parça rahatsız etti; diğerine göre daha fazla kavrayıp daha fazla baskı yapıyor sanıyorum; elbet kulağa temas eden ped çaplarının daha küçük olması da buna etken olabilir...

Her iki kulaklığı da ses kalitesi açısından yukarıda bahsettiğim cihazlarla kullanacak olanlara rahatlıkla tavsiye edebilirim; yalnız Urbanear'ın kafaya takmış olduğunuz çember kısmı kumaş kaplı; çok zarif duruyor ve kulaklığa ayrı bir hava katıyor bence; ayrıca rahat bir kullanım da sağlıyor; ama kirlenirse ve özellikle bendeki gibi beyaz ise temizlemek hayli problem olacaktır sanırım; diğerinde böyle bir problem yok...

Bu kulaklıkları daha iyi bir kaynak ve kulaklık anfisi ile denemek isterdim doğrusu; bakalım o zaman vereceği netice ne olurdu... icon_e_smile.gif

Kaynakları belirtmemişim: Dell Studio 1558 laptop (onboard ATI high definition audio device); Sony NWZ-B153 MP3 çalar; 128 kBPS MP3; Winap ile 960 kBPS'ye kadar flac ve MP3...

Gene de satın almadan evvel bu kulaklıkları denemek gerek; müzik öyle bir şey ki "BENİM İÇİN İYİ OLAN BİR BAŞKASI İÇİN TAM AKSİ OLABİLİYOR"... Satın almadan önce AKG'yi deneyemedim (aslında bir arkadaşta farklı bir modelini denemiştim) ama Urbanears'ı denemek mümkün; gittiğim mağazalarda bir tane açık duruyordu stantta; ancak kendi kaynağınızı yanınızda götürmenizde fayda var...

Zaman geçtikten; yani kulaklıklar iyice yandıktan sonra bir değişkenlik olursa tekrar birşeyler karalarım... icon_e_smile.gif

Unutmuşum; her iki kulaklık da dışarıdan gelen sesleri bir miktar kesiyor; kimileri için yeterli olabilir; kimileri için de olmayabilir; ancak kapalı tip olduklarından dışarıya verdikleri ses çok az; bu bakımdan bence başarılılar...

Yalnız incelemenin amatörce olduğunun altın tekrar çizeyim;  bu arada 100 lira olan Urbanears idi; AKG değil... :)  Bir de o formunda bulunan Hakan Cezayirli'nin Stereo mecmuasında fiyat olarak biraz daha ucuz ve işini şaşılası derecede iyi gören bir kulaklıktan bahsediliyordu; şu an markasını hatırlayamadım; bulabilirsem onu da yazarım...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kulaklıklar kulaküstü; kulağı tam olarak kaplamıyor ama kulağın üzerini nerede ise tamamen kapatıyorlar;  ancak her ikisi de oldukça rahat...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

AIAIAI Tracks var. Dinle mutlaka cok guzel sesi vardir. Kendi fiyatindaki pek cok kulakligi tokatlar. Tipide cok iyidir. Ama disariya ses verebilir.

Ondan sonra ultra tasinabilir bir kulaklik olan 

http://www.dr.com.tr/elektronik/sennheiser-px-100-%C4%B1%C4%B1-kulaklik-siyah-//ev-elektronigi/kulakliklar/kulakustu-kulakliklar/urunno=0000000352091

Bu var. Bunu tasimak cok kolay cunku gozluk gibi katlayip kutusuna koyabiliyorsun.  Ama sesi tracks kadar iyi degildir. Bunlarin ikisindede ses izolasyonu yok ama.

Bence kulakici kulaklik alman cok daha mantikli olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada http://gaming.coolermaster.com/en/products/audio/pitch/

Ben su kulakligi kullaniyorum tablette vs.

110 tllik bir oyun IEM i olarak sasilacak bir tiz cozunurlugu var, asla sibilance a girmiyor, yuksek ses basincina dayanikli, bu sinifta kulakliklar genelde bassi abartili ve boguk sesi V seklinde dedigimiz yani genelde kalitesiz kulaklik ozellikleri gosteren aletlerdir, bu ise tam tersi olmus, bass zayif, temiz berrak bir sesi var, fit olarak biraz sikintili cuplar cok buyuk.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün bayağı bir bakındım. Sony Xperia Z1 kulaklığı iyiydi ancak sonunda bozuldu.

Kendime Brainwavz M5(60TL Sanalpazardan) aldım bugün akşam deneyeceğim. Ona göre buraya nasıl olduğunu yazarım.

Eğer Mikrofon özelliği önemli değilse, Donanımhaber'de Audio Technica satan biri var 2.el bölümünde("0" satıyor.)

Ondan Cks77(130TL) ya da Cks99(200TL) alabilirsiniz. Her ikisi de çok iyi kulaklıklar.

Eğer göz karartılıp yurtdışından sipariş verilecekse: http://www.amazon.com/Audio-technica-In-ear-Headphones-Ath-cks77x-Bk/dp/B00BYRHRGI/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1421933025&sr=8-2&keywords=audio+technica+cks77x

Çok iyi kulaklıktır, pek çok incelemede 300-400$'lik kulaklıklara kafa tuttuğu söyleniyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa o kadar yazı yazdım yanlıslıkla sayfayı yenileyince uctu..

Selamlar yeniden,

Öncelikle tavsiyeleriniz için tesekkür ederim, her ne kadar in-ear kulaklık kullanmak bende istesemde gecen sene kulagımı neredeyse patlatmam nedeniyle aşırı hassaslaşan kulaklarım, yolda giderken her yokusta (kulaklıklarım takılıyken) tıkanması sonucunda over-ear modellere yönelmek zorunda kaldım.

Suanda in-ear olarak kullandıgım model xiaomi piston 2, bu kulaklıktan memnunum aslında ama dedigim gibi her yokusta kalın sesler yok oluyor :(

Ha over-ear bir model alınca aynı sey basıma gelir mi bilemiyorum, ancak gelicegini de sanmıyorum.

Bu arada yeniden yazınca atlamısım, daha once dhw de okuyup bir daha okuyamadıgım inceleme furunotr nin incelemesiydi, tesekkür ederim yeniden paylastıgnız için. Modelleri karıstırmısım demekki :)

İlk fırsatta media markt tarzı yerlere gidip bi kac kulaklık deniyecegim.

O degilde audio technica cok güzel birseye benziyor, kulak sorunum olmasaydı direk alabilrdim :(

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Brainwavz M5 gayet güzel çıktı bu arada, benim ihtiyacımı karşılıyor. Zaten telefondan başka bir şeyde kullanmıyorum fazlasına gerek yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende Audio Technica CKS77 modeli var ve çok memnunum. İlk başta nasıl takılır ki bu diyorsunuz, ama sonrasında duyduğunuz ses gayet iyi. Bas ve tizler birbirine karışmıyor (yoğun bas olan durumlarda diğer sesleri bastırmıyor) ve orta seviye de gayet iyi. Serviste gidip gelirken iş görüyor doğrusu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar,

Benimde cep telefonu ile kullanmak için mikrofonlu bir kulaklık ihtiyacım oldu. Yorumlarınızdan sonra Brainwavz M5 alacağım sanırım Amazon üzerinden. Başka bir önerisi olan var mı ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok