Trafikte Yaşadığım Kural İhlalleri - Videolu Konu
0

Bu konuda 32 mesaj var

T seklinde bir yol dusunun.

Ben T nin sol kulagindan uzun kismina yani saga donecegim. Bir bayan da uzun kisminda bekliyor. Tam sag yapti, gazi kokledi ve u cizdi. Tabii ki Tnin sag kulagini duvar takip ediyor. Dogrudan yola cikti sonra kaldirima ve duvara girdi. Otobus duragiydi ve gece kimse yoktu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün ODTÜ Teknokent'in önünde bir kadın sürücü koskoca beton saksıların önünde durdu, sonra aracın önünü engelli otoparkına verdi, geri geri gelip saksıya vurdu. Bu arada ben 10-15 metre uzaklaşmıştım ama park sensörünün acı çığlıklarını duyabiliyordum... Diyelim ki park sensörünü duymadı ya da sesin şiddetine göre durma mesafesini ayarlayamadı, yahu 5 saniye önce o beton saksıları gördü, nasıl orada olduklarını unutup vurabildi hayret. Tam balık hafıza...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün kayıt edildi:

https://www.youtube.com/watch?v=GL30ZYwHGSg&feature=youtu.be

Sahne 1; kırmızı ışıkta sağ şeritte duruyorum, ışıkta durmaya niyeti olmayan, 48 plakalı "kıro" teyze sağımda başka şerit olmadığı halde kaldırımlar aramdaki boşluğa aracını sığdırıyor, şans eseri yanan yeşil ışık sayesinde kırmızıda geçmekten kurtuluyor.

Sahne 2; aynı kıro teyze kırmızı ışıkta yine durmuyor, bu kez akan trafiğe dalıp, ilk boşlukta kırmızı ışıkta geçerek yoluna devam ediyor.

Sahne 3; başka bir kıro teyzemiz, yoruma gerek yok...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sondakinin plaka 01, şaşırtmıyor.

İstanbul'un trafiği falan kötü ama şoförleri daha iyi kesinlikle. İstanbul dışında araba kullandığım çoğu yerde kırmızı ışığa riayet etme, kavşaklara dikkat etme, en önemlisi "trafiği kavrayabilme" kabiliyetleri çok çok düşük.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ankara'da "trafiği kavrayabilen" sürücü oranı %1 falan. Adam 5 şeritli işlek yolda sağa dönecek, dönüşe 50 metre kala 4. şeritten 60 derecelik bir açıyla en sağa geçiyor mesela... Daha da aptalı var : dönüşe 100 metre kala 100 km/s hızla giderken -sağa döneceği halde- 120 km/s hıza çıkıp önündeki 100km/s hızla giden aracı sollayıp -neden, niçin-, yetmezmiş gibi dönüşe çok az mesafe kaldığı için solladığı aracın önüne kırıp sert fren yaparak sağa dönüş yapanlar... Bu durumlar o kadar sık yaşanıyor ki anlatamam...

TiesTorN and cherqes beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yanlış şerit olayı çok fazla maalesef. Hani bilmeden girse anlayacam ama adamın umrunda değil, her yerde aynı şeyi yapıyor. 

Önceki hafta Maraş'a gittiğimde, 600 km uzun yol yormadı, yarım saatlik maraş içindeki trafik çıldırttı beni. Tek yön yazıyor giriyorum, herkes karşıdan geliyor. En son bende girdim.Ne yapayım kimse riayet etmiyor, olan benim sinirlere oldu. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün kayıt edildi:

https://www.youtube.com/watch?v=GL30ZYwHGSg&feature=youtu.be

Sahne 1; kırmızı ışıkta sağ şeritte duruyorum, ışıkta durmaya niyeti olmayan, 48 plakalı "kıro" teyze sağımda başka şerit olmadığı halde kaldırımlar aramdaki boşluğa aracını sığdırıyor, şans eseri yanan yeşil ışık sayesinde kırmızıda geçmekten kurtuluyor.

Sahne 2; aynı kıro teyze kırmızı ışıkta yine durmuyor, bu kez akan trafiğe dalıp, ilk boşlukta kırmızı ışıkta geçerek yoluna devam ediyor.

Sahne 3; başka bir kıro teyzemiz, yoruma gerek yok...

30. saniyedeki ışıklarda her gün min 1 kaza oluyor oraya dikkat et hocam

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok